Placówka Nr 6 - ul. Strażacka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Świąteczna Strażacka

Przejdź do - Świąteczna Strażacka

Dnia 21 grudnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6 odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia, w której wzięli udziat wychowankowie świetlicy. Tradycyjnie wszyscy ztożyli sobie świąteczne życzenia przełamując się opłatkiem. Dalszą częścią uroczystości była kolacja wigilijna, podczas której można było skosztować m. in. zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby czy pysznych wypieków samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych świetlicy pod okiem pani wychowawczyni. Całość wydarzenia dopełnił świąteczny wystrój wnętrza, który wszyscy przygotowywali przez wiele dni w oczekiwaniu na nadejście uroczystej wieczerzy. |

28 grudnia 2017

Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Przejdź do - Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni

Dnia 27 kwietnia dzieci ze wszystkich Placówek Wsparcia Dziennego mieli możliwość uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym wystawionym w Świetlicy nr 4 przy ul. Narutowicza w Radomsku. Fundacja PGE przygotowała dla wychowanków świetlic edukacyjną przygodę o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana była kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i wszystkich uczestników.

30 maja 2017
Beata Karasek

Kolorowa świetlica

Przejdź do - Kolorowa świetlica

Marzec i kwiecień w Świetlicy nr 6 był miesiącem w którym wiosna zawitała w całej rozciągłości. Zajmowaliśmy się upiększaniem naszej placówki tak by każdy wchodząc do niej czuł atmosferę wiosny oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dekoracje były wykonywane przez dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem. Dzięki zajęciom technicznym i plastycznym dzieci rozwijają inwencję twórczej oraz wyobraźnię. Doskonalą sprawność manualną i umiejętność współdziałania w zespole .Na zajęciach robiliśmy dekoracje okienne oraz mnóstwo ozdób wielkanocnych i wiosennych kwiatów z papieru. Upiększaliśmy jedną z tablic plakatami znanych artystów i aktorów. Teraz świetlica jest piękna i kolorowa.

25 kwietnia 2017
Beata Karasek

Porządki na Suchej Wsi

Przejdź do - Porządki na Suchej Wsi

7 kwietnia przy zbiorniku na końcu ulicy Strażackiej została przeprowadzona akcja sprzątania, w której udział wzięli pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta w Radomsku oraz dzieci uczęszczające do Świetlicy nr 6 i Przewodniczący Rady Miasta Pan Łukasz Więcek. Dzieci bardzo wzięły sobie do serca ochronę miejscowej przyrody i czystość takich miejsc wypoczynku. Sprzątały z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Dzięki tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu las w okolicy stawu jest czysty i przyjemny.

13 kwietnia 2017
Beata Karasek

Wiosenny spacer po parku

Przejdź do - Wiosenny spacer po parku

31 marca dzieci ze Świetlicy nr 6 miały okazję wybrać się na spacer po radomszczańskich parkach: Parku Solidarności oraz Parku Świętojańskim. Podziwialiśmy jak wiosna budzi roślinność do życia – jak pierwsze kwiaty kwitną, jak drzewa i krzewy zaczynają stroić się w pąki i liście. Z tablic informacyjnych poznawaliśmy nazwy kwiatów i ciekawych krzewów oraz ptaków, które zamieszkują park. Nie zabrakło oczywiście zabaw na pobliskim placu zabaw. Jest on wyposażony w różnego rodzaju atrakcje więc każdy bez względu na wiek mógł miło spędzić ten piękny wiosenny dzień.

13 kwietnia 2017
Beata Karasek

Karnawał

Przejdź do - Karnawał

Czas karnawałowy to czas zabawy, tańców i powszechnej radości. Udział w balu lub zabawie karnawałowej charakteryzuje się przepięknymi kreacjami. Dzieci ze Świetlicy nr 6 by przeżyć ten czas z radością przygotowywały na zajęciach różnego rodzaju maski. Młodsze dzieci ozdabiały przygotowane wcześniej szablony a starsze tworzyły maski przy pomocy własnej wyobraźni i kreatywności.

10 marca 2017
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Karnawał

Bawimy się w gotowanie

Przejdź do - Bawimy się w gotowanie

W lutym w Świetlicy nr 6 odbył się szereg zajęć kulinarnych. Każdy młody człowiek mógł rozwijać swoje talenty kulinarne wykorzystując smak i wyobraźnię . Dzieci przygotowywały proste do wykonania potrawy ze świeżych produktów: pizzę, naleśniki oraz placuszki z jabłkami. Podczas zajęć zwracamy uwagę na zachowanie zasad higieny w kuchni, bezpieczną obsługę urządzeń kuchennych oraz zasad savoir-vivre przy stole. Na zajęciach dzieci uczą się także pracy zespołowej oraz podziału obowiązków. Na koniec każdych zajęć siadamy wspólnie i w miłej atmosferze przy stole by kosztować wspólnie przygotowane dania.

10 marca 2017
Beata Karasek

Zabawy śnieżne

Przejdź do - Zabawy śnieżne

Za oknem piękna biała zima. To świetna okazja by bawić się na świeżym powietrzu. Dzieci zaopatrzone w ciepłe czapki i rękawiczki wyruszyły na podwórko zmierzyć się z 20-sto centymetrową warstwą śniegu. Przed świetlicą powstawały przepiękne Bałwany. Każdy robił swojego według własnej fantazji oraz możliwości. Tutaj jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

13 lutego 2017
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Zabawy śnieżne

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:698