Placówka Nr 1 - Świetlica

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Tydzień pyszności

Przejdź do - Tydzień pyszności

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 dużym powodzeniem cieszą się zajęcia kulinarne. Maja one na celu kształtowanie wśród dzieci praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu, a także nabywanie umiejętności współpracy w grupie. Wiele radości sprawiło naszym podopiecznym samodzielne przygotowywanie posiłków. Każdy z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonywał kolejne czynności, aż powstały pyszne zapiekanki, pizza, a także koktajl truskawkowy. Było wesoło, praktycznie oraz pysznie!

28 czerwca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień

Zajęcia artystyczne z Seniorami

Przejdź do - Zajęcia artystyczne z Seniorami

W środę 15-go maja gościliśmy w świetlicy nr 1 Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przeprowadziły kolejne z cyklu zajęcia artystyczne. Tym razem tematem zajęć była wiosna. Dzieci przy użyciu popcornu, bibuły, farb i papierowych tacek wykonały kwitnące drzewa, a ze starych płyt CD i kolorowego papieru powstały wiosenne kwiaty. Zajęcia były dla dzieci miłą odskocznią od natłoku prac domowych i nauki.

4 czerwca 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Biały i czerwony

Przejdź do - Biały i czerwony

Przed długim weekendem świetlica nr 1 przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowaliśmy gazetkę pt. Majowe święta, wykleiliśmy białym i czerwonym ryżem flagi, wykonaliśmy wspólnie biało-czerwony kotylion XXL z wyciętych łapek oraz małe kotyliony dla każdego z nas. Postanowiliśmy także wykorzystać sprzyjającą pogodę i wybraliśmy się do parku Solidarności, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, pograć w piłkę oraz gumę.

14 maja 2019
Aleksandra Suwart-Stępień, Iwona Warcińska

Wielkanocne ozdoby

Przejdź do - Wielkanocne ozdoby

Ubiegły tydzień upłynął dzieciom ze świetlicy nr 1 na przygotowywaniu ozdób wielkanocnych i wiosennych. Na zajęciach plastycznych i technicznych zrobiliśmy kurczaczki w słoikach, pisanki ozdabiane bibułą, kolorowe kwiaty z krepiny i bibuły oraz pszczółki z jajek po kinder niespodziance. Najwięcej czasu poświęciliśmy jednak na wykonanie wielkanocnych baranków z popcornu. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości. Wszystkie prace były bardzo staranne i estetyczne i pięknie ozdobiły świetlicę, wprowadzając wielkanocny nastrój.

26 kwietnia 2019
Aleksandra Suwart-Stępień, Iwona Warcińska

Świetlice znów na balu w I LO

Przejdź do - Świetlice znów na balu  w I LO

Dla Placówek Wsparcia Dziennego bal karnawałowy w I Liceum Ogólnokształcącym stał się już tradycją. I tak 28 lutego 2019 r. spotkaliśmy się ponownie. Wspaniale przygotowane zabawy, świetna muzyka, wielkie zaangażowanie starszych kolegów i ich wychowawców, abyśmy się świetnie czuli i dobrze bawili. A jak się bawiliśmy w tym roku, ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii. Dziękujemy za mile spędzony czas, mamy co wspominać i czekamy na następne zaproszenie.

20 marca 2019
Wychowawcy PWD

Sprawozdanie z ferii zimowych

Przejdź do - Sprawozdanie z ferii zimowych

Podczas ferii zimowych w świetlicy nr 1 nie narzekaliśmy na nudę, czekało na nas bowiem wiele atrakcji. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pasjonującym pokazie chemicznym „Ogień z wody”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury, wzięliśmy udział w zajęciach logopedycznych prowadzonych w Klubie Młodziaka przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, wybraliśmy się do świetlicy nr 4 na wspólną imprezę walentynkową oraz uczestniczyliśmy w seansach filmowych w Kinie za Rogiem. W międzyczasie przeprowadziliśmy liczne zajęcia plastyczne, w czasie których wykonaliśmy między innymi upominki i laurki walentynkowe, lampiony metodą decoupage, czy zimowe drzewka z popcornu. Nie zabrakło również naszych ulubionych zajęć kulinarnych, na których przygotowaliśmy kruche ciasteczka, pizzę i zapiekanki. Nadmiar energii mogliśmy spożytkować podczas zabaw ruchowych w Parku Solidarności.

20 marca 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Zimowe zabawy

Przejdź do - Zimowe zabawy

Podopieczni świetlicy nr 1 przez cały tydzień uczestniczyli w zajęciach na temat zdrowego stylu życia a jak powszechnie wiadomo ruch na świeżym powietrzu jest jego nieodzownym elementem. Za oknem zima, dookoła biało to idealny czas na lepienie bałwana, bitwę na śnieżki czy jazdę na sankach. Korzystając ze sprzyjających okoliczności przyrody dzieciaki udały się na sanki do Parku Solidarności. Pomimo lekkiego mrozu, który szczypał nas w uszy i nosy zabawa była suuuuper. Jeśli warunki będą nam sprzyjać na pewno powtórzymy to wyjście.

28 stycznia 2019
Monika Kornacka

Spotkanie z pisarką

Przejdź do - Spotkanie z pisarką

W filii nr 4 Biblioteki Publicznej w Radomsku gościła Izabela Klebańska. Pisarka jest autorką książek, scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych takich jak „ Tut turu” , „ Miganki” czy „ Piosenkarnia”. Swój debiut telewizyjny miała w programie 5 – 10 – 15. W spotkaniu z panią Klebańską uczestniczyli wychowankowie świetlicy nr 1 oraz 3. Pisarka poza książkami , w których dominuje tematyka muzyczna, przywiozła również skrzypce i zabrała wszystkich uczestników zebrania w niezapomnianą muzyczną podróż. W czasie spotkania , w dowcipny , wierszowany sposób autorka przybliżyła słuchaczom wiele muzycznych terminów. Chwile z pisarką okazały się być miło spędzonym czasem i okazją do wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość nabycia książki i autografem i zabawnym rysunkiem pisarki.

28 stycznia 2019
Monika Kornacka

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3192