Placówka Nr 4 - ul. Narutowicza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kwiecień...

Przejdź do - Kwiecień...

Wraz z kolorowym gaikiem do Placówki nr 4 zawitała wiosna. Przyszedł czas na wiosenną dekorację świetlicy, która z biegiem dni zmieniała się również w wielkanocną. Powstało wiele kolorowych kwiatów, motyli, przyleciały papierowe jaskółki. Przed świętami natomiast dzieci swoją uwagę poświęciły filcowi, z którego wykonały przepiękne koszyczki wielkanocne co pokazuje nasza galeria zdjęć...

14 maja 2019
Magdalena Knopik

Drugi tydzień ferii w PWD Nr 4

Przejdź do - Drugi tydzień ferii w PWD Nr 4

Patronką drugiego tygodnia ferii w placówce nr 4 była X muza, czyli opiekunka sztuki filmowej. Dzieci uczestniczyły w seansie filmowym w Kinie za Rogiem. Obejrzeliśmy dwa filmy: „Tedy i zaginione miasto” oraz „Jak zostać kotem”. W drodze do kina odwiedziliśmy również świetlicę przy ul. Kościuszki. Ostatnie dni ferii poświęciliśmy na zaprojektowanie i wykonanie masek karnawałowych, które dzieci chętnie nosiły w ostatnim dniu, podczas zabawy karnawałowej.

1 marca 2019
Magdalena Knopik

Walentynki

Przejdź do - Walentynki

Święty Walenty jest patronem wszystkich zakochanych. Urodził się we Włoszech, niedaleko Rzymu. Do tego miejsca przyjeżdżają narzeczeni i małżeństwa z całego świata, aby podziękować za to, że odnaleźli szczęście z drugą osobą. W Polsce święto zwane Walentynkami lub Dniem Zakochanych obchodzone jest od 20 lat. W tym dniu ludzie są szczególnie mili dla innych. Istnieje zwyczaj wręczania drobnych upominków oraz składania życzeń dla sympatii i przyjaciół. Dlatego też w dniu 14 lutego w PWD nr 4 odbyła się zabawa Walentynkowa dla uczestników zajęć świetlicowych ze wszystkich placówek.

1 marca 2019
Wychowawcy PWD
Czytaj więcej o: Walentynki

Ferie w PWD Nr 4

Przejdź do - Ferie w PWD Nr 4

Nareszcie zaczęły się ferie, na ten moment czekaliśmy, odliczając każdy dzień. Pierwszy tydzień ferii w naszej świetlicy był bardzo przyjemny, chociaż pracowity. Rozpoczęliśmy od wyjścia do Miejskiego Domu Kultury na pokaz „Ogień z wody” w którego skład wchodziło 12 ciekawych reakcji chemicznych m.in.: 5 barw z jednego roztworu, chemiczne złoto, zimny okład, ogień z wody, dłonie proroka. Od wtorku zaczęły się intensywne przygotowania do Walentynek. Powstały nowe dekoracje z serc, poczta walentynkowa i drobne upominki. Piątek to Dzień Kota, który przypada na 17 lutego, my jaki i wiele osób twierdzi, że to właśnie te urocze czworonogi tak naprawdę rządzą światem. Między Dniem Zakochanych, a Dniem Kota odbyła się zabawa dla wszystkich Placówek, ale to już zupełnie inna historia...

1 marca 2019
Magdalena Knopik

"Wśród nocnej ciszy..."

Przejdź do - "Wśród nocnej ciszy..."

W dniu 21 grudnia 2018 roku w świetlicy nr 4 przy wspólnym stole wigilijnym spotkała się większość dzieci uczestniczących w zajęciach w naszej placówce. Dzieci same przygotowały ciasteczka i udekorowały stół . Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od połamania opłatkiem i złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych, następnie zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, która upłynęła nam przy dźwiękach kolęd i na rozmowach o tradycjach bożonarodzeniowych.

17 stycznia 2019
Magdalena Knopik

Grudzień, czas oczekiwania...

Przejdź do - Grudzień, czas oczekiwania...

Miniony miesiąc w Placówce nr 4 to okres wytężonej pracy. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, dzieci stworzyły wiele pięknych dekoracji. Powstały niepowtarzalne śnieżynki, gwiazdki 3D, bombki z orzechów i szyszek, które zostały zawieszone na choince dekorowanej w tym roku przez samych chłopców. Jednak w natłoku zajęć nie zapomnieliśmy o najważniejszym – o odrabianiu prac domowych…

17 stycznia 2019
Magdalena Knopik

Święto Odzyskania Niepodległości

Przejdź do - Święto Odzyskania Niepodległości

Tydzień poprzedzający dzień 11 listopada, czyli setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 upłynął na rozmowach o historii, nauce i przypomnieniu hymnu, a także na przygotowaniu kotylionów na uroczyste akademie.

28 listopada 2018
Magdalena Knopik
Czytaj więcej o: Święto Odzyskania Niepodległości

Haloween

Przejdź do - Haloween

Halloween nie pochodzi, jak się powszechnie sądzi, z Ameryki lecz z Wysp Brytyjskich. Jest starą celtycką tradycją, która do Ameryki przywędrowała w XIX wieku wraz z imigrantami z Irlandii. Tradycja ta zawitała również do Polski. Jest to czas radości i zabawy. W Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 w dniu 31 października odbyło się spotkanie integracyjne połączone z różnymi zabawami, na które zaprosiliśmy gości ze świetlicy nr 3. Dzieci przygotowały dekorację i słodki poczęstunek. Sprzyjająca pogoda pozwoliła m.in. na rozegranie międzyświetlicowego meczu piłki nożnej.

27 listopada 2018
Magdalena Knopik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2976