Placówka Nr 4 - ul. Narutowicza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Uff...Jak gorąco!

Przejdź do - Uff...Jak gorąco!

Lipiec przywitał nas upalną pogodą, dlatego też dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, a główną atrakcją była wodna ślizgawka. Jednak kiedy upał był już nie do zniesienia, chowaliśmy się w chłodnych pomieszczeniach świetlicy przygotowując różne smakołyki, czy tworząc plastyczne arcydzieła... W międzyczasie wybraliśmy się również na Piknik integracyjny zorganizowany przez Placówkę przy ulicy Brzeźnickiej.

18 września 2019
Magdalena Knopik

„Baba Jaga patrzy” i „Podchody”

Przejdź do - „Baba Jaga patrzy” i „Podchody”

„Baba Jaga patrzy”, „podchody”, „murarz” stały się naszymi ulubionymi zabawami na świeżym powietrzu. Służą one nie tylko dobrej zabawie . Mają na celu integrację grupy, nabycie umiejętności współpracy czy też postępowania zgodnie z zasadami „fair play”... W tym też czasie wybraliśmy się po raz pierwszy podczas tegorocznych wakacji na miejski basen, radości nie było końca...

30 sierpnia 2019
Magdalena Knopik

Bądź kumplem – nie dokuczaj

Przejdź do - Bądź kumplem – nie dokuczaj

 

Wakacje w placówce nr 4 to nie tylko zabawa. W dniu 23 lipca odbyły się zajęcia socjoterapeutyczne przeprowadzone przez panią pedagog, pod tytułem”Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Dzieci zapoznały się z definicją dokuczania, jako celowego, powtarzającego się wyrządzania komuś przykrości. Wspólnie zastanowiliśmy się jak sobie radzić z dokuczaniem i „dokuczaczem”.

 

30 sierpnia 2019
Magdalena Knopik

Powitanie wakacji

Przejdź do - Powitanie wakacji

W ubiegłym tygodniu w Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 znajdującej się przy ulicy Narutowicza, spotkali się uczestnicy zajęć z wszystkich świetlic, aby wspólnie powitać wakacje.  Dla licznie zebranej młodzieży został przygotowany piknik integracyjny, grill, oraz wspólne zabawy.  Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że większość czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, co przyniosło wszystkim wiele radości. Już niedługo spotkamy się ponownie w Placówce przy ulicy Brzeźnickiej.

27 czerwca 2019
Wychowawcy PWD

Profilaktyczne środy

Przejdź do - Profilaktyczne środy

W ramach kampanii „zachowaj Trzeźwy Umysł” w dniu 12 czerwca w Placówce wsparcia dziennego nr 4 odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez członków Zespołu Profilaktyki z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tematem spotkania były „nasze pasje” jako forma przeciwdziałania zachowaniom niepożądanym.

27 czerwca 2019
Magdalena Knopik

Kwiecień...

Przejdź do - Kwiecień...

Wraz z kolorowym gaikiem do Placówki nr 4 zawitała wiosna. Przyszedł czas na wiosenną dekorację świetlicy, która z biegiem dni zmieniała się również w wielkanocną. Powstało wiele kolorowych kwiatów, motyli, przyleciały papierowe jaskółki. Przed świętami natomiast dzieci swoją uwagę poświęciły filcowi, z którego wykonały przepiękne koszyczki wielkanocne co pokazuje nasza galeria zdjęć...

14 maja 2019
Magdalena Knopik

Drugi tydzień ferii w PWD Nr 4

Przejdź do - Drugi tydzień ferii w PWD Nr 4

Patronką drugiego tygodnia ferii w placówce nr 4 była X muza, czyli opiekunka sztuki filmowej. Dzieci uczestniczyły w seansie filmowym w Kinie za Rogiem. Obejrzeliśmy dwa filmy: „Tedy i zaginione miasto” oraz „Jak zostać kotem”. W drodze do kina odwiedziliśmy również świetlicę przy ul. Kościuszki. Ostatnie dni ferii poświęciliśmy na zaprojektowanie i wykonanie masek karnawałowych, które dzieci chętnie nosiły w ostatnim dniu, podczas zabawy karnawałowej.

1 marca 2019
Magdalena Knopik

Walentynki

Przejdź do - Walentynki

Święty Walenty jest patronem wszystkich zakochanych. Urodził się we Włoszech, niedaleko Rzymu. Do tego miejsca przyjeżdżają narzeczeni i małżeństwa z całego świata, aby podziękować za to, że odnaleźli szczęście z drugą osobą. W Polsce święto zwane Walentynkami lub Dniem Zakochanych obchodzone jest od 20 lat. W tym dniu ludzie są szczególnie mili dla innych. Istnieje zwyczaj wręczania drobnych upominków oraz składania życzeń dla sympatii i przyjaciół. Dlatego też w dniu 14 lutego w PWD nr 4 odbyła się zabawa Walentynkowa dla uczestników zajęć świetlicowych ze wszystkich placówek.

1 marca 2019
Wychowawcy PWD
Czytaj więcej o: Walentynki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3326