Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

Przejdź do - Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

W czwartek tuż przed Wielkanocą odbyło się śniadanie wielkanocne w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6. Na stole na dzieci czekał pyszny żurek z jajkiem i sałatka jarzynowa. Nie zabrakło też babki wielkanocnej, babeczek oraz sernika, czyli tego wszystkiego co powinno znaleźć się na świątecznym stole. Dzieci opowiadały m.in. o tradycjach wielkanocnych i pokarmach, które wkładamy do koszyczka i święcimy w Wielką Sobotę. Wszyscy z przyjemnością pałaszowali wielkanocne przysmaki.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel

Wiosna na Strażackiej

Przejdź do - Wiosna na Strażackiej

Zawitała, zagościła wiosna piękna i radosna. Zauważyć ją można wszędzie. Słońce ukazuje się częściej, grzeje dłużej i mocniej. W świetlicy przy ul. Strażackiej dzieci uczciły jej nadejście pięknymi pracami. Były to bibułowe hiacynty oraz kwiatki, do których wykorzystały zielone słomki do picia i waciki kosmetyczne. Dużo pracy włożyły także w dekorowanie wazonów , w których środek wypełniały kawałkami marszczonej bibuły. Oprócz prac plastycznych dzieci odgadywały zagadki związane z wiosną. Poniżej kilka zdjęć z prac wykonanych przez dzieci, które ozdobiły naszą świetlicę.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel

Słodka kraina - święto czekolady

Przejdź do - Słodka kraina - święto czekolady

W dniu 12.04. na świetlicy przy ul. Strażackiej 13 obchodziliśmy Święto Czekolady. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek dotyczących czekolady. Poznały skład chemiczny najzdrowszej czekolady, czyli gorzkiej. Jednak należy pamiętać, że nie można jej spożywać w dużych ilościach, gdyż sprzyja to rozwojowi otyłości. Przeprowadzony został konkurs, który polegał na odgadnięciu rodzaju czekolady po jej smaku z zawiązanymi oczami. Zwycięzcy tego konkursu ( ci, którzy rozpoznali rodzaj czekolady), mogli poczęstować dodatkowo wybraną czekoladką. Zajęcia zakończyliśmy degustowaniem wcześniej przygotowanego ciasta czekoladowego oraz wafli własnoręcznie ozdobionych kremem czekoladowym.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel

Świąteczne wypieki

Przejdź do - Świąteczne wypieki

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dlatego też zajęcia na świetlicy przy ulicy Strażackiej zostały poświęcone tej tematyce. Pierwszym wydarzeniem było pieczenie ciasteczek, w kształcie jajek, baranka, zajączka, kurczaka. Gdy ciasteczka ostygły, dzieci ozdobiły je cukrowymi pisakami. Zajęcia te przyniosły dzieciom dużo zabawy i rozwijały ich wyobraźnię.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel

Kolorowo i zdrowo

Przejdź do - Kolorowo i zdrowo

W ostatnim czasie na świetlicy nr 6 trochę się działo. Dzieci robiły dekoracje wiosenna oraz porządki wiosenne. Oprócz tego odbyły się zajęcia gimnastyczne. Nie zabrakło małych zajęć kulinarnych podczas, których wspólnie uczyliśmy się pracy w grupie. Pogoda również nam sprzyjała na malowanie oraz gry i zabawy na dworze.

9 kwietnia 2019
Kamila Pilarska

Świątecznie na Strażackiej

Przejdź do - Świątecznie na Strażackiej

Początek grudnia był dla dzieci pracowity i pełen niespodzianek. Wychowankowie podczas pobytu na świetlicy robili dekoracje świąteczne z wiązane z Bożym Narodzeniem oraz Mikołajkami. Robili różnego koloru gwiazdy 3D, mikołaje, bałwany, renifery. Oprócz tego ściany udekorowali pięknymi łańcuchami jak i światełkami i bombkami. Po długich dniach pracy dzieci pod opieką wychowawcy zrobiły pyszną pizzę oraz słodki poczęstunek .

21 grudnia 2018
Kamila Pilarska

Motylkowo, kolorowo

Przejdź do - Motylkowo, kolorowo

Miniony tydzień w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 obfitował w zabawy na świeżym powietrzu dzięki dobrym warunkom pogodowym. Poza zajęciami ruchowymi na świetlicy zakończono pracę plastyczną „Wiosenny płotek z ozdobami”. Odbył się także konkurs na najśmieszniejszy rysunek z zamkniętymi oczami. Na zakończenie wiosennego tygodnia zgromadzeni skosztowali pysznych naleśników, które zostały przygotowane w trakcie trwania zajęć kulinarnych.

11 maja 2018
Aneta Matysiak

Wiosno - ach, to Ty!

Przejdź do - Wiosno - ach, to Ty!

Miniony tydzień dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego nr 6 spędziły w sposób bardzo aktywny. Pogoda pozwoliła na liczne zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Czas spędzony na świetlicy wykorzystaliśmy także na usunięcie zalegających liści i starych gałązek z placu przed budynkiem, a w środku wystrój sali wzbogacił się o sympatyczne, papierowe ptaki wiszące nad naszymi głowami. U nas coraz wiosenniej – a u Was? Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia dzieci i młodzież.

20 kwietnia 2018
Aneta Matysiak

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2319