Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Świątecznie na Strażackiej

Przejdź do - Świątecznie na Strażackiej

Początek grudnia był dla dzieci pracowity i pełen niespodzianek. Wychowankowie podczas pobytu na świetlicy robili dekoracje świąteczne z wiązane z Bożym Narodzeniem oraz Mikołajkami. Robili różnego koloru gwiazdy 3D, mikołaje, bałwany, renifery. Oprócz tego ściany udekorowali pięknymi łańcuchami jak i światełkami i bombkami. Po długich dniach pracy dzieci pod opieką wychowawcy zrobiły pyszną pizzę oraz słodki poczęstunek .

21 grudnia 2018
Kamila Pilarska

Motylkowo, kolorowo

Przejdź do - Motylkowo, kolorowo

Miniony tydzień w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 obfitował w zabawy na świeżym powietrzu dzięki dobrym warunkom pogodowym. Poza zajęciami ruchowymi na świetlicy zakończono pracę plastyczną „Wiosenny płotek z ozdobami”. Odbył się także konkurs na najśmieszniejszy rysunek z zamkniętymi oczami. Na zakończenie wiosennego tygodnia zgromadzeni skosztowali pysznych naleśników, które zostały przygotowane w trakcie trwania zajęć kulinarnych.

11 maja 2018
Aneta Matysiak

Wiosno - ach, to Ty!

Przejdź do - Wiosno - ach, to Ty!

Miniony tydzień dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego nr 6 spędziły w sposób bardzo aktywny. Pogoda pozwoliła na liczne zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Czas spędzony na świetlicy wykorzystaliśmy także na usunięcie zalegających liści i starych gałązek z placu przed budynkiem, a w środku wystrój sali wzbogacił się o sympatyczne, papierowe ptaki wiszące nad naszymi głowami. U nas coraz wiosenniej – a u Was? Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia dzieci i młodzież.

20 kwietnia 2018
Aneta Matysiak

Pnij się w górę!

Przejdź do - Pnij się w górę!

Dnia 23 lutego dzieci ze świetlicy nr 6 udały się na ściankę wspinaczkową mieszczącą się w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej w Radomsku. Była to doskonała okazja do ćwiczenia różnych partii mięśni: ramion, klatki piersiowej, brzucha, pośladków, łydek. Mówiąc krócej jest to rewelacyjny sposób na rzeźbienie całej sylwetki. Dyscyplina ta pozwala utrzymać naprawdę świetną formę fizyczną a do tego nabieramy pewności siebie i ćwiczymy swoją wytrwałość. Wspinaczka to także nauka panowania nad własnym ciałem, a uczestnik w odpowiedni sposób pozbywa się nadmiaru energii. Wszyscy obecni na zajęciach pokonali swój strach i wspięli się na sam szczyt! Z pewnością nie była to ostatnia wizyta w Hali Sportowej i już dziś z niecierpliwością czekamy na powtórną zabawę.

16 marca 2018
Aneta Matysiak

Świąteczna Strażacka

Przejdź do - Świąteczna Strażacka

Dnia 21 grudnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia, w której wzięli udziat wychowankowie świetlicy. Tradycyjnie wszyscy ztożyli sobie świąteczne życzenia przełamując się opłatkiem. Dalszą częścią uroczystości była kolacja wigilijna, podczas której można było skosztować m. in. zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby czy pysznych wypieków samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych świetlicy pod okiem pani wychowawczyni. Całość wydarzenia dopełnił świąteczny wystrój wnętrza, który wszyscy przygotowywali przez wiele dni w oczekiwaniu na nadejście uroczystej wieczerzy. |

28 grudnia 2017

Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Przejdź do - Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Dnia 27 kwietnia dzieci ze wszystkich Placówek Wsparcia Dziennego mieli możliwość uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym wystawionym w Świetlicy nr 4 przy ul. Narutowicza w Radomsku. Fundacja PGE przygotowała dla wychowanków świetlic edukacyjną przygodę o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana była kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i wszystkich uczestników.

30 maja 2017
Beata Karasek

Kolorowa świetlica

Przejdź do - Kolorowa świetlica

Marzec i kwiecień w Świetlicy nr 6 był miesiącem w którym wiosna zawitała w całej rozciągłości. Zajmowaliśmy się upiększaniem naszej placówki tak by każdy wchodząc do niej czuł atmosferę wiosny oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dekoracje były wykonywane przez dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem. Dzięki zajęciom technicznym i plastycznym dzieci rozwijają inwencję twórczej oraz wyobraźnię. Doskonalą sprawność manualną i umiejętność współdziałania w zespole .Na zajęciach robiliśmy dekoracje okienne oraz mnóstwo ozdób wielkanocnych i wiosennych kwiatów z papieru. Upiększaliśmy jedną z tablic plakatami znanych artystów i aktorów. Teraz świetlica jest piękna i kolorowa.

25 kwietnia 2017
Beata Karasek

Porządki na Suchej Wsi

Przejdź do - Porządki na Suchej Wsi

7 kwietnia przy zbiorniku na końcu ulicy Strażackiej została przeprowadzona akcja sprzątania, w której udział wzięli pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta w Radomsku oraz dzieci uczęszczające do Świetlicy nr 6 i Przewodniczący Rady Miasta Pan Łukasz Więcek. Dzieci bardzo wzięły sobie do serca ochronę miejscowej przyrody i czystość takich miejsc wypoczynku. Sprzątały z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Dzięki tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu las w okolicy stawu jest czysty i przyjemny.

13 kwietnia 2017
Beata Karasek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2185