Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Świetlica na Strażackiej - kibicujemy Naszej Reprezentacji

Przejdź do - Świetlica na Strażackiej - kibicujemy Naszej Reprezentacji

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Podopieczni ze świetlicy na Strażackiej postanowili kibicować naszym piłkarzom. Chcąc podnieść na duchu polską drużynę pomalowali swoje ręce biało-czerwonymi kolorami. Świetlica została udekorowana białymi koszulkami pokolorowanymi biało-czerwonymi flagami. Do akcji kibicowania włączyła się również Pani wychowawczyni świetlicy: p. Ewa, której auto również przybrało barwy biało-czerwone. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą drużynę w rozgrywkach piłkarskich!

21 czerwca 2021
Ewa Tybel

Sztuka przyjaźni

Przejdź do - Sztuka przyjaźni

Na świetlicy nr 6 przy ul. Strażackiej 13 zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce przyjaźni. Każde z dzieci rozwiązało „test na przyjaciela”, w którym dowiedziało się czy jest super kumplem. Rozmawialiśmy na temat przyjaźni, wymienialiśmy cechy dobrego kolegi, uzupełnialiśmy „ przepis na dobrego przyjaciela”. Powstało również piękne „ Drzewko przyjaźni” zrobione z dłoni wszystkich dzieci ze świetlicy oraz portrety przyjaciół, kolegów i koleżanek. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że warto mieć przyjaciela czy dobrego kolegę lub koleżankę i należy pielęgnować przyjaźń. Zapraszamy do galerii zdjęć.

10 marca 2021
Ewa Tybel

Zimowe pejzaże na Strażackiej

Przejdź do - Zimowe pejzaże na Strażackiej

W tym roku nie doczekaliśmy się prawdziwej , mroźnej i z dużą ilością śniegu zimy. Dlatego dzieciaki, by nie zapomnieć o tej porze roku wykonały prace z nią związane. Były to pejzaże zimy, które powstały za pomocą białej pasty do zębów oraz rysunki wykonane z waty i niepotrzebnych firanek. Dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i pomysłowością. Na koniec wszystkie stwierdziły, że może za rok doczekają się pięknej i śnieżnobiałej zimy. Prace przedstawiają zdjęcia poniżej.

3 marca 2020
Ewa Tybel

Światowy Dzień Kota

Przejdź do - Światowy Dzień Kota

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 w poniedziałek został zorganizowany Dzień Kota. Obchodzony jest on w Polsce 17 lutego każdego roku. W czasie zajęć rozmawialiśmy o rasach kotów, o ciekawostkach na temat kota, czym karmić i jak o niego dbać. Odbyły się tzw. „ kocie zawody”, w których dzieci musiały jak najszybciej wypić mleko z miseczki, podobnie jak kotki- językiem oraz jak najszybciej wypić przy pomocy słomki mleka z kubeczka. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Zajęcia zakończyły się pracami plastycznymi przedstawiającymi nasze domowe kotki oraz maski w kształcie kotka. Nasze prace oraz zmagania przedstawiają zdjęcia.

2 marca 2020
Ewa Tybel

Miedzynarodowy Dzień Pizzy na Strażackiej

Przejdź do - Miedzynarodowy Dzień Pizzy na Strażackiej

Pizza, choć pochodzi z Włoch, jest uwielbiana na całym świecie. Jest to niezaprzeczalnie potrawa, która daje ogromną dowolność w przygotowaniu – ilu kucharzy, tyle przepisów. 10 lutego obchodziliśmy w świetlicy na Strażackiej 13 właśnie Dzień Pizzy. Był to bardzo atrakcyjny dzień dla dzieci. Dzieci kolorowały ,robiły swoją autorską pizze na kartce papieru. Dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza, jakiego kształtu jest obszar Włoch oraz jakie są kolejne etapy powstawania pizzy. Świętowanie zakończyły zjedzeniem upieczonej przez panią wychowawczynię pizzy. Zgodnie stwierdziły, że była ona bardzo pyszna i szybko zniknęła z talerzyków.. Kolejne takie święto dopiero za rok, pozostaje nam więc tylko podzielić się zdjęciami.

27 lutego 2020
Ewa Tybel

Świetlicowe gniotki

Przejdź do - Świetlicowe gniotki

W trakcie zajęć plastyczno -technicznych na świetlicy na Strażackiej 13 dzieci wykonały niezwykle prostą ale bardzo atrakcyjną zabawkę zwaną „gniotkiem”, którą można zgniatać , ściskać i robić co tylko dusza zapragnie. Dzieci z wielkim zapałem i ogromnym zaangażowaniem tworzyły balonowe stworki, wsypywały mąkę do balonów i samodzielnie wykonały włosy z wełny oraz uśmiechnięte buzie. Gniotek szybko się nie popsuje i daje możliwość stworzenia za każdym razem innego, ciekawego kształtu .Taki gniotek świetnie nadaje się na wyładowanie wszystkich emocji jak również usprawnia ręce i wzmacnia ich siłę. Zabawa była przednia , a efekty pracy zachwycające.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Drugi tydzień ferii na Strażackiej

Przejdź do - Drugi tydzień ferii na Strażackiej

Drugi tydzień ferii na świetlicy nr 6 upłynął równo atrakcyjne jak pierwszy. W tym tygodniu dzieci świętowały Dzień Babci i Dziadka i stworzyły piękne laurki, które podarowały swoim babciom i dziadkom. We wtorek na świetlicy przy ul. Kościuszki uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Radomsku. Pan policjant opowiadał o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych oraz wspomniał o zasadach poruszania się dzieci po drogach na pieszo i na rowerze. W kolejnym dniu odwiedziliśmy Kino za Rogiem i obejrzeliśmy film pt. „Luis i Obcy”. Na koniec ferii wybraliśmy się do restauracji Egipcjanka na ogromną i przepyszną pizzę.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Pierwszy tydzień ferii na Strażackiej

Przejdź do - Pierwszy tydzień ferii na Strażackiej

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Na świetlicy nr 6 ferie rozpoczęliśmy od zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w czasie ferii. W kolejnym dniu wspólnie stworzyliśmy krzyżówkę z hasłem „Bezpieczeństwo”. Następne dwa dni , czyli środa i czwartek były zarezerwowane na seanse w Kinie za Rogiem. Obejrzeliśmy filmy pt. „Książę Czaruś” oraz „Kaczki z Gęsiej Paczki”. Filmy bardzo się podobały dzieciom. W piątek , zaś , aby choć troszkę poczuć zimową aurę, wybraliśmy się na Miejskie Lodowisko przy MOSiR Radomsko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3805