Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wizyta na cmentarzu

Przejdź do - Wizyta na cmentarzu

Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny.  Wspominamy tych, których już z nami nie ma. To czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dlatego też, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci ze świetlicy nr 6 postanowiły odwiedzić pobliski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobach swoich najbliższych. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu.

8 listopada 2019
Ewa Tybel

Dekorujemy świetlicę jesienią

Przejdź do - Dekorujemy świetlicę jesienią

Za nami dwa miesiące nauki. W ostatnim czasie na świetlicy na Strażackiej 13 zagościła Pani Jesień, która zainspirowała nas wieloma pomysłami. Wykorzystując swoją wyobraźnię, inwencję twórczą, dzieci postanowiły udekorować swoją świetlicę jesiennymi motywami. Na oknach przyklejały liście wycięte z kolorowego papieru. Przy pomocy origami stworzyły przepiękne borowiki w lesie oraz dzieci wykonały gazetkę tematyczną o jesieni. Zapraszamy do galerii zdjęć.

8 listopada 2019
Ewa Tybel

Światowy Dzień Ochrony Zwierząt na Strażackiej

Przejdź do - Światowy Dzień Ochrony Zwierząt na Strażackiej

Kto z nas nie marzył, żeby mieć psa? Takiego prawdziwego przyjaciela, który nas kocha za to, że jesteśmy. W Światowym Dniu Zwierząt tj. 4 października w świetlicy na ul Strażackiej 13 odbyła się burza mózgów na temat roli zwierząt w życiu człowieka. Dzieci wspaniale rozumieją, iż zwierzątko w domu to nie zabawka, lecz prawdziwa odpowiedzialność, która nas niestety czasem przerasta… i wtedy porzucone zwierzęta trafiają do schronisk.

31 października 2019
Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Ochrony Zwierząt na Strażackiej

Nowy rok szkolny na Strażackiej 13

Przejdź do - Nowy rok szkolny na Strażackiej 13

W świetlicy nr 6 przy ul. Strażackiej 13, otwartej od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00, nigdy nie jest nudno. Tutaj nie tylko odpoczywamy po lekcjach, ale również aktywnie spędzamy czas. Wspólnie z koleżankami i kolegami gramy w gry planszowe, rysujemy, malujemy, lepimy z plasteliny czy masy solnej. Korzystając z pięknej pogody sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Gra w zbijaka, skakanka,czy rysowanie kredą, to atrakcje z jakich możemy skorzystać z placu przy świetlicy. Ważnym punktem w naszej świetlicy są prace domowe, które wspólnie odrabiamy. Często powtarzamy tabliczkę mnożenia i ćwiczymy ortografię.

8 października 2019
Ewa Tybel

Wakacyjne wspomnienia

Przejdź do - Wakacyjne wspomnienia

Podczas zajęć świetlicowych w PWD nr 6 przy ul. Strażackiej 13 o temacie „ Wspomnienia z wakacji” dzieciaki opowiadały o miejscach , w których odpoczywały od obowiązków szkolnych. Bardzo chętnie opowiadały o tym, jak spędziły wakacje. Rozmawialiśmy o podróżach po Polsce i za granicą. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak znalezionych. Następnie swoje wspomnienia uwieczniły na kartkach, tworząc za pomocą kredek wakacyjną pocztówkę. Oto niektóre z nich...

18 września 2019
Ewa Tybel

Utrwalamy numery alarmowe

Przejdź do - Utrwalamy numery alarmowe

W ostatnim czasie na świetlicy przy ul. Strażackiej dzieciaki przypomniały sobie numery informacyjne dla służb ratowniczych oraz jak wzywać pomoc. Zwróciły również uwagę, żeby dzwonić na Policję, Pogotowie czy Straż Pożarną tylko w sytuacjach zagrożenia. Nie używać tych numerów dla zabawy czy żartów. Następnie w ramach utrwalenia wykonały plakaty o służbach ratowniczych i ozdobiły dowolną techniką europejski numer alarmowy- 112. Prace można podziwiać w galerii.

18 września 2019
Ewa Tybel

Odwiedziny na Street Workout

Przejdź do - Odwiedziny na Street Workout

W pierwszym tygodniu lipca dzieci wraz z wychowawcą z PWD nr 6 ze Strażackiej wybrały się na plac zabaw zwany Street Workout mieszczący się przy Szpitalu w Radomsku. Celem wypadu było kształtowanie umiejętności w grupie poprzez wspólną zabawę i doskonalenie sprawności ruchowej i zręczności.

24 lipca 2019
Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Odwiedziny na Street Workout

Dzień Ojca

Przejdź do - Dzień Ojca

Dzień Ojca to święto będące wyrazem szacunku dla każdego taty, obchodzone każdego roku w wielu krajach w różnych terminach. W Polsce ma stałą datę- 23 czerwca, a obchodzone jest od 1965 roku. Dlatego dzieciaki ze świetlicy ze Strażackiej nie mogły przecież zapomnieć o zbliżającym święcie. Wykonały drobne upominki w postaci żaglówki z tacki papierowej z kolorowym żaglem. Była to dobra okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla swojego taty.

24 lipca 2019
Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2821