Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Pogotowie lekcyjne na co dzień

Przejdź do - Pogotowie lekcyjne na co dzień

Pogotowie lekcyjne jak sama nazwa wskazuje, to „pogotowie dla lekcji”. Codziennie wychowawcy służą pomocą w odrabianiu prac domowych oraz nadrabianiu zaległości szkolnych. W Placówce dzieci również mogą korzystać z różnych pomocy dydaktycznych np. encyklopedii, słowników czy atlasów. Innym równie ważnym zadaniem świetlicy jest wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań poprzez dostarczanie okazji do różnorodnej ekspresji, między innymi plastycznej, muzycznej, teatralnej.

30 października 2018
Beata Karasek, Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Pogotowie lekcyjne na co dzień

Kasztanowe wariacje

Przejdź do - Kasztanowe wariacje

Początek października zaowocował w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 pięknymi pracami z kasztanów i żołędzi. Dzieci z kasztanów i żołędzi tworzyły przepiękne ludziki i zwierzątka. Do swoich prac wykorzystały zebrane wcześniej dary jesieni oraz plastelinę, zapałki i drucik kreatywny. Zajęcia tego typu mają na celu przybliżyć dzieciom porę roku jaką jest jesień oraz rozwijać ich sprawność manualną. Ważną rolę odgrywa także wyobraźnia i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

30 października 2018
Beata Karasek, Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Kasztanowe wariacje

Nie tylko zabawa

Przejdź do - Nie tylko zabawa

Jednym z priorytetów działalności Placówki Wsparcia dziennego nr 5 jest edukacja. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał wdrażaniu dzieci do systematycznej oraz samodzielnej pracy umysłowej. Każdy z podopiecznych może liczyć na indywidualne wsparcie ze strony wychowawcy w odrabianiu prac domowych, a także w nadrabianiu zaległości w nauce.

30 października 2018
Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Nie tylko zabawa

Ach jesień...

Przejdź do - Ach jesień...

Tegoroczna jesienna aura pozwalała nam niejednokrotnie wykorzystać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała rozgrywkom piłki nożnej. Udało nam się również znaleźć barwne liście jesienne z których powstały kolorowe prace m.in. wyklejanki drzew, kompozycje kwiatowe. Dzieci w trakcie zajęć uczyły się współpracy, tolerancji oraz wrażliwości na piękno jakie ofiarowuje nam każda pora roku.

30 października 2018
Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Ach jesień...

Skarby jesieni

Przejdź do - Skarby jesieni

W Klubie Młodziaka dzieci brały udział w zajęciach pod wspólnym tytułem "Skarby jesieni". Tematyka jesienna zdominowała wszystkie zajęcia. Dzieci wykonały jesienne drzewko z rolki po papierze toaletowym i z kolorowego papieru, stemplowały dzrrewko szyszkami i farbą plakatową, wykonały korale Pani Jesieni z plasteliny. Układały naszyjnik z kasztanów oraz brały udział w zajęciach ruchowych jak: "Toczące się kasztanki", "Grzybek", "Wirujące listki".

30 października 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Skarby jesieni

Jest nas coraz więcej!

Przejdź do - Jest nas coraz więcej!

W Klubie Młodziaka przywitaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajeciach integracyjnych , ruchowych .Maluchy bawiły się robiąc bańki mydlane i układając fantazyjne budowle z klocków. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych.

30 października 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Jest nas coraz więcej!

Zajęcia z Seniorami

Przejdź do - Zajęcia z Seniorami

W środę 26-go września dzieciaki ze świetlicy nr 1 po raz kolejny odwiedziły seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Tym razem seniorzy i dzieci wzięli wspólnie udział w zajęciach plastycznych, odbywających się w ramach cyklu „Ja i Ty – Klub Pokoleń”. Tematem zajęć, prowadzonych przez p. Małgorzatę Trajdos, była martwa natura. Uczestnicy mieli za zadanie namalować farbami akrylowymi wybraną przez siebie kompozycję składającą się z warzyw, owoców i naczyń. Zarówno dzieci jak i seniorzy wykazali się dużym talentem plastycznym, a wszystkie namalowane dzieła były staranne, estetyczne i dopracowane.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Zajęcia z Seniorami

Jesienne skarby

Przejdź do - Jesienne skarby

Miniony czas upłynął uczestnikom świetlicy nr 1 na wytężonej pracy i pilnej nauce. Każdego dnia dzieci spędzały dużo czasu nad książkami, odrabiając liczne zadania domowe i ucząc się do kartkówek i sprawdzianów, których mają coraz to więcej. Na szczęście udało się nam znaleźć czas na chwilkę wytchnienia i odpoczynku. Korzystając z pięknej październikowej pogody, wybraliśmy się do parku, aby nakarmić kaczki i poszaleć na placu zabaw. Podczas spaceru znaleźliśmy wiele jesiennych skarbów, które stały się inspiracją do różnych prac plastycznych.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Jesienne skarby