Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wakacyjne wspomnienia

Przejdź do - Wakacyjne wspomnienia

Podczas zajęć świetlicowych w PWD nr 6 przy ul. Strażackiej 13 o temacie „ Wspomnienia z wakacji” dzieciaki opowiadały o miejscach , w których odpoczywały od obowiązków szkolnych. Bardzo chętnie opowiadały o tym, jak spędziły wakacje. Rozmawialiśmy o podróżach po Polsce i za granicą. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak znalezionych. Następnie swoje wspomnienia uwieczniły na kartkach, tworząc za pomocą kredek wakacyjną pocztówkę. Oto niektóre z nich...

18 września 2019
Ewa Tybel

Utrwalamy numery alarmowe

Przejdź do - Utrwalamy numery alarmowe

W ostatnim czasie na świetlicy przy ul. Strażackiej dzieciaki przypomniały sobie numery informacyjne dla służb ratowniczych oraz jak wzywać pomoc. Zwróciły również uwagę, żeby dzwonić na Policję, Pogotowie czy Straż Pożarną tylko w sytuacjach zagrożenia. Nie używać tych numerów dla zabawy czy żartów. Następnie w ramach utrwalenia wykonały plakaty o służbach ratowniczych i ozdobiły dowolną techniką europejski numer alarmowy- 112. Prace można podziwiać w galerii.

18 września 2019
Ewa Tybel

Odwiedziny na Street Workout

Przejdź do - Odwiedziny na Street Workout

W pierwszym tygodniu lipca dzieci wraz z wychowawcą z PWD nr 6 ze Strażackiej wybrały się na plac zabaw zwany Street Workout mieszczący się przy Szpitalu w Radomsku. Celem wypadu było kształtowanie umiejętności w grupie poprzez wspólną zabawę i doskonalenie sprawności ruchowej i zręczności.

24 lipca 2019
Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Odwiedziny na Street Workout

Dzień Ojca

Przejdź do - Dzień Ojca

Dzień Ojca to święto będące wyrazem szacunku dla każdego taty, obchodzone każdego roku w wielu krajach w różnych terminach. W Polsce ma stałą datę- 23 czerwca, a obchodzone jest od 1965 roku. Dlatego dzieciaki ze świetlicy ze Strażackiej nie mogły przecież zapomnieć o zbliżającym święcie. Wykonały drobne upominki w postaci żaglówki z tacki papierowej z kolorowym żaglem. Była to dobra okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla swojego taty.

24 lipca 2019
Ewa Tybel

Uff, jak gorąco!

Przejdź do - Uff, jak gorąco!

Wakacje już niedługo, ale pogoda już przywitała nas gorącą aurą. Przez cały tydzień przed wakacjami, dzieci ze świetlicy Strażackiej omawiały zasady bezpieczeństwa podczas upałów. Wspólnie stworzyły plakat informujący, jak przetrwać upały, czyli jak najmniej przebywać na słońcu między 10.00 a 16.00; stosować kremy , nosić nakrycie głowy, ubierać się w jasne i przewiewne ubranie. Na zakończenie zajęć dla ochłody dzieci przygotowały lody wodne o różnych smakach , które po zamrożeniu zjadły ze smakiem.

19 czerwca 2019
Ewa Tybel

Razem dla środowiska

Przejdź do - Razem dla środowiska

5 czerwca na Suchej Wsi została przeprowadzona akcja Sprzątanie Świata , a dokładnie terenów leśnych w pobliżu Suchej Wsi. Inicjatorem akcji była firma ALPLA. Firma produkuje opakowania plastikowe i swoją siedzibę ma w Radomsku. Dlatego dzieci ze świetlicy z ulicy Strażackiej, mając na uwadze dobro środowiska chętnie wzięły udział w tej akcji. Dzieci razem z wychowawcą zostały wyposażone w rękawice ochronne oraz worki i wyruszyły posprzątać leśny kawałek Ziemi. Na zakończenie akcji dzieci zostały wynagrodzone za swój trud , w postaci gadżetów promujących firmę ALPLA oraz pyszną kanapką i słodkim deserem. Dzieci zapowiedziały, że w następnej akcji też wezmą czynny udział, bo ochrona środowiska to ważny cel.

19 czerwca 2019
Ewa Tybel

Kochamy nasze Mamy!

Przejdź do - Kochamy nasze Mamy!

26 maja to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. To dzień, w którym obdarowujemy nasze mamy kwiatami, czekoladkami i małymi prezencikami, najlepiej zrobionymi przez nas samych. Dzieci ze świetlicy przy ul. Strażackiej 13 zrobiły piękne laurki z życzeniami, wykonane różnymi technikami zdobniczymi. Podczas pracy nad kartkami, każde z dzieci opowiadały, jak pomagają mamie na co dzień. Początkowo laurki zdobiły świetlicową tablicę, szkoda tylko, że na chwilę , bo tuż przed Dniem Matki prace powędrowały do domów. Mamy z pewnością doceniły trud i zaangażowanie, jakie ich pociechy włożyły w wykonanie tych laurek.

4 czerwca 2019
Ewa Tybel

Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

Przejdź do - Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

W czwartek tuż przed Wielkanocą odbyło się śniadanie wielkanocne w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6. Na stole na dzieci czekał pyszny żurek z jajkiem i sałatka jarzynowa. Nie zabrakło też babki wielkanocnej, babeczek oraz sernika, czyli tego wszystkiego co powinno znaleźć się na świątecznym stole. Dzieci opowiadały m.in. o tradycjach wielkanocnych i pokarmach, które wkładamy do koszyczka i święcimy w Wielką Sobotę. Wszyscy z przyjemnością pałaszowali wielkanocne przysmaki.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2505