Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zimowe zabawy

Przejdź do - Zimowe zabawy

Podopieczni świetlicy nr 1 przez cały tydzień uczestniczyli w zajęciach na temat zdrowego stylu życia a jak powszechnie wiadomo ruch na świeżym powietrzu jest jego nieodzownym elementem. Za oknem zima, dookoła biało to idealny czas na lepienie bałwana, bitwę na śnieżki czy jazdę na sankach. Korzystając ze sprzyjających okoliczności przyrody dzieciaki udały się na sanki do Parku Solidarności. Pomimo lekkiego mrozu, który szczypał nas w uszy i nosy zabawa była suuuuper. Jeśli warunki będą nam sprzyjać na pewno powtórzymy to wyjście.

28 stycznia 2019
Monika Kornacka

Spotkanie z pisarką

Przejdź do - Spotkanie z pisarką

W filii nr 4 Biblioteki Publicznej w Radomsku gościła Izabela Klebańska. Pisarka jest autorką książek, scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych takich jak „ Tut turu” , „ Miganki” czy „ Piosenkarnia”. Swój debiut telewizyjny miała w programie 5 – 10 – 15. W spotkaniu z panią Klebańską uczestniczyli wychowankowie świetlicy nr 1 oraz 3. Pisarka poza książkami , w których dominuje tematyka muzyczna, przywiozła również skrzypce i zabrała wszystkich uczestników zebrania w niezapomnianą muzyczną podróż. W czasie spotkania , w dowcipny , wierszowany sposób autorka przybliżyła słuchaczom wiele muzycznych terminów. Chwile z pisarką okazały się być miło spędzonym czasem i okazją do wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość nabycia książki i autografem i zabawnym rysunkiem pisarki.

28 stycznia 2019
Monika Kornacka

Świąteczny wystrój

Przejdź do - Świąteczny wystrój

Dzieci ze świetlicy nr 1 w pierwszym tygodniu grudnia zabrały się za przygotowanie świątecznych i zimowych dekoracji sali. W wyniku naszej żmudnej pracy powstały m.in. wesołe reniferki, Mikołaje origami, czy wycinanki na okna. W czwartek 6-go grudnia odwiedził nas w świetlicy mały pomocnik Świętego Mikołaja, który wprowadził wszystkich w świąteczny, radosny nastrój. Natomiast w piątek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek, dobranocek i scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży – Panią Izabellą Klebańską, która w interesujący i wesoły sposób opowiedziała dzieciom o swoich wybranych publikacjach.

21 grudnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Konkursy plastyczne

Przejdź do - Konkursy plastyczne

Ostatni tydzień listopada spędziliśmy w świetlicy nr 1 na przygotowywaniu prac do konkursów plastycznych. Dzięki kreatywności dzieci powstały pomysłowe, ciekawe i estetyczne prace. Nasze wysiłki nie poszły na marne, bowiem dwoje podopiecznych – Jola Dziadkiewicz i Rafał Stolarczyk otrzymało wyróżnienia w konkursie „Moje życie – moja historia” organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy Razem”.

21 grudnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Konkursy plastyczne

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Piątego listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu swoje święto mają Reksio, Bolek i Lolek, Myszka Miki, Kaczor Donald, Kubuś Puchatek oraz wielu, wielu innych bajkowych bohaterów, którzy bawią, wzruszają, uczą i przekazują ważne życiowe prawdy dzieciom już od najmłodszych lat. Dlatego też, przez cały ubiegły tydzień w świetlicy nr 1 panował bajkowy nastrój, a większość zajęć poświęcona była bajkowym bohaterom. Dzieci wykorzystując w pełni swoją pomysłowość, ulepiły postaci z modeliny, plasteliny i masy solnej, ozdobiły kolorowanki przedstawiające ulubionych bohaterów, a z Kinder-jajek stworzyły Minionki. Po intensywnej pracy znaleźliśmy czas na odpoczynek i przygotowaliśmy nasz ulubiony napój - gorącą czekoladę.

27 listopada 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Jesienne skarby

Przejdź do - Jesienne skarby

Miniony czas upłynął uczestnikom świetlicy nr 1 na wytężonej pracy i pilnej nauce. Każdego dnia dzieci spędzały dużo czasu nad książkami, odrabiając liczne zadania domowe i ucząc się do kartkówek i sprawdzianów, których mają coraz to więcej. Na szczęście udało się nam znaleźć czas na chwilkę wytchnienia i odpoczynku. Korzystając z pięknej październikowej pogody, wybraliśmy się do parku, aby nakarmić kaczki i poszaleć na placu zabaw. Podczas spaceru znaleźliśmy wiele jesiennych skarbów, które stały się inspiracją do różnych prac plastycznych.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Zajęcia z Seniorami

Przejdź do - Zajęcia z Seniorami

W środę 26-go września dzieciaki ze świetlicy nr 1 po raz kolejny odwiedziły seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Tym razem seniorzy i dzieci wzięli wspólnie udział w zajęciach plastycznych, odbywających się w ramach cyklu „Ja i Ty – Klub Pokoleń”. Tematem zajęć, prowadzonych przez p. Małgorzatę Trajdos, była martwa natura. Uczestnicy mieli za zadanie namalować farbami akrylowymi wybraną przez siebie kompozycję składającą się z warzyw, owoców i naczyń. Zarówno dzieci jak i seniorzy wykazali się dużym talentem plastycznym, a wszystkie namalowane dzieła były staranne, estetyczne i dopracowane.

30 października 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Pysznie i zdrowo...

Przejdź do - Pysznie i zdrowo...

5 września dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego nr 1 i 2 po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach kulinarnych z cyklu „Ja i Ty - Klub Pokoleń”, odbywających się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Tym razem podczas zajęć milusińscy wraz z seniorami wspólnymi siłami przyrządzili pyszne i pożywne hamburgery oraz kolorowy deser - galaretkę z bitą śmietaną i owocami. Przygotowane potrawy wszystkim bardzo smakowały i zniknęły z talerzy w mgnieniu oka. Wspólne gotowanie sprawiło frajdę zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom zajęć i było okazją do integracji dzieci z seniorami.

14 września 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2920