Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Ferie na Konpnickiej

Przejdź do - Ferie na Konpnickiej

Okres ferii zimowych w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 upłynął pod znakiem świetnej zabawy. W trakcie zajęć plastycznych tworzyliśmy zimowe krajobrazy, powstały kartki dla naszych babć i dziadków, próbowaliśmy swoich sił malując na szkle, poznawaliśmy nowe gry stolikowe, a w międzyczasie kilkukrotnie wybraliśmy się na seans bajkowy do Kina za Rogiem. Wśród wszystkich zabaw nie zabrakło pogadanki z panem policjantem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a wszystko po to, abyśmy ten czas spędzili nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie.

17 lutego 2020
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Wigilia

Przejdź do - Wigilia

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem to czas magicznych spotkań przy wigilijnym stole. Aby świątecznej tradycji stało się za dość, 20-go grudnia w PWD nr 1 zorganizowaliśmy wspólną świetlicową Wigilię. Zgodnie ze zwyczajem na początku połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na udekorowanych przez dzieci stołach pojawiły się postne potrawy: pierogi z serem, kapustą i grzybami, ryba, barszczyk z uszkami, owoce oraz słodkości. W świąteczną atmosferę wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd. Wigilijne spotkanie było dla nas okazją do wzajemnej integracji i spędzenia czasu w miłym gronie. Tradycyjna świetlicowa Wigilia odbyła się także w PWD nr 3 przy ul. Brzeźnickiej.

9 stycznia 2020
Aleksandra Suwart-Stępień

Wyczekiwanie

Przejdź do - Wyczekiwanie

Grudzień to miesiąc wyczekiwany przez dzieci. Mikołaj, choinka, prezenty i zimowa aura na którą czekają cały rok. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 z zapałem przystąpili do przygotowań wystroju zimowo – świątecznego. Na okiennych parapetach zagościły pięknie ozdobione choinki, a wśród nich bałwanki, wykonane przy użyciu ryżu i skarpetek. Nie zabrakło także bombek choinkowych ozdobionych cekinami, brokatem czy kolorowymi wstążkami. Choć prace te, wymagają staranności i cierpliwości nie zraziły nikogo, a w naszej świetlicy zagościła świąteczna atmosfera.

3 stycznia 2020
Iwona Warcińska

Aktywnie na Konopnickiej

Przejdź do - Aktywnie na Konopnickiej

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 każdy dzień spędzamy bardzo pracowicie. Odrabiamy prace domowe, gramy w gry planszowe, bierzemy udział w zabawach ruchowych, rozwijamy swoje zdolności manualne, a także poznajemy nowe techniki tworzenia. Nigdy się nie nudzimy i nie marnujemy czasu.

12 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Szyszki na słodko

Przejdź do - Szyszki na słodko

18.11.2019 w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem nasze dzieciaki pod okiem pań z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku tworzyły słodkie szyszki. Zajęcie te cieszą się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.

3 grudnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Międzypokoleniowe spotkanie

Przejdź do - Międzypokoleniowe spotkanie

W dniu 22.10.2019r. w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 mieszczącej się przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia organizowane przy współpracy radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi podopieczni pod uważnym okiem pań uczyli się pracy z drutami, szydełkiem oraz włóczką. Te zajęcia nie należały do najłatwiejszych, ale udało się. Ostatecznie powstały piękne, kolorowe szaliki oraz opaski. Nasze dzieciaki w ramach podziękowań za cierpliwość oraz czas nam poświęcony, przygotowały dla wszystkich słodkie upominki.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Las w słoiku

Przejdź do - Las w słoiku

W październiku jesień zawitała na dobre nie tylko za oknem, ale i w świetlicy przy ulicy Konopnickiej. Zmieniająca się przyroda, kolorowe liście, kasztany, szyszki, jarzębina inspirują do tworzenia prac plastycznych. My tym razem postanowiliśmy odrobinę lasu zamknąć w szkle. Do dobrej zabawy wystarczyła odrobina przyrody, oraz słoiki, a dzięki dziecięcej, nieograniczonej wyobraźni powstało nieco więcej równie ciekawych i kolorowych prac.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Bubble Day

Przejdź do - Bubble Day

25-go lipca dzieci ze świetlicy nr 1 wzięły udział w dniu baniek mydlanych „Bubble Day” odbywającym się w Parku Solidarności. Główną atrakcją imprezy była oczywiście strefa z darmowym płynem i akcesoriami do puszczania baniek mydlanych, a także zabawy z animatorami. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek o przeróżnych kształtach. Ponadto, część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym „Radomsko w moich oczach”, w którym główną nagrodą były darmowe wejściówki na dmuchaną zjeżdżalnię.

18 września 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4170