Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Bubble Day

Przejdź do - Bubble Day

25-go lipca dzieci ze świetlicy nr 1 wzięły udział w dniu baniek mydlanych „Bubble Day” odbywającym się w Parku Solidarności. Główną atrakcją imprezy była oczywiście strefa z darmowym płynem i akcesoriami do puszczania baniek mydlanych, a także zabawy z animatorami. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek o przeróżnych kształtach. Ponadto, część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym „Radomsko w moich oczach”, w którym główną nagrodą były darmowe wejściówki na dmuchaną zjeżdżalnię.

18 września 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Aktywnie, radośnie i zdrowo

Przejdź do - Aktywnie, radośnie i zdrowo

W okresie wakacyjnym podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 systematycznie korzystali z oferty radomszczańskiej pływalni. Zabawy w basenie wpływają korzystnie na rozwój psychofizyczny oraz sprawność ruchową dzieci. Nie zabrakło również wspólnych wyjść na pobliski plac zabaw. Wolny czas staramy się wykorzystywać radośnie, ale i korzystnie dla naszego zdrowia.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

Przejdź do - „Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

8 sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 odbyły się zajęcia profilaktyczne z pedagogiem. Tematem spotkania było dokuczanie wśród rówieśników. Zajęcia te miały na celu budowanie wśród dzieci i młodzieży postaw empatycznych. Uczestnicy wspólnie zastanowili się nad formami dokuczania, uczuciami osób krzywdzonych jak i krzywdzących.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska

Niespodzianka dla taty…

Przejdź do - Niespodzianka dla taty…

W dniu 23 czerwca obchodziliśmy Dzień Ojca. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 długo zastanawiali się co mogliby podarować tacie, aby prezent wywołał uśmiech na jego twarzy i na długo pozostał w jego pamięci. Tym razem dzieci postanowiły, że będzie to chwila na „słodką przerwę”. W kolorowych pudełeczkach zamknęli mnóstwo łakoci wraz z życzeniami, które później sami przyozdobili kolorowymi wstążkami. Mamy nadzieję, że w tym dniu każdy tata był słodko zaskoczony i życzymy jak najwięcej takich chwil.

24 lipca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Coś dla ochłody…

Przejdź do - Coś dla ochłody…

25 czerwca w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 odbyły się kolejne zajęcia organizowane przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W trakcie tego spotkania podopieczni z pomocą naszych gości przygotowali orzeźwiającą lemoniadę arbuzową, która w ten upalny dzień okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolejnym etapem były zajęcia plastyczne. Każdy miał za zadanie wykonać z plasteliny wszystko to, co chciałby posiadać w swoim domu i w ten oto sposób powstały urocze kotki, pieski, koniki, a także laptopy i tablety.

24 lipca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Tydzień pyszności

Przejdź do - Tydzień pyszności

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 dużym powodzeniem cieszą się zajęcia kulinarne. Maja one na celu kształtowanie wśród dzieci praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu, a także nabywanie umiejętności współpracy w grupie. Wiele radości sprawiło naszym podopiecznym samodzielne przygotowywanie posiłków. Każdy z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonywał kolejne czynności, aż powstały pyszne zapiekanki, pizza, a także koktajl truskawkowy. Było wesoło, praktycznie oraz pysznie!

28 czerwca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Zajęcia artystyczne z Seniorami

Przejdź do - Zajęcia artystyczne z Seniorami

W środę 15-go maja gościliśmy w świetlicy nr 1 Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przeprowadziły kolejne z cyklu zajęcia artystyczne. Tym razem tematem zajęć była wiosna. Dzieci przy użyciu popcornu, bibuły, farb i papierowych tacek wykonały kwitnące drzewa, a ze starych płyt CD i kolorowego papieru powstały wiosenne kwiaty. Zajęcia były dla dzieci miłą odskocznią od natłoku prac domowych i nauki.

4 czerwca 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Biały i czerwony

Przejdź do - Biały i czerwony

Przed długim weekendem świetlica nr 1 przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowaliśmy gazetkę pt. Majowe święta, wykleiliśmy białym i czerwonym ryżem flagi, wykonaliśmy wspólnie biało-czerwony kotylion XXL z wyciętych łapek oraz małe kotyliony dla każdego z nas. Postanowiliśmy także wykorzystać sprzyjającą pogodę i wybraliśmy się do parku Solidarności, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, pograć w piłkę oraz gumę.

14 maja 2019
Aleksandra Suwart-Stępień, Iwona Warcińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3298