Placówka Nr 5 - ul. Reja

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

My się nudy nie boimy!

Przejdź do - My się nudy nie boimy!

W lutym w Placówce Wsparcia Dziennego nr 5 prz ul. Reja 81 dzieci nie narzekały na nudę. Kiedy uczestnicy uporali się z pracą domową, grali w gry planszowe lub brali udział w zajęciach plastycznych. Z okazji Walentynek podopieczni wykonywali kartki walentynkowe oraz wyklejali wielkie serce z bibuły. W okresie karnawałowym, dzieci wykonywały przeróżne maski z papieru. Nie zabrakło też treningów kulinarnych, na których uczestnicy przyrządzali sałatki owocowe oraz piękne, kolorowe kanapki, a następnie ze smakiem je spożywali. Z końcem miesiąca świętowaliśmy Dzień Żaby. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych pt. „Wesołe i recyklingowe żabki”. Zapraszamy do galerii zdj

9 marca 2020
Helena Śliwakowska, Tetiana Dankevych

Świąteczne dekoracje

Przejdź do - Świąteczne dekoracje

Grudzień to czas świątecznej atmosfery. Magia świąt zawitał również do Placówki Wsparcia Dziennego nr 5, gdzie Uczestnicy świetlicy przygotowali się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie przyozdabiały świetlicę świątecznymi dekoracjami. Powstawały stroiki bożonarodzeniowe oraz choinki wykonywane różnymi technikami i metodami plastycznymi. Czas świąt to również okazja do złożenia życzeń najbliższym. Dlatego też dzieciaki przygotowały własnoręcznie kartki, które wręczą swoim najbliższym.

20 grudnia 2019
Katarzyna Krzesińska

Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mało kto wie, że pluszowy miś, to zabawka symbol z niezwykłą historią. Dzieciaki ze świetlicy wspólnie wykonały swojego wymarzoną maskotkę. Pluszowy miś okazuje się największym przyjacielem wszystkich dzieci.

10 grudnia 2019
Katarzyna Krzesińska

Drużyna Świętego Mikołaja

Przejdź do - Drużyna Świętego Mikołaja

Jak co roku grudzień nastraja do oczekiwań na przyjście Mikołaja. W Placówce Wsparcia Dziennego nr 5 uczestnicy zostali pomocnikami Świętego i ochoczo brali udział w zajęciach świetlicowych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnymi technikami prace z Mikołajem w roli głównej.

10 grudnia 2019
Katarzyna Krzesińska

Bez nudy na Reja

Przejdź do - Bez nudy na Reja

Kolejne tygodnie w świetlicy na Reja upłynęły pracowicie. Podczas zajęć w placówce dzieciaki ćwiczyły swoje zdolności manualne oraz rozwijały wyobraźnie. W tym czasie głównym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których wykonywaliśmy ślimaki z plasteliny i kasztanów. Eksperymentowaliśmy również z masa plastyczną, którą wykonaliśmy samodzielnie ze składników dostępnych w każdym domu.

8 listopada 2019
Katarzyna Krzesińska

O emocjach słów kilka...

Przejdź do - O emocjach słów kilka...

Dzieci z PWD nr przy ul. Reja uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych dot. emocji. Dzieciaki rozpoznawały i nazywały emocje, które wyrażały ich nastrój. Podczas zajęć nauczyliśmy się rozumieć emocje innych osób oraz sposoby wyrażana własnych uczuć i jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Nie zabrakło czasu na naukę, ale również na zajęcia ruchowe które cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci.

31 października 2019
Katarzyna Krzesińska

Twórcza jesień

Przejdź do - Twórcza jesień

Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego nr 5 korzystają z uroków pięknej polskiej jesieni. Podczas spacerów na świeżym powietrzu dzieciaki szukały inspiracji do stworzenia jesiennych prac plastycznych. Tak oto powstały dzieła z kolorowych liści, m.in. zwierzęta, postacie czy jesienne krajobrazy. Dzieciaki, dzięki temu poznały nowe techniki plastyczne oraz doskonaliły umiejętności manualne i pozwoliło to na rozwijanie wyobraźni.

2 października 2019
Katarzyna Krzesińska

Witaj szkoło!

Przejdź do - Witaj szkoło!

Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Reja licznie zawitali do świetlicy. Dzięki pogodzie, która przedłużyła wakacyjna aurę, dzieciaki spędzały czas na świeżym powietrzu. Nie mogło również zabraknąć tak uwielbianych zajęć plastycznych podczas, których wykonywaliśmy jeże z papieru, które zwiastowały nadchodzącą jesień.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2585