Placówka Nr 5 - ul. Reja

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Bez nudy na Reja

Przejdź do - Bez nudy na Reja

Kolejne tygodnie w świetlicy na Reja upłynęły pracowicie. Podczas zajęć w placówce dzieciaki ćwiczyły swoje zdolności manualne oraz rozwijały wyobraźnie. W tym czasie głównym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których wykonywaliśmy ślimaki z plasteliny i kasztanów. Eksperymentowaliśmy również z masa plastyczną, którą wykonaliśmy samodzielnie ze składników dostępnych w każdym domu.

8 listopada 2019
Katarzyna Krzesińska

O emocjach słów kilka...

Przejdź do - O emocjach słów kilka...

Dzieci z PWD nr przy ul. Reja uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych dot. emocji. Dzieciaki rozpoznawały i nazywały emocje, które wyrażały ich nastrój. Podczas zajęć nauczyliśmy się rozumieć emocje innych osób oraz sposoby wyrażana własnych uczuć i jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Nie zabrakło czasu na naukę, ale również na zajęcia ruchowe które cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci.

31 października 2019
Katarzyna Krzesińska

Twórcza jesień

Przejdź do - Twórcza jesień

Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego nr 5 korzystają z uroków pięknej polskiej jesieni. Podczas spacerów na świeżym powietrzu dzieciaki szukały inspiracji do stworzenia jesiennych prac plastycznych. Tak oto powstały dzieła z kolorowych liści, m.in. zwierzęta, postacie czy jesienne krajobrazy. Dzieciaki, dzięki temu poznały nowe techniki plastyczne oraz doskonaliły umiejętności manualne i pozwoliło to na rozwijanie wyobraźni.

2 października 2019
Katarzyna Krzesińska

Witaj szkoło!

Przejdź do - Witaj szkoło!

Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Reja licznie zawitali do świetlicy. Dzięki pogodzie, która przedłużyła wakacyjna aurę, dzieciaki spędzały czas na świeżym powietrzu. Nie mogło również zabraknąć tak uwielbianych zajęć plastycznych podczas, których wykonywaliśmy jeże z papieru, które zwiastowały nadchodzącą jesień.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska

Letnia zabawa

Przejdź do - Letnia zabawa

Uczestnicy PWD nr 5 aktywnie korzystali z uroków panującej pogody. Większość czasu spędziliśmy beztrosko na świeżym powietrzu, gdzie odbywały się zajęcia ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w piłkę oraz gry zespołowe takie jak; berek, czy zabawa w chowanego. Podczas minionych zajęć rozbudziliśmy własną ciekawość poprzez wykonywanie eksperymentu „Szkło powiększające”, za pomocą szklanki z wodą. Każdy z uczestników odetchnął z ulgą mogąc powitać upragnione wakacje.

28 czerwca 2019
Katarzyna Krzesińska

Życzenia dla Mamy

Przejdź do - Życzenia dla Mamy

Zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego upłynęły pod hasłem „Nie ma jak u mamy...” Wychowankowie PWD nr 5 nie zapomnieli o swoich mamach. Wszyscy chętnie opowiadali o swoich najukochańszych mamach i każdy stworzył pamiątkę dla swoich mam. Dzieciaki chętnie korzystały z dopisującej pogody, gdzie umilały sobie czas zabawami na świeżym powietrzu.

19 czerwca 2019
Katarzyna Krzesińska

Ciężko pracujemy...

Przejdź do - Ciężko pracujemy...

Choć to już maj podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 5 pilnie pracują odrabiając prace domowe, aby nadchodzące wakacje były dla każdego w pełni zasłużone. Nie jest to ulubiona część zajęć, ale wszystkie dzieci rozumieją jak ważna i potrzebna jest nauka.

20 maja 2019
Iwona Warcińska

Bo to już wiosna

Przejdź do - Bo to już wiosna

Za oknami cieplo więc i w Placówce Wsparcia Dziennego nr 5 zawitały kolory wiosny. Uczestnicy zajęć wykonali barwne witraże, które ozdobiły okna świetlicy. Na naszej tablicy pojawiły się pierwsze wiosenne krajobrazy, a parapety stroją tulipany i kolorowe bukieciki. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a starsi pomagali młodszym

19 kwietnia 2019
Iwona Warcińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2130