Placówka Nr 4 - ul. Narutowicza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

"Wśród nocnej ciszy..."

Przejdź do - "Wśród nocnej ciszy..."

W dniu 21 grudnia 2018 roku w świetlicy nr 4 przy wspólnym stole wigilijnym spotkała się większość dzieci uczestniczących w zajęciach w naszej placówce. Dzieci same przygotowały ciasteczka i udekorowały stół . Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od połamania opłatkiem i złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych, następnie zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, która upłynęła nam przy dźwiękach kolęd i na rozmowach o tradycjach bożonarodzeniowych.

17 stycznia 2019
Magdalena Knopik

Grudzień, czas oczekiwania...

Przejdź do - Grudzień, czas oczekiwania...

Miniony miesiąc w Placówce nr 4 to okres wytężonej pracy. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, dzieci stworzyły wiele pięknych dekoracji. Powstały niepowtarzalne śnieżynki, gwiazdki 3D, bombki z orzechów i szyszek, które zostały zawieszone na choince dekorowanej w tym roku przez samych chłopców. Jednak w natłoku zajęć nie zapomnieliśmy o najważniejszym – o odrabianiu prac domowych…

17 stycznia 2019
Magdalena Knopik

Święto Odzyskania Niepodległości

Przejdź do - Święto Odzyskania Niepodległości

Tydzień poprzedzający dzień 11 listopada, czyli setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 upłynął na rozmowach o historii, nauce i przypomnieniu hymnu, a także na przygotowaniu kotylionów na uroczyste akademie.

28 listopada 2018
Magdalena Knopik
Czytaj więcej o: Święto Odzyskania Niepodległości

Haloween

Przejdź do - Haloween

Halloween nie pochodzi, jak się powszechnie sądzi, z Ameryki lecz z Wysp Brytyjskich. Jest starą celtycką tradycją, która do Ameryki przywędrowała w XIX wieku wraz z imigrantami z Irlandii. Tradycja ta zawitała również do Polski. Jest to czas radości i zabawy. W Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 w dniu 31 października odbyło się spotkanie integracyjne połączone z różnymi zabawami, na które zaprosiliśmy gości ze świetlicy nr 3. Dzieci przygotowały dekorację i słodki poczęstunek. Sprzyjająca pogoda pozwoliła m.in. na rozegranie międzyświetlicowego meczu piłki nożnej.

27 listopada 2018
Magdalena Knopik

Jesień...

Przejdź do - Jesień...

Tegoroczna jesień rozpieszczała nas wszystkich przepiękną aurą. Drzewa mieniły się różnymi kolorami, ofiarowując również wiele darów. Pojawiły się kolorowe liście, kasztany, żołędzie, które dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 4 chętnie wykorzystywały do tworzenia nowej, jesiennej dekoracji, a także do prac plastycznych...

27 listopada 2018
Magdalena Knopik

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Przejdź do - Cudze chwalicie, swego nie znacie!

W dniach 21,22 i 23 Września 2018 odbyła się wycieczka integracyjno – edukacyjna do Wisły, zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci Pomagajmy Razem. W wyjeździe wzięli udział wychowankowie placówki nr 4 oraz podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej. W programie przewidziane było wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Domu Papieskiego w Wadowicach, parku miniatur w Inwałdzie. Odwiedziliśmy Galerie A. Małysza oraz skocznię narciarską jego imienia, a na zakończenie Muzeum Koronki w Koniakowie. Całości dopełniała przyjemna atmosfera oraz miła zabawa w czasie spotkania integracyjnego przy grilu. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

11 października 2018
Magdalena Knopik

Pożegnanie wakacji...

Przejdź do - Pożegnanie wakacji...

W dniu 14 września w naszej świetlicy pożegnaliśmy wakacje. Deszczowa pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, robienie baniek mydlanych czy modelowanie balonów to jedne z atrakcji tego dnia. Na koniec każdy z uczestników wakacyjnych zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

11 października 2018
Magdalena Knopik

Zbliża się jesień...

Przejdź do - Zbliża się jesień...

Ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września w Świetlicy nr 4 upłynął na przygotowaniach do zbliżającego się roku szkolnego i nadchodzącej nieuchronnie jesieni. Powstały nowe tablice dydaktyczne, na których dzieci umieściły podstawowe, ich zdaniem najważniejsze informacje z zakresu języka polskiego, języka angielskiego i matematki. Zaczęliśmy także tworzyć nowe, jesienne dekoracje. Pojawiły się kolorowe parasole wykonane przez dzieciaki i liście zebrane wokół naszej Placówki.

14 września 2018
Magdalena Knopik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2815