Placówki Wsparcia Dziennego w Radomsku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Kapeluszowy zawrót głowy

Przejdź do - Kapeluszowy zawrót głowy

Z brokatem, z kwiatami, udekorowane kokardkami… Kapelusze nie muszą być nudne, co udowodnili podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 4. Każdy wykazał się wielkim zaangażowaniem oraz kreatywnością, dzięki czemu na głowach dzieci pojawiły się przepiękne kapelusze, w różnych fasonach i kolorach. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

17 lipca 2018
Magdalena Knopik, Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Kapeluszowy zawrót głowy

Maluchy witają wakacje

Przejdź do - Maluchy witają wakacje

Maluchy z Klubu Młodziaka świętując wakacje, uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Wykonały wiele kolorowych prac plastycznych takich jak: słoneczka z kolorowego papieru, zwierzątka z kopert, ślimaki z plasteliny, papieru i płyt CD. Uczestniczyły w zajęciach ruchowych m.in. „Zabawy z deszczem”, zabawy z gazetami, zajęcia sportowe z wykorzystaniem woreczków i szarf, czy taniec przy muzyce. Maluchy trzymały również kciuki za Reprezentację Polski w piłce nożnej, która grała w Mistrzostwach Świata w Rosji.

17 lipca 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Maluchy witają wakacje

Niech żyje lato!

Przejdź do - Niech żyje lato!

W minionym tygodniu dzieci z Klubu Młodziaka uczestniczyły w zajęciach pod wspólnym tytułem "Niech żyje lato". Maluchy wykonały prace plastyczne z plasteliny, kolorowego papieru i masy solnej. Oglądały bajki, malowały malowanki. Nie zabrakło integracji ze Świetlicą nr 1. Był to czas wspónej zabawy, zajęć z muzyką oraz warsztatów plastycznych. Wszystkie chętne dzieci miały szansę wzięcia udziału w pikniku organizowanym przez Panie Asysytentki Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

17 lipca 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Niech żyje lato!

,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

Przejdź do - ,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

Zakończenie roku szkolnego, oznaczało uroczyste powitanie wakacji. Mieliśmy okazję uczestniczyć w akademii szkolnej PSP nr 10, podczas której uczniowie uroczyście otrzymali swoje świadectwa. Po oficjalnej ceremonii uczniowie, zawitali na naszą świetlicę, gdzie zorganizowaliśmy powitanie wakacji, w doskonałych nastrojach.

17 lipca 2018
Aleksandra Piotrowska
Czytaj więcej o: ,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

W świecie koralików

Przejdź do - W świecie koralików

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 5 dzieci poznają różne formy spędzania czasu wolnego. Jedną z nich było tworzenie kolorowej biżuterii. Powstały barwne kolczyki, bransoletki, naszyjniki. Zajęcia te oprócz rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych uczą organizacji, cierpliwości, precyzji, a także poszanowania dla pracy własnej i innych ludzi.

17 lipca 2018
Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: W świecie koralików

"Wakacje, wakacje..."

Przejdź do - "Wakacje, wakacje..."

Pierwszy tydzień wakacji upłynął dzieciom ze świetlicy nr 1 na słodkim lenistwie. Większość czasu spędziliśmy na beztroskich zabawach w parku i na placu zabaw. Nie zabrakło także czasu na drużynowe rozgrywki na Xboxie i nasze ulubione planszówki. Udało się również odwiedzić naszych młodszych kolegów z Klubu Młodziaka, z którymi zawsze chętnie się integrujemy. Pod koniec tygodnia ochoczo zabraliśmy się do pracy i przygotowaliśmy kapelusze na zbliżając y się piknik. Dzięki radosnej zabawie dzieci zapomniały o stresie, związanym z wystawianiem ocen i zakończeniem roku szkolnego.

17 lipca 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: "Wakacje, wakacje..."

Kreatywnie na Brzeźnickiej

Przejdź do - Kreatywnie na Brzeźnickiej

Dzieciaki ze świetlicy nr 3 rozpoczęły wakacje od realizacji swoich ciekawych pomysłów. Wykazały się kreatywnością podczas tworzenia biżuterii. Największym zainteresowaniem cieszyły się bransoletki przyjaźni, tworzone według własnych projektów. Chłopcy zajęli się odtwarzaniem kart piłkarskich i innych postaci związanych z piłką nożną. Wiele czasu spędzamy na placu zabaw i siłowni. Dzieci angażują się w zabawy integracyjne i zawody sportowe. Mamy nadzieję, że doskonałe humory zostaną z nami przez całe wakacje.

17 lipca 2018
Aleksandra Piotrowska
Czytaj więcej o: Kreatywnie na Brzeźnickiej

Czary Narnii w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Czary Narnii w Pogotowiu Lekcyjnym

21 czerwca przedstawieniem „Lew, czarownica i stara szafa” Teatr Magiczna 6 zakończył teatralny sezon 2017/2018. Świetlicowy teatr pożegnał także swoją najwierniejszą i najstarszą aktorkę – 18-letnia już Dagmarę Nogaj. Czary Narni są jednocześnie czarami Pogotowia Lekcyjnego. Dzięki min Julita, Emilia, Patrycja, Martyna, Natalia, Dagmara i Daniel pokazali swój kunszt aktorski, poczucie humoru i zapał, z jakim podchodzą do pracy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

17 lipca 2018
Beata Karasek, Anna Szczerbińska
Czytaj więcej o: Czary Narnii w Pogotowiu Lekcyjnym