Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wielkanocne symbole

Przejdź do - Wielkanocne symbole

Ostatni tydzień marca był w świetlicy nr 1 czasem oczekiwania na święta wielkanocne. Aby wprowadzić świąteczny nastrój wykonaliśmy kilka prac plastycznych związanych z Wielkanocą. Kolorowymi wstążeczkami i cekinami ozdobiliśmy styropianowe jajka i kurczaczki, metodą kolażu wykonaliśmy koszyczki wielkanocne, a z filcu zrobiliśmy wesołe zajączki i kurczaczki – symbole nadchodzących świąt.

6 kwietnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Wielkanocne symbole

Witaj wiosno!

Przejdź do - Witaj wiosno!

Dzieci ze świetlicy nr 1 postanowiły na dobre przepędzić zimę. W tym celu, zgodnie z tradycją, wspólnymi siłami zrobiliśmy Marzannę. Do jej wykonania wykorzystaliśmy to, co akurat było pod ręką: styropianowy stożek, skrawki niepotrzebnych materiałów, watę, stare rajstopy, bibułę, filc i wstążkę.

30 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Witaj wiosno!

Ostatni tydzień zimy

Przejdź do - Ostatni tydzień zimy

W ostatnim tygodniu zimy podopieczni świetlicy nr 1 zajmowali się tematem pogody i obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie na przełomie zimy i wiosny. Najpierw przypomnieliśmy sobie najbardziej znane przysłowia związane z pogodą, a potem przez cały tydzień wspólnie tworzyliśmy kalendarz pogody. Notowaliśmy w nim temperaturę i zjawiska atmosferyczne występujące w poszczególnych dniach.

30 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Ostatni tydzień zimy

Podarunki dla kobiet

Przejdź do - Podarunki dla kobiet

8-go marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzieci ze świetlicy nr 1 postanowiły także uczcić to święto i z tej okazji przygotowały drobne podarunki dla ważnych w ich życiu kobiet. Najpierw dzieci własnoręcznie stworzyły barwne karty z życzeniami. Następnie zrobiły przepiękne róże z płatków kosmetycznych, które zostały przyozdobione złotym i srebrnym sprayem. Do kompletu dzieciaki wykonały małe, zdobione plasteliną wazoniki ze szklanych buteleczek. Prezenty wręczone zostały mamom, babciom oraz siostrom. Przygotowane przez dzieci róże nie zwiędną tak, jak te prawdziwe i długo będą cieszyły oczy obdarowanych kobiet.

16 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Papierowe upominki

Przejdź do - Papierowe upominki

Ostatni tydzień przed feriami był dla podopiecznych PWD nr 1 czasem niecierpliwego oczekiwania na zasłużony odpoczynek. W oczekiwaniu na upragnione ferie dzieciaki nie próżnowały. Dla swoich Babć i Dziadków, z okazji ich święta, wykonały laurki i prezenty w postaci papierowych tulipanów z kieszonką na cukierka. Dzieci nauczyły się także prawidłowo redagować i zapisywać życzenia. Na zajęciach plastycznych podopieczni wykonali metodą kolażu portrety swoich babć i dziadków, które następnie zostały im wręczone. Natomiast na zajęciach kulinarnych przyrządzili jeden ze swoich ulubionych przysmaków - budyń z sokiem malinowym.

14 lutego 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Ferie bez nudy

Przejdź do - Ferie bez nudy

Pierwszy tydzień ferii upłynął w świetlicy nr 1 w mgnieniu oka. A to dlatego, że nie mieliśmy w ogóle czasu na nudę. Dwa razy wybraliśmy się do pobliskiego Kina za Rogiem, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć dwa filmy animowane, jeden pt. „Zakwakani” i drugi pt. „Królowa Śniegu cz. I”. Obydwie animacje były niezwykle ciekawe i bardzo nam się podobały. W czasie zajęć kulinarnych z cyklu „Zdrowe śniadania” przygotowaliśmy kolorowe kanapki, na których znalazły się bardzo zdrowe warzywa: sałata, pomidory, ogórki, papryka, rzodkiewka. Z kolei na zajęciach plastycznych wykonaliśmy i udekorowaliśmy ozdoby zimowe z tak zwanej „zimnej porcelany” i masy solnej. Znaleźliśmy także czas na nasze ulubione gry planszowe i pasjonujące rozgrywki na Xbox Kinect.

14 lutego 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Andrzejkowa tradycja

Przejdź do - Andrzejkowa tradycja

Zgodnie z tradycją Andrzejkową, ostatniego dnia listopada, w świetlicy nr 1 odbył się wieczór wróżb ze słodkim poczęstunkiem i zabawami ruchowymi. Przygotowania do naszej imprezy rozpoczęliśmy już w środę, od upieczenia muffinek marchewkowych i przygotowania wróżb. Słodkie wypieki, jak zwykle, sprawiły naszym podopiecznym dużą frajdę. Podczas naszego wieczoru andrzejkowego dzieci mogły skosztować chińskich ciasteczek z wróżbą, odkryć, co czeka ich w najbliższej przyszłości, wywróżyć sobie imię przyszłej drugiej połówki, poznać swój przyszły zawód, czy dowiedzieć się, co o nich mówi data ich urodzenia. Oczywiście wszystkie wróżby i przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka.

7 grudnia 2017
Aleksandra Suwart-Stępień

Czas zadumy

Przejdź do - Czas zadumy

Ostatni czas upłynął podopiecznym świetlicy nr 1 w nastroju zadumy i nostalgii. A to za sprawą uroczystości Wszystkich Świętych, obchodzonej 1-go listopada. Zapoznaliśmy się z tradycją i historią Dnia Wszystkich Świętych i następującego po nim Dnia Zadusznego. Przeprowadziliśmy pogadankę na temat „Dlaczego powinniśmy dbać o groby zmarłych?”. Dzieci zostały uwrażliwione na potrzebę opiekowania się nagrobkami naszych bliskich zmarłych oraz grobów zaniedbanych i opuszczonych.

16 listopada 2017
Aleksandra Suwart
Czytaj więcej o: Czas zadumy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1686