Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

"Wakacje, wakacje..."

Przejdź do - "Wakacje, wakacje..."

Pierwszy tydzień wakacji upłynął dzieciom ze świetlicy nr 1 na słodkim lenistwie. Większość czasu spędziliśmy na beztroskich zabawach w parku i na placu zabaw. Nie zabrakło także czasu na drużynowe rozgrywki na Xboxie i nasze ulubione planszówki. Udało się również odwiedzić naszych młodszych kolegów z Klubu Młodziaka, z którymi zawsze chętnie się integrujemy. Pod koniec tygodnia ochoczo zabraliśmy się do pracy i przygotowaliśmy kapelusze na zbliżając y się piknik. Dzięki radosnej zabawie dzieci zapomniały o stresie, związanym z wystawianiem ocen i zakończeniem roku szkolnego.

17 lipca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Barwy narodowe

Przejdź do - Barwy narodowe

2-go maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci ze świetlicy nr 1, chcąc uczcić ten dzień, wykonały farbami dużą biało-czerwoną flagę, odciskając na papierze swoje dłonie. Malowanie w tej formie sprawiło dzieciom szczególną radość, ponieważ trzeba było się przy nim nieco pobrudzić. Święto flagi skłoniło nas do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu oraz do rozmowy na temat polskich symboli narodowych, którymi obok flagi są Godło Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hymn Polski. Dzieci wspólnie przypominały sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego, które powinien znać każdy mały patriota, a także wykonały przy użyciu płatków kosmetycznych swoją wersję godła.

11 maja 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Wielkanocne symbole

Przejdź do - Wielkanocne symbole

Ostatni tydzień marca był w świetlicy nr 1 czasem oczekiwania na święta wielkanocne. Aby wprowadzić świąteczny nastrój wykonaliśmy kilka prac plastycznych związanych z Wielkanocą. Kolorowymi wstążeczkami i cekinami ozdobiliśmy styropianowe jajka i kurczaczki, metodą kolażu wykonaliśmy koszyczki wielkanocne, a z filcu zrobiliśmy wesołe zajączki i kurczaczki – symbole nadchodzących świąt.

6 kwietnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Wielkanocne symbole

Witaj wiosno!

Przejdź do - Witaj wiosno!

Dzieci ze świetlicy nr 1 postanowiły na dobre przepędzić zimę. W tym celu, zgodnie z tradycją, wspólnymi siłami zrobiliśmy Marzannę. Do jej wykonania wykorzystaliśmy to, co akurat było pod ręką: styropianowy stożek, skrawki niepotrzebnych materiałów, watę, stare rajstopy, bibułę, filc i wstążkę.

30 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Witaj wiosno!

Ostatni tydzień zimy

Przejdź do - Ostatni tydzień zimy

W ostatnim tygodniu zimy podopieczni świetlicy nr 1 zajmowali się tematem pogody i obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie na przełomie zimy i wiosny. Najpierw przypomnieliśmy sobie najbardziej znane przysłowia związane z pogodą, a potem przez cały tydzień wspólnie tworzyliśmy kalendarz pogody. Notowaliśmy w nim temperaturę i zjawiska atmosferyczne występujące w poszczególnych dniach.

30 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Ostatni tydzień zimy

Podarunki dla kobiet

Przejdź do - Podarunki dla kobiet

8-go marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzieci ze świetlicy nr 1 postanowiły także uczcić to święto i z tej okazji przygotowały drobne podarunki dla ważnych w ich życiu kobiet. Najpierw dzieci własnoręcznie stworzyły barwne karty z życzeniami. Następnie zrobiły przepiękne róże z płatków kosmetycznych, które zostały przyozdobione złotym i srebrnym sprayem. Do kompletu dzieciaki wykonały małe, zdobione plasteliną wazoniki ze szklanych buteleczek. Prezenty wręczone zostały mamom, babciom oraz siostrom. Przygotowane przez dzieci róże nie zwiędną tak, jak te prawdziwe i długo będą cieszyły oczy obdarowanych kobiet.

16 marca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Papierowe upominki

Przejdź do - Papierowe upominki

Ostatni tydzień przed feriami był dla podopiecznych PWD nr 1 czasem niecierpliwego oczekiwania na zasłużony odpoczynek. W oczekiwaniu na upragnione ferie dzieciaki nie próżnowały. Dla swoich Babć i Dziadków, z okazji ich święta, wykonały laurki i prezenty w postaci papierowych tulipanów z kieszonką na cukierka. Dzieci nauczyły się także prawidłowo redagować i zapisywać życzenia. Na zajęciach plastycznych podopieczni wykonali metodą kolażu portrety swoich babć i dziadków, które następnie zostały im wręczone. Natomiast na zajęciach kulinarnych przyrządzili jeden ze swoich ulubionych przysmaków - budyń z sokiem malinowym.

14 lutego 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Ferie bez nudy

Przejdź do - Ferie bez nudy

Pierwszy tydzień ferii upłynął w świetlicy nr 1 w mgnieniu oka. A to dlatego, że nie mieliśmy w ogóle czasu na nudę. Dwa razy wybraliśmy się do pobliskiego Kina za Rogiem, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć dwa filmy animowane, jeden pt. „Zakwakani” i drugi pt. „Królowa Śniegu cz. I”. Obydwie animacje były niezwykle ciekawe i bardzo nam się podobały. W czasie zajęć kulinarnych z cyklu „Zdrowe śniadania” przygotowaliśmy kolorowe kanapki, na których znalazły się bardzo zdrowe warzywa: sałata, pomidory, ogórki, papryka, rzodkiewka. Z kolei na zajęciach plastycznych wykonaliśmy i udekorowaliśmy ozdoby zimowe z tak zwanej „zimnej porcelany” i masy solnej. Znaleźliśmy także czas na nasze ulubione gry planszowe i pasjonujące rozgrywki na Xbox Kinect.

14 lutego 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2086