Klub Wolontariusza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kierunek:Wrocław

Przejdź do - Kierunek:Wrocław

Klub Wolontariusza zaczął tydzień od pyszności I słodkości. Któż nie lubi świeżych, drożdżowych bułeczek z marmoladą I kremem czekoladowym prosto z pieca? Słodziutkie, pachnące i chrupiące. Posileni i wzmocnieni mieliśmy od razu mnóstwo pozytywnej siły, aby wesoło I żwawo przygotować się do wtorkowej wycieczki. Kierunek? - Wrocław. Wraz ze świetlicą nr 3 oraz 4 Klub Wolontariusza zwiedził ZOO Oraz Afrykarium. Po wielogodzinnym spacerze ścieżkami ogrodu uczestnicy odwiedzili również Rynek Główny. Ostatnim zaś akcentem wyjazdu był poczęstunek dla naszych małych turystów w pobliskim McDonaldzie. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia różnobarwnej galerii zdjęć.

30 sierpnia 2017
Aneta Matysiak

Oszczędzamy - wygrywamy marzenia!

Przejdź do - Oszczędzamy - wygrywamy marzenia!

Na przełomie lipca i sierpnia na warsztatach Aflatoun prowadzonych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, rozpoczęliśmy realizację zagadnień związanych z szeroko rozumianą przedsiębiorczością, której główne filary to oszczędzanie, odpowiedzialne gospodarowanie pieniędzmi, planowanie budżetu oraz codziennych wydatków. Uczestnicy zajęć wzięli udział w ćwiczeniu „Przegląd naszych potrzeb i zachcianek”. Próbowali zdefiniować przedstawione pojęcia, następnie losowali karty z nazwami różnych dóbr, zarówno materialnych j (np. zdrowa żywność, godne warunki mieszkaniowe, gry komputerowe, modne akcesoria), jak i niematerialnych (np. prawo do ochrony przed dyskryminacją, edukacja). Wylosowane hasło przyporządkowywali do grupy potrzeb lub zachcianek. W tym zadaniu pomogły nam pani Ewelina oraz pani Aneta- wychowawca grupy.

25 sierpnia 2017
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Oszczędzamy - wygrywamy marzenia!

Aktywny tydzień w Klubie Wolontariusza

Przejdź do - Aktywny tydzień w Klubie Wolontariusza

Poniedziałek 3.07

Dziś nasz angielski autobus zatrzymuje się w Niemczech. Zajęcia plastyczne „Godło i flaga Niemiec” to doskonały wstęp do naszego niemieckiego tygodnia.

Wtorek 4.07

Kolejne zajęcia Aflatoun z panią Małgorzatą Trajdos to następna okazja do prezentacji swojego „prawdziwego ja”. Uczestnicy na specjalnie przygotowanych kartach – serduszkach napisali co lubią i czego nie lubią. Druga część zajęć polegała na prezentacji wypisanych upodobań.

Środa 5.07

Słodkości, słodkości !!! Korzystając z okazji, iż mamy wakacje – czas wolny, który kojarzy się wszystkim z mnóstwem przyjemności i my postanowiliśmy umilić sobie czas. Smakowity sernik na zimno przygotowany wraz z naszymi milusińskimi był miłym zajęciem dla każdego. Życzymy więc sobie nawzajem smacznego !

Piątek 7.07

Dekoracje okien Dalszy ciąg zmian w wystroju Klubu Wolontariusza. Dziś postanowiliśmy odświeżyć nasze „małe okna na świat”. Stare dekoracje choć ładne, zamieniliśmy na prawdziwe kwieciste firany sznurowe, które można podziwiać przy ul. Św. Rozalii 1 B.

24 lipca 2017
Aneta Matysiak

Aktywny tydzień

Przejdź do - Aktywny tydzień

Klub Wolontariusza, aby mógł być atrakcyjnym miejscem dla dzieci musi od czasu do czasu zadbać o swój wygląd estetyczny. Dziś zmieniliśmy wygląd regulaminu świetlicy, który jest teraz czytelny, wyraźny i kolorowy. Dzięki temu też wszyscy przypomnieli sobie jak należy się zachowywać przebywając w Klubie Wolontariusza. Wtorkowe (13.06) warsztaty Aflatoun uzmyslowiły zgromadzonym jakie cechy powinna mieć osoba przywódcy oraz jakich sytuacji owy lider powinien unikać, aby zachować swoją pozycję i autorytet. Następnie zajęcia przeniosły się na plac położony obok Klubu Wolontariusza, gdzie wszyscy miło spędzili czas.

