Placówki Wsparcia Dziennego w Radomsku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Letnia zabawa

Przejdź do - Letnia zabawa

Uczestnicy PWD nr 5 aktywnie korzystali z uroków panującej pogody. Większość czasu spędziliśmy beztrosko na świeżym powietrzu, gdzie odbywały się zajęcia ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w piłkę oraz gry zespołowe takie jak; berek, czy zabawa w chowanego. Podczas minionych zajęć rozbudziliśmy własną ciekawość poprzez wykonywanie eksperymentu „Szkło powiększające”, za pomocą szklanki z wodą. Każdy z uczestników odetchnął z ulgą mogąc powitać upragnione wakacje.

28 czerwca 2019
Katarzyna Krzesińska
Czytaj więcej o: Letnia zabawa

Jesteśmy życzliwi dla innych

Przejdź do - Jesteśmy życzliwi dla innych

Ostatnim tematem towarzyszącym nam w Klubie Młodziaka był temat "Jesteśmy życzliwi dla innych". Dzieci podczas wspólnej zabawy i zajęć uczyły się wartościowych społecznie zachowań.: wzajmnej życzliwości, udzielania pomocy słabszym, grzecznego i kulturalnego zwracania się do innych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych i tanecznych: "Taniec radości", "Podajemy sobie ręce", "Krąg przyjaźni", "Wzajemna pomoc". Przeprowadzone zostały zajęcia dyaktyczne "W jakim jestem nastroju" oraz wierszowane zagadki dotyczące życzliwego zachowania w stosunku do innych. Maluchy wykonały drzewko życzliwości z łapek kolorowych oraz prezent dla przyjaciela z tekturowych pudełeczek i kolorowego papieru. Malowaliśmy farbami plakatowymi na kartonach oraz malowankach.

28 czerwca 2019
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Jesteśmy życzliwi dla innych

Tydzień pyszności

Przejdź do - Tydzień pyszności

W Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 dużym powodzeniem cieszą się zajęcia kulinarne. Maja one na celu kształtowanie wśród dzieci praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu, a także nabywanie umiejętności współpracy w grupie. Wiele radości sprawiło naszym podopiecznym samodzielne przygotowywanie posiłków. Każdy z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonywał kolejne czynności, aż powstały pyszne zapiekanki, pizza, a także koktajl truskawkowy. Było wesoło, praktycznie oraz pysznie!

28 czerwca 2019
Iwona Warcińska, Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Tydzień pyszności

Profilaktyczne środy

Przejdź do - Profilaktyczne środy

W ramach kampanii „zachowaj Trzeźwy Umysł” w dniu 12 czerwca w Placówce wsparcia dziennego nr 4 odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez członków Zespołu Profilaktyki z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tematem spotkania były „nasze pasje” jako forma przeciwdziałania zachowaniom niepożądanym.

27 czerwca 2019
Magdalena Knopik
Czytaj więcej o: Profilaktyczne środy

Gorące dni czerwca

Przejdź do - Gorące dni czerwca

Upały również nam dały się we znaki. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego chłodziły się przy kurtynie wodnej na placu przed świetlicą. Skakały przez zraszacz oraz podchodziły do niego by tylko się zmoczyć chłodną wodą. Szczęśliwe dzieciaki mówiły, że to najfajniejsza atrakcja tego tygodnia.

27 czerwca 2019
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Gorące dni czerwca

Powitanie wakacji

Przejdź do - Powitanie wakacji

W ubiegłym tygodniu w Placówce Wsparcia Dziennego nr 4 znajdującej się przy ulicy Narutowicza, spotkali się uczestnicy zajęć z wszystkich świetlic, aby wspólnie powitać wakacje.  Dla licznie zebranej młodzieży został przygotowany piknik integracyjny, grill, oraz wspólne zabawy.  Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że większość czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, co przyniosło wszystkim wiele radości. Już niedługo spotkamy się ponownie w Placówce przy ulicy Brzeźnickiej.

27 czerwca 2019
Wychowawcy PWD
Czytaj więcej o: Powitanie wakacji

Na dużej scenie

Przejdź do - Na dużej scenie

Teatr Magiczna 6 działający przy Pogