Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wyczekiwanie

Przejdź do - Wyczekiwanie

Grudzień to miesiąc wyczekiwany przez dzieci. Mikołaj, choinka, prezenty i zimowa aura na którą czekają cały rok. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 z zapałem przystąpili do przygotowań wystroju zimowo – świątecznego. Na okiennych parapetach zagościły pięknie ozdobione choinki, a wśród nich bałwanki, wykonane przy użyciu ryżu i skarpetek. Nie zabrakło także bombek choinkowych ozdobionych cekinami, brokatem czy kolorowymi wstążkami. Choć prace te, wymagają staranności i cierpliwości nie zraziły nikogo, a w naszej świetlicy zagościła świąteczna atmosfera.

3 stycznia 2020
Iwona Warcińska

Aktywnie na Konopnickiej

Przejdź do - Aktywnie na Konopnickiej

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 każdy dzień spędzamy bardzo pracowicie. Odrabiamy prace domowe, gramy w gry planszowe, bierzemy udział w zabawach ruchowych, rozwijamy swoje zdolności manualne, a także poznajemy nowe techniki tworzenia. Nigdy się nie nudzimy i nie marnujemy czasu.

12 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Szyszki na słodko

Przejdź do - Szyszki na słodko

18.11.2019 w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem nasze dzieciaki pod okiem pań z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku tworzyły słodkie szyszki. Zajęcie te cieszą się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.

3 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Międzypokoleniowe spotkanie

Przejdź do - Międzypokoleniowe spotkanie

W dniu 22.10.2019r. w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 mieszczącej się przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia organizowane przy współpracy radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi podopieczni pod uważnym okiem pań uczyli się pracy z drutami, szydełkiem oraz włóczką. Te zajęcia nie należały do najłatwiejszych, ale udało się. Ostatecznie powstały piękne, kolorowe szaliki oraz opaski. Nasze dzieciaki w ramach podziękowań za cierpliwość oraz czas nam poświęcony, przygotowały dla wszystkich słodkie upominki.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Las w słoiku

Przejdź do - Las w słoiku

W październiku jesień zawitała na dobre nie tylko za oknem, ale i w świetlicy przy ulicy Konopnickiej. Zmieniająca się przyroda, kolorowe liście, kasztany, szyszki, jarzębina inspirują do tworzenia prac plastycznych. My tym razem postanowiliśmy odrobinę lasu zamknąć w szkle. Do dobrej zabawy wystarczyła odrobina przyrody, oraz słoiki, a dzięki dziecięcej, nieograniczonej wyobraźni powstało nieco więcej równie ciekawych i kolorowych prac.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Bubble Day

Przejdź do - Bubble Day

25-go lipca dzieci ze świetlicy nr 1 wzięły udział w dniu baniek mydlanych „Bubble Day” odbywającym się w Parku Solidarności. Główną atrakcją imprezy była oczywiście strefa z darmowym płynem i akcesoriami do puszczania baniek mydlanych, a także zabawy z animatorami. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek o przeróżnych kształtach. Ponadto, część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym „Radomsko w moich oczach”, w którym główną nagrodą były darmowe wejściówki na dmuchaną zjeżdżalnię.

18 września 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Aktywnie, radośnie i zdrowo

Przejdź do - Aktywnie, radośnie i zdrowo

W okresie wakacyjnym podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 systematycznie korzystali z oferty radomszczańskiej pływalni. Zabawy w basenie wpływają korzystnie na rozwój psychofizyczny oraz sprawność ruchową dzieci. Nie zabrakło również wspólnych wyjść na pobliski plac zabaw. Wolny czas staramy się wykorzystywać radośnie, ale i korzystnie dla naszego zdrowia.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

Przejdź do - „Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

8 sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 odbyły się zajęcia profilaktyczne z pedagogiem. Tematem spotkania było dokuczanie wśród rówieśników. Zajęcia te miały na celu budowanie wśród dzieci i młodzieży postaw empatycznych. Uczestnicy wspólnie zastanowili się nad formami dokuczania, uczuciami osób krzywdzonych jak i krzywdzących.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3529