Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Piątego listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu swoje święto mają Reksio, Bolek i Lolek, Myszka Miki, Kaczor Donald, Kubuś Puchatek oraz wielu, wielu innych bajkowych bohaterów, którzy bawią, wzruszają, uczą i przekazują ważne życiowe prawdy dzieciom już od najmłodszych lat. Dlatego też, przez cały ubiegły tydzień w świetlicy nr 1 panował bajkowy nastrój, a większość zajęć poświęcona była bajkowym bohaterom. Dzieci wykorzystując w pełni swoją pomysłowość, ulepiły postaci z modeliny, plasteliny i masy solnej, ozdobiły kolorowanki przedstawiające ulubionych bohaterów, a z Kinder-jajek stworzyły Minionki. Po intensywnej pracy znaleźliśmy czas na odpoczynek i przygotowaliśmy nasz ulubiony napój - gorącą czekoladę.

27 listopada 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Jesienne skarby

Przejdź do - Jesienne skarby

Miniony czas upłynął uczestnikom świetlicy nr 1 na wytężonej pracy i pilnej nauce. Każdego dnia dzieci spędzały dużo czasu nad książkami, odrabiając liczne zadania domowe i ucząc się do kartkówek i sprawdzianów, których mają coraz to więcej. Na szczęście udało się nam znaleźć czas na chwilkę wytchnienia i odpoczynku. Korzystając z pięknej październikowej pogody, wybraliśmy się do parku, aby nakarmić kaczki i poszaleć na placu zabaw. Podczas spaceru znaleźliśmy wiele jesiennych skarbów, które stały się inspiracją do różnych prac plastycznych.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Zajęcia z Seniorami

Przejdź do - Zajęcia z Seniorami

W środę 26-go września dzieciaki ze świetlicy nr 1 po raz kolejny odwiedziły seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Tym razem seniorzy i dzieci wzięli wspólnie udział w zajęciach plastycznych, odbywających się w ramach cyklu „Ja i Ty – Klub Pokoleń”. Tematem zajęć, prowadzonych przez p. Małgorzatę Trajdos, była martwa natura. Uczestnicy mieli za zadanie namalować farbami akrylowymi wybraną przez siebie kompozycję składającą się z warzyw, owoców i naczyń. Zarówno dzieci jak i seniorzy wykazali się dużym talentem plastycznym, a wszystkie namalowane dzieła były staranne, estetyczne i dopracowane.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Pysznie i zdrowo...

Przejdź do - Pysznie i zdrowo...

5 września dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego nr 1 i 2 po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach kulinarnych z cyklu „Ja i Ty - Klub Pokoleń”, odbywających się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Tym razem podczas zajęć milusińscy wraz z seniorami wspólnymi siłami przyrządzili pyszne i pożywne hamburgery oraz kolorowy deser - galaretkę z bitą śmietaną i owocami. Przygotowane potrawy wszystkim bardzo smakowały i zniknęły z talerzy w mgnieniu oka. Wspólne gotowanie sprawiło frajdę zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom zajęć i było okazją do integracji dzieci z seniorami.

14 września 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Ostatnie, wakacyjne atrakcje…

Przejdź do - Ostatnie, wakacyjne atrakcje…

We wtorek 28-go sierpnia 38-osobowa grupa dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego wraz z wychowawcami udała się na wycieczkę do Uniejowa. Uczestnicy wycieczki spędzili beztroskie godziny w kompleksie termalno-basenowym położonym u podnóża XIV- wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, gdzie czekało na nich wiele wodnych atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji baseny kryte i otwarte, gorące lecznicze solanki, zjeżdżalnie, jacuzzi oraz bicze wodne. Każdy znalazł coś dla siebie. Wycieczka była dla wszystkich wspaniałym czasem relaksu i świetnej zabawy, a także okazją do wspólnej integracji.

14 września 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

"Wakacje, wakacje..."

Przejdź do - "Wakacje, wakacje..."

Pierwszy tydzień wakacji upłynął dzieciom ze świetlicy nr 1 na słodkim lenistwie. Większość czasu spędziliśmy na beztroskich zabawach w parku i na placu zabaw. Nie zabrakło także czasu na drużynowe rozgrywki na Xboxie i nasze ulubione planszówki. Udało się również odwiedzić naszych młodszych kolegów z Klubu Młodziaka, z którymi zawsze chętnie się integrujemy. Pod koniec tygodnia ochoczo zabraliśmy się do pracy i przygotowaliśmy kapelusze na zbliżając y się piknik. Dzięki radosnej zabawie dzieci zapomniały o stresie, związanym z wystawianiem ocen i zakończeniem roku szkolnego.

17 lipca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Barwy narodowe

Przejdź do - Barwy narodowe

2-go maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci ze świetlicy nr 1, chcąc uczcić ten dzień, wykonały farbami dużą biało-czerwoną flagę, odciskając na papierze swoje dłonie. Malowanie w tej formie sprawiło dzieciom szczególną radość, ponieważ trzeba było się przy nim nieco pobrudzić. Święto flagi skłoniło nas do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu oraz do rozmowy na temat polskich symboli narodowych, którymi obok flagi są Godło Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hymn Polski. Dzieci wspólnie przypominały sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego, które powinien znać każdy mały patriota, a także wykonały przy użyciu płatków kosmetycznych swoją wersję godła.

11 maja 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Wielkanocne symbole

Przejdź do - Wielkanocne symbole

Ostatni tydzień marca był w świetlicy nr 1 czasem oczekiwania na święta wielkanocne. Aby wprowadzić świąteczny nastrój wykonaliśmy kilka prac plastycznych związanych z Wielkanocą. Kolorowymi wstążeczkami i cekinami ozdobiliśmy styropianowe jajka i kurczaczki, metodą kolażu wykonaliśmy koszyczki wielkanocne, a z filcu zrobiliśmy wesołe zajączki i kurczaczki – symbole nadchodzących świąt.

6 kwietnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Wielkanocne symbole

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2554