Placówki Wsparcia Dziennego w Radomsku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Nad stawem

Przejdź do - Nad stawem

Maluchy z Klubu Młodziaka uczestniczyły w nowych, wiosennych zajęciach. Tematyka zajęć związana była z Wielkanocą oraz z wiosną nad stawem. Dzieci pomalowały kredkami pisanki, wykonały kartki świąteczne oraz zajączka z rolki i papieru kolorowego. W trakcie zajęć ruchowych maluchy udawały wielkanocne zajączki i kurczaczki. Podczas zajęć związanych z tematem „Nad stawem” dzieci wykonały lilie wodne z papieru i żabki z rolki po papierze toaletowym. Obejrzały również wiele ilustracji związanych z realizowanym tematem.

14 maja 2019
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Nad stawem

Wiosna w Klubie

Przejdź do - Wiosna w Klubie

Maluchy z Klubu Młodziaka witały Panią Wiosnę podczas wielu atrakcyjnych i kolorowych zajęć. Wykleiły drzewko z kolorowego papieru i popcornu, biedronki oraz motyle z masy solnej i plasteliny. Dzieci malowały wiosenne kompozycje na folii, zorganizowaliśmy także nasze własne Klubikowe akwarium. Maluchy bardzo chętnie śpiewały, tańczyły.

14 maja 2019
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Wiosna w Klubie

Kwiecień...

Przejdź do - Kwiecień...

Wraz z kolorowym gaikiem do Placówki nr 4 zawitała wiosna. Przyszedł czas na wiosenną dekorację świetlicy, która z biegiem dni zmieniała się również w wielkanocną. Powstało wiele kolorowych kwiatów, motyli, przyleciały papierowe jaskółki. Przed świętami natomiast dzieci swoją uwagę poświęciły filcowi, z którego wykonały przepiękne koszyczki wielkanocne co pokazuje nasza galeria zdjęć...

14 maja 2019
Magdalena Knopik
Czytaj więcej o: Kwiecień...

Cyferki i literki

Przejdź do - Cyferki i literki

Ostatni tydzień kwietnia okazał się dla maluchów z Klubu Młodziaka bardzo pracowity, bowiem nauczyły się one perfekcyjnie liczyć do 5, a także poznały dwie pierwsze literki - K oraz T. Podczas zajęć matematycznych dzieci zapoznały się z wyglądem cyferek od 1 do 5, chętnie przeliczały przedmioty w zakresie do pięciu, tworzyły zbiory zawierające konkretną liczbę elementów, poznały pojęcia „mało” i „dużo”. Na zajęciach plastycznych zajmowaliśmy się ozdabianiem poznanych literek i cyferek. Powstały m.in. żyrafy z cyfry 2, tygrysy z literki T oraz królowie z literki K.

14 maja 2019
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Cyferki i literki

Biały i czerwony

Przejdź do - Biały i czerwony

Przed długim weekendem świetlica nr 1 przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowaliśmy gazetkę pt. Majowe święta, wykleiliśmy białym i czerwonym ryżem flagi, wykonaliśmy wspólnie biało-czerwony kotylion XXL z wyciętych łapek oraz małe kotyliony dla każdego z nas. Postanowiliśmy także wykorzystać sprzyjającą pogodę i wybraliśmy się do parku Solidarności, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, pograć w piłkę oraz gumę.

14 maja 2019
Aleksandra Suwart-Stępień, Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Biały i czerwony

Świąteczne wypieki

Przejdź do - Świąteczne wypieki

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dlatego też zajęcia na świetlicy przy ulicy Strażackiej zostały poświęcone tej tematyce. Pierwszym wydarzeniem było pieczenie ciasteczek, w kształcie jajek, baranka, zajączka, kurczaka. Gdy ciasteczka ostygły, dzieci ozdobiły je cukrowymi pisakami. Zajęcia te przyniosły dzieciom dużo zabawy i rozwijały ich wyobraźnię.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Świąteczne wypieki

Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

Przejdź do - Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

W czwartek tuż przed Wielkanocą odbyło się śniadanie wielkanocne w Placówce Wsparcia Dziennego nr 6. Na stole na dzieci czekał pyszny żurek z jajkiem i sałatka jarzynowa. Nie zabrakło też babki wielkanocnej, babeczek oraz sernika, czyli tego wszystkiego co powinno znaleźć się na świątecznym stole. Dzieci opowiadały m.in. o tradycjach wielkanocnych i pokarmach, które wkładamy do koszyczka i święcimy w Wielką Sobotę. Wszyscy z przyjemnością pałaszowali wielkanocne przysmaki.

26 kwietnia 2019
Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Śniadanie wielkanocne na Strażackiej

Wielkanocne ozdoby

Przejdź do - Wielkanocne ozdoby

Ubiegły tydzień upłynął dzieciom ze świetlicy nr 1 na przygotowywaniu ozdób wielkanocnych i wiosennych. Na zajęciach plastycznych i technicznych zrobiliśmy kurczaczki w słoikach, pisanki ozdabiane bibułą, kolorowe kwiaty z krepiny i bibuły oraz pszczółki z jajek po kinder niespodziance. Najwięcej czasu poświęciliśmy jednak na wykonanie wielkanocnych baranków z popcornu. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości. Wszystkie prace były bardzo staranne i estetyczne i pięknie ozdobiły świetlicę, wprowadzając wielkanocny nastrój.

26 kwietnia 2019
Aleksandra Suwart-Stępień, Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Wielkanocne ozdoby