Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Filmowe a b c …

Od kilku lat rejestrujemy życie naszej świetlicy. Spotkania, przedstawienia, próby teatralne i całe spektakle. W swojej działalności mamy też profesjonalnie zrobione filmy na warsztatach filmowych w MDK, w których brali udział aktorzy – z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego. Prezentujemy ostatni nasz spektakl – „Tajemniczy ogród” wg klasycznej powieści H. Burnett.

28 grudnia 2017
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Filmowe a b c …

Świąteczna Strażacka

Przejdź do - Świąteczna Strażacka

Dnia 21 grudnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia, w której wzięli udziat wychowankowie świetlicy. Tradycyjnie wszyscy ztożyli sobie świąteczne życzenia przełamując się opłatkiem. Dalszą częścią uroczystości była kolacja wigilijna, podczas której można było skosztować m. in. zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby czy pysznych wypieków samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych świetlicy pod okiem pani wychowawczyni. Całość wydarzenia dopełnił świąteczny wystrój wnętrza, który wszyscy przygotowywali przez wiele dni w oczekiwaniu na nadejście uroczystej wieczerzy. |

28 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Świąteczna Strażacka

Świątecznie w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Świątecznie w Pogotowiu Lekcyjnym

Teatr „Magiczna 6” wystąpił w jasełkach „w bardzo dowolnej interpretacji” – dowcipnie i z uśmiechem wg pomysłu p. Anny Szczerbińskiej. 20 grudnia 2017 r. w Pogotowiu Lekcyjnym spotkali się: uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele dyrekcji, pracownicy MOPS – u oraz nauczyciele z radomszczańskich szkół – przyjaciele naszej świetlicy ( PSP 2 i 4, II LO ). Piękna scenografia wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój. Instrumentację muzyczną kolęd przygotował gościnnie p. Zdzisław Szczerbiński. Wspólne kolędowanie i kolacja wigilijna upłynęły w ciepłej, serdecznej atmosferze.

21 grudnia 2017
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Świątecznie w Pogotowiu Lekcyjnym

W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Przejdź do - W świecie  lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

20.11.2017 r. dzieci z „Pogotowia Lekcyjnego” miały okazję wziąć udział w fantastycznym przedstawieniu Teatru Lalka z Warszawy. Wrażenia po spektaklu były niesamowite i dlatego postanowiliśmy poświęcić wydarzeniu cykl zajęć, żeby można było głębiej zastanowić się, co młodym widzom zaproponowali warszawscy artyści.

12 grudnia 2017
Beata Karasek, Halina Kucharska
Czytaj więcej o: W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Andrzejkowa tradycja

Przejdź do - Andrzejkowa tradycja

Zgodnie z tradycją Andrzejkową, ostatniego dnia listopada, w świetlicy nr 1 odbył się wieczór wróżb ze słodkim poczęstunkiem i zabawami ruchowymi. Przygotowania do naszej imprezy rozpoczęliśmy już w środę, od upieczenia muffinek marchewkowych i przygotowania wróżb. Słodkie wypieki, jak zwykle, sprawiły naszym podopiecznym dużą frajdę. Podczas naszego wieczoru andrzejkowego dzieci mogły skosztować chińskich ciasteczek z wróżbą, odkryć, co czeka ich w najbliższej przyszłości, wywróżyć sobie imię przyszłej drugiej połówki, poznać swój przyszły zawód, czy dowiedzieć się, co o nich mówi data ich urodzenia. Oczywiście wszystkie wróżby i przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka.

7 grudnia 2017
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Andrzejkowa tradycja

Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

Przejdź do - Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

26 listopada 2017 r. w radomszczańskim kinie „Pasja” młodzi rodzice mogli przyjść ze swoimi pociechami i obejrzeć film „Listy do M” – kolejną część niezwykle popularnej komedii. Na tym seansie w sali kinowej organizatorzy zadbali o wyższą temperaturę, lekko przygaszone światła, ściszony dźwięk. Był też mini plac zabaw przed ekranem – zabawki, książeczki, pluszami, kocyki, a w foyer MDK przewijak i chusteczki. Wolontariuszki z zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” przy świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” – (współpracują z MDK już od 2 lat) - świetnie spisały się w swojej roli. Zyskały sobie sympatię maluchów, z którymi się bawiły. Zobaczcie, jak robiła to Daria. Zdjęcia dzięki uprzejmości MDK w Radomsku.

7 grudnia 2017
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

Domy i domki

Przejdź do - Domy i domki

W ciągu minionych dwóch tygodni zrealizowaliśmy w Klubie Młodziaka tematy: „Domy i domki” oraz „Urządzenia elektryczne”. Zajęcia „Domy i domki” dotyczyły domu jako miejsca , w którym mieszkamy, dorastamy i żyjemy na co dzień. Dzieci zapoznawały się z różnymi rodzajami budynków, uczyły się nazw pomieszczeń w domu i mieszkaniu oraz o ich przeznaczenia. Drugi temat zaznajamiał dzieci z rodzajami urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, nie zabrakło także zajęć ruchowych takich jak „Szukaj swojego domku” czy „Domek na kurzej nóżce”.

1 grudnia 2017
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Domy i domki

Brawo dziewczyny!

Przejdź do - Brawo dziewczyny!

Pogotowie Lekcyjne dumne jest ze swoich koleżanek. 19 listopada 2017 r. w MDK w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów łódzkiej Fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Miło nam poinformować, że Dagmara Nogaj otrzymała stypendium literackie, a Ewelina Gloc – stypendium artystyczne. Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji marzeń.

23 listopada 2017
Anna Szczerbińska
Czytaj więcej o: Brawo dziewczyny!