Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zimowe pejzaże na Strażackiej

Przejdź do - Zimowe pejzaże na Strażackiej

W tym roku nie doczekaliśmy się prawdziwej , mroźnej i z dużą ilością śniegu zimy. Dlatego dzieciaki, by nie zapomnieć o tej porze roku wykonały prace z nią związane. Były to pejzaże zimy, które powstały za pomocą białej pasty do zębów oraz rysunki wykonane z waty i niepotrzebnych firanek. Dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i pomysłowością. Na koniec wszystkie stwierdziły, że może za rok doczekają się pięknej i śnieżnobiałej zimy. Prace przedstawiają zdjęcia poniżej.

3 marca 2020
Ewa Tybel

Światowy Dzień Kota

Przejdź do - Światowy Dzień Kota

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 w poniedziałek został zorganizowany Dzień Kota. Obchodzony jest on w Polsce 17 lutego każdego roku. W czasie zajęć rozmawialiśmy o rasach kotów, o ciekawostkach na temat kota, czym karmić i jak o niego dbać. Odbyły się tzw. „ kocie zawody”, w których dzieci musiały jak najszybciej wypić mleko z miseczki, podobnie jak kotki- językiem oraz jak najszybciej wypić przy pomocy słomki mleka z kubeczka. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Zajęcia zakończyły się pracami plastycznymi przedstawiającymi nasze domowe kotki oraz maski w kształcie kotka. Nasze prace oraz zmagania przedstawiają zdjęcia.

2 marca 2020
Ewa Tybel

Miedzynarodowy Dzień Pizzy na Strażackiej

Przejdź do - Miedzynarodowy Dzień Pizzy na Strażackiej

Pizza, choć pochodzi z Włoch, jest uwielbiana na całym świecie. Jest to niezaprzeczalnie potrawa, która daje ogromną dowolność w przygotowaniu – ilu kucharzy, tyle przepisów. 10 lutego obchodziliśmy w świetlicy na Strażackiej 13 właśnie Dzień Pizzy. Był to bardzo atrakcyjny dzień dla dzieci. Dzieci kolorowały ,robiły swoją autorską pizze na kartce papieru. Dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza, jakiego kształtu jest obszar Włoch oraz jakie są kolejne etapy powstawania pizzy. Świętowanie zakończyły zjedzeniem upieczonej przez panią wychowawczynię pizzy. Zgodnie stwierdziły, że była ona bardzo pyszna i szybko zniknęła z talerzyków.. Kolejne takie święto dopiero za rok, pozostaje nam więc tylko podzielić się zdjęciami.

27 lutego 2020
Ewa Tybel

Świetlicowe gniotki

Przejdź do - Świetlicowe gniotki

W trakcie zajęć plastyczno -technicznych na świetlicy na Strażackiej 13 dzieci wykonały niezwykle prostą ale bardzo atrakcyjną zabawkę zwaną „gniotkiem”, którą można zgniatać , ściskać i robić co tylko dusza zapragnie. Dzieci z wielkim zapałem i ogromnym zaangażowaniem tworzyły balonowe stworki, wsypywały mąkę do balonów i samodzielnie wykonały włosy z wełny oraz uśmiechnięte buzie. Gniotek szybko się nie popsuje i daje możliwość stworzenia za każdym razem innego, ciekawego kształtu .Taki gniotek świetnie nadaje się na wyładowanie wszystkich emocji jak również usprawnia ręce i wzmacnia ich siłę. Zabawa była przednia , a efekty pracy zachwycające.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Drugi tydzień ferii na Strażackiej

Przejdź do - Drugi tydzień ferii na Strażackiej

Drugi tydzień ferii na świetlicy nr 6 upłynął równo atrakcyjne jak pierwszy. W tym tygodniu dzieci świętowały Dzień Babci i Dziadka i stworzyły piękne laurki, które podarowały swoim babciom i dziadkom. We wtorek na świetlicy przy ul. Kościuszki uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Radomsku. Pan policjant opowiadał o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych oraz wspomniał o zasadach poruszania się dzieci po drogach na pieszo i na rowerze. W kolejnym dniu odwiedziliśmy Kino za Rogiem i obejrzeliśmy film pt. „Luis i Obcy”. Na koniec ferii wybraliśmy się do restauracji Egipcjanka na ogromną i przepyszną pizzę.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Pierwszy tydzień ferii na Strażackiej

Przejdź do - Pierwszy tydzień ferii na Strażackiej

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Na świetlicy nr 6 ferie rozpoczęliśmy od zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w czasie ferii. W kolejnym dniu wspólnie stworzyliśmy krzyżówkę z hasłem „Bezpieczeństwo”. Następne dwa dni , czyli środa i czwartek były zarezerwowane na seanse w Kinie za Rogiem. Obejrzeliśmy filmy pt. „Książę Czaruś” oraz „Kaczki z Gęsiej Paczki”. Filmy bardzo się podobały dzieciom. W piątek , zaś , aby choć troszkę poczuć zimową aurę, wybraliśmy się na Miejskie Lodowisko przy MOSiR Radomsko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

12 lutego 2020
Ewa Tybel

Świetlicowe przygotowania do Świąt

Przejdź do - Świetlicowe przygotowania do Świąt

Od pierwszych dni grudnia , dzieci ze świetlicy przy ulicy Strażackiej, rozpoczęły przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas ubierania choinki rozmawiały o pięknych zwyczajach i tradycjach świąt oraz jak wyglądają święta u dzieci w domach. Na oknach „ rozgościły się” piękne gwiazdy w kolorze niebieskim i białym. Kolorowały malowanki o tematyce świątecznej , rozwiązywały bożonarodzeniowe łamigłówki i zagadki. Największą frajdę sprawiły wspólne pieczenie pierniczków oraz wykonanie ozdób z masy solnej. Wszystkie te zajęcia wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

9 stycznia 2020
Ewa Tybel

Andrzejki na Strażackiej

Przejdź do - Andrzejki na Strażackiej

Wraz z końcem miesiąca w naszej świetlicy zrobiło się bardzo magicznie. Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci ze świetlicy nr 6 wzięły udział w zabawie pełnej różnego rodzaju wróżb. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Następnie odbyło się wróżenie imienia przyszłej sympatii z serca, czy wróżenie z zapałek. Ponadto dzieci wzięły udział w zabawie we wróżenie z kartki spod kubka oraz wróżbie z butelki. Otrzymały także ciasteczko z wróżbą oraz babeczkę z kolorami, zawierające mądra myśl na przyszłość. Nie mogło oczywiście zabraknąć ustawiania butów. Wszystkie zabawy , traktowane z przymrużeniem oka wprawiły dzieci w radosny, magiczny nastrój oraz przysporzyły wiele uśmiechów.

5 grudnia 2019
Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3547