23 czerwca 2017
Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Aktywny tydzień

Świat według dzieci

Przejdź do - Świat według dzieci

Poniedziałkowy dzień (29.05) minął podopiecznym na tworzeniu nowej "szaty graficznej" świetlicy. Gazetka z okazji "Dnia Dziecka" skłoniła obecnych do rozmowy na temat dziecięcej wizji świata i przyszłości. Każdy mógł głośno opowiedzieć jak wyobraża sobie swój wymarzony świat. Warsztaty Aflatoun (30.05) to okazja do spędzenia czasu w bardzo interesujący i zajmujący sposób. Dzisiejsze zajęcia pomogły uświadomić każdemu z obecnych, gdzie czujemy się bezpiecznie oraz gdzie jesteśmy w różny sposób zagrożeni. Praca grupowa pozwoliła każdemu uświadomić sobie, że najbezpieczniej czujemy się w domu. Kolejny raz zebrani mogli że sobą współdziałać, co z pewnością ma wpływ na integrację grupy i jej edukację społeczną. W środę (31.05) obecni na świetlicy poświęcili swą energię na stworzenie ciekawych strojów na nadchodzący Dzień Dziecka.

12 czerwca 2017
Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Świat według dzieci

Dzień Mamy w Klubie Wolontariusza

Przejdź do - Dzień Mamy w Klubie Wolontariusza

22.05.2017 Podopieczna Klubu Wolontariusza - Zuzia - otrzymała nagrodę od anonimowego sponsora w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Dzień upłynął wszystkim na zapoznaniu się z książkami, którymi nagrodzona bardzo chętnie dzieliła się z dziećmi. Zuziu - serdecznie gratulujemy ! W ostatnim czasie podopieczni brali czynny udział w zajęciach plastycznych. Tematem przewodnim był portret mamy lub laurka dla mamy.  Poświęcili swój zapał, aby wykonać dla swych mam upominki z masy solnej. Zajęcia pozwoliły dzieciom na ćwiczenie zdolności manualnych tworząc jednocześnie wspaniałe pamiątki dla mam. Każdy z niesamowitą starannością wykonał swoje zadanie.

12 czerwca 2017
Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Dzień Mamy w Klubie Wolontariusza

2. warsztaty Aflatoun

Przejdź do - 2. warsztaty Aflatoun

Postanowiliśmy połączyć siły. W zajęciach Aflatoun uczestniczą obecnie dzieci z Klubu Wolontariusza oraz Pogotowia Lekcyjnego. 12 maja spotkaliśmy się w siedzibie Pogotowia przy ulicy Kościuszki. Tym razem było nieco spokojniej, ale równie ciekawie. Dzieci jak zwykle zaskoczyły błyskotliwymi pomysłami. Dowiedzieliśmy się, że płomień może oznaczać nie tylko światło, ciepło i przyjaźń, ale także ciepły posiłek. Najbliżsi w naszym życiu to zarówno niezawodni mama czy tato, ale także nasz czworonożny przyjaciel oraz dobrzy koledzy. Nawet Ci, którzy chcieli na początku pozostać nieco bardziej anonimowi, podczas ćwiczenia „Jestem tutaj” zdradzili nam o sobie kilka szczegółów.

31 maja 2017
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: 2. warsztaty Aflatoun

1. warsztaty Aflatoun

Przejdź do - 1. warsztaty Aflatoun

Czy to ptak czy samolot ? Nie... to Aflatoun! Aflatoun zawitał do Radomska, a konkretnie do Klubu Wolontariusza. 7 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach tego międzynarodowego projektu. Pierwsze warsztaty to zajęcia z cyklu „Aflatoun i ja” Na początku zajęć Kuba, Zuzia i Martynka znaleźli odpowiednie miejsce dla naszego plakatu z logo projektu . Następnie dzieci dowiedziały się, czym jest program Aflatoun, jakie korzyści płyną z przyłączenia się do Klubu Aflatouna, który na czas zajęć będzie działał w Klubie Wolontariusza. Poznały głównego bohatera i symbol naszej akcji czyli Aflatouna – wesołą iskierkę symbolizującą przyjaźń, ciepło, radość. Dowiedziały z czym wiąże się dołączenie do Klubu, przedstawiły swoje oczekiwania. Napisaliśmy kodeks Klubu. Okazało się, że dzieciaki doskonale znają zasady wzajemnego szacunku, współpracy i tolerancji.

12 maja 2017
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: 1. warsztaty Aflatoun

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2060