Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

„Mama.. osoba, w której mieści się całe piękno świata. Potrafi zastąpić każdego, a nikt nie zastąpi jej.”

Przejdź do - „Mama.. osoba, w której mieści się całe piękno świata. Potrafi zastąpić każdego, a nikt nie zastąpi jej.”

Dzień Matki to święto, które w szarej i zabieganej rzeczywistości przypomina nam, jak ważna jest mama, że każdej mamie należy się moc uścisków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. Z tej okazji podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 przy ul. Konopnickiej 4 w ramach zajęć świetlicowych przygotowali upominki, aby choć w tak skromny sposób okazać swoją wdzięczność. Oby własnoręcznie zdobione kwiatki i życzenia płynące prosto z serca wywołały uśmiech na twarzy każdej z mam.

1 czerwca 2021
Iwona Warcińska

Z myślą o lasach…

Przejdź do - Z myślą o lasach…

Każdy wie, że 21 marzec to pierwszy dzień wiosny, jednak nie każdy ma wiedzę, że jest to również Międzynarodowy Dzień Lasu. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 wspólnie zastanowili się nad zachowaniami, które są w lesie odpowiednie, i nad takimi, których powinniśmy unikać. Swoje przemyślenia umieścili na plakacie. Pozostając w tematyce leśnej w naszej świetlicy zagościły kolorowe sowy, które w marcu chętnie udzielają się w leśnym świecie. Uzupełnieniem zajęć plastyczno – technicznych było wykonanie galaktyki w szkle, a także ogromnej ośmiornicy, która na dobre zadomowiła się u nas.

25 marca 2021
Iwona Warcińska

Działanie Placówek Wsparcia Dziennego

Przejdź do - Działanie Placówek Wsparcia Dziennego

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa informujemy, iż zajęcia prowadzone przez Placówki Wsparcia Dziennego zostają zawieszone do dnia 9-go kwietnia 2021r.

29 marca 2021

Ferie na Konpnickiej

Przejdź do - Ferie na Konpnickiej

Okres ferii zimowych w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 upłynął pod znakiem świetnej zabawy. W trakcie zajęć plastycznych tworzyliśmy zimowe krajobrazy, powstały kartki dla naszych babć i dziadków, próbowaliśmy swoich sił malując na szkle, poznawaliśmy nowe gry stolikowe, a w międzyczasie kilkukrotnie wybraliśmy się na seans bajkowy do Kina za Rogiem. Wśród wszystkich zabaw nie zabrakło pogadanki z panem policjantem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a wszystko po to, abyśmy ten czas spędzili nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie.

17 lutego 2020
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Wigilia

Przejdź do - Wigilia

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem to czas magicznych spotkań przy wigilijnym stole. Aby świątecznej tradycji stało się za dość, 20-go grudnia w PWD nr 1 zorganizowaliśmy wspólną świetlicową Wigilię. Zgodnie ze zwyczajem na początku połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na udekorowanych przez dzieci stołach pojawiły się postne potrawy: pierogi z serem, kapustą i grzybami, ryba, barszczyk z uszkami, owoce oraz słodkości. W świąteczną atmosferę wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd. Wigilijne spotkanie było dla nas okazją do wzajemnej integracji i spędzenia czasu w miłym gronie. Tradycyjna świetlicowa Wigilia odbyła się także w PWD nr 3 przy ul. Brzeźnickiej.

9 stycznia 2020
Aleksandra Suwart-Stępień

Wyczekiwanie

Przejdź do - Wyczekiwanie

Grudzień to miesiąc wyczekiwany przez dzieci. Mikołaj, choinka, prezenty i zimowa aura na którą czekają cały rok. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 z zapałem przystąpili do przygotowań wystroju zimowo – świątecznego. Na okiennych parapetach zagościły pięknie ozdobione choinki, a wśród nich bałwanki, wykonane przy użyciu ryżu i skarpetek. Nie zabrakło także bombek choinkowych ozdobionych cekinami, brokatem czy kolorowymi wstążkami. Choć prace te, wymagają staranności i cierpliwości nie zraziły nikogo, a w naszej świetlicy zagościła świąteczna atmosfera.

3 stycznia 2020
Iwona Warcińska

Aktywnie na Konopnickiej

Przejdź do - Aktywnie na Konopnickiej

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 każdy dzień spędzamy bardzo pracowicie. Odrabiamy prace domowe, gramy w gry planszowe, bierzemy udział w zabawach ruchowych, rozwijamy swoje zdolności manualne, a także poznajemy nowe techniki tworzenia. Nigdy się nie nudzimy i nie marnujemy czasu.

12 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Szyszki na słodko

Przejdź do - Szyszki na słodko

18.11.2019 w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem nasze dzieciaki pod okiem pań z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku tworzyły słodkie szyszki. Zajęcie te cieszą się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.

3 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4610