Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Międzypokoleniowe spotkanie

Przejdź do - Międzypokoleniowe spotkanie

W dniu 22.10.2019r. w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 mieszczącej się przy ul. Konopnickiej odbyły się zajęcia organizowane przy współpracy radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi podopieczni pod uważnym okiem pań uczyli się pracy z drutami, szydełkiem oraz włóczką. Te zajęcia nie należały do najłatwiejszych, ale udało się. Ostatecznie powstały piękne, kolorowe szaliki oraz opaski. Nasze dzieciaki w ramach podziękowań za cierpliwość oraz czas nam poświęcony, przygotowały dla wszystkich słodkie upominki.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Las w słoiku

Przejdź do - Las w słoiku

W październiku jesień zawitała na dobre nie tylko za oknem, ale i w świetlicy przy ulicy Konopnickiej. Zmieniająca się przyroda, kolorowe liście, kasztany, szyszki, jarzębina inspirują do tworzenia prac plastycznych. My tym razem postanowiliśmy odrobinę lasu zamknąć w szkle. Do dobrej zabawy wystarczyła odrobina przyrody, oraz słoiki, a dzięki dziecięcej, nieograniczonej wyobraźni powstało nieco więcej równie ciekawych i kolorowych prac.

8 listopada 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Bubble Day

Przejdź do - Bubble Day

25-go lipca dzieci ze świetlicy nr 1 wzięły udział w dniu baniek mydlanych „Bubble Day” odbywającym się w Parku Solidarności. Główną atrakcją imprezy była oczywiście strefa z darmowym płynem i akcesoriami do puszczania baniek mydlanych, a także zabawy z animatorami. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek o przeróżnych kształtach. Ponadto, część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym „Radomsko w moich oczach”, w którym główną nagrodą były darmowe wejściówki na dmuchaną zjeżdżalnię.

18 września 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Aktywnie, radośnie i zdrowo

Przejdź do - Aktywnie, radośnie i zdrowo

W okresie wakacyjnym podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 systematycznie korzystali z oferty radomszczańskiej pływalni. Zabawy w basenie wpływają korzystnie na rozwój psychofizyczny oraz sprawność ruchową dzieci. Nie zabrakło również wspólnych wyjść na pobliski plac zabaw. Wolny czas staramy się wykorzystywać radośnie, ale i korzystnie dla naszego zdrowia.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

Przejdź do - „Bądź kumplem, nie dokuczaj” – zajęcia z pedagogiem

8 sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 odbyły się zajęcia profilaktyczne z pedagogiem. Tematem spotkania było dokuczanie wśród rówieśników. Zajęcia te miały na celu budowanie wśród dzieci i młodzieży postaw empatycznych. Uczestnicy wspólnie zastanowili się nad formami dokuczania, uczuciami osób krzywdzonych jak i krzywdzących.

30 sierpnia 2019
Iwona Warcińska

Niespodzianka dla taty…

Przejdź do - Niespodzianka dla taty…

W dniu 23 czerwca obchodziliśmy Dzień Ojca. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 długo zastanawiali się co mogliby podarować tacie, aby prezent wywołał uśmiech na jego twarzy i na długo pozostał w jego pamięci. Tym razem dzieci postanowiły, że będzie to chwila na „słodką przerwę”. W kolorowych pudełeczkach zamknęli mnóstwo łakoci wraz z życzeniami, które później sami przyozdobili kolorowymi wstążkami. Mamy nadzieję, że w tym dniu każdy tata był słodko zaskoczony i życzymy jak najwięcej takich chwil.

24 lipca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Coś dla ochłody…

Przejdź do - Coś dla ochłody…

25 czerwca w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 odbyły się kolejne zajęcia organizowane przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W trakcie tego spotkania podopieczni z pomocą naszych gości przygotowali orzeźwiającą lemoniadę arbuzową, która w ten upalny dzień okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolejnym etapem były zajęcia plastyczne. Każdy miał za zadanie wykonać z plasteliny wszystko to, co chciałby posiadać w swoim domu i w ten oto sposób powstały urocze kotki, pieski, koniki, a także laptopy i tablety.

24 lipca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Tydzień pyszności

Przejdź do - Tydzień pyszności

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 dużym powodzeniem cieszą się zajęcia kulinarne. Maja one na celu kształtowanie wśród dzieci praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu, a także nabywanie umiejętności współpracy w grupie. Wiele radości sprawiło naszym podopiecznym samodzielne przygotowywanie posiłków. Każdy z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonywał kolejne czynności, aż powstały pyszne zapiekanki, pizza, a także koktajl truskawkowy. Było wesoło, praktycznie oraz pysznie!

28 czerwca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3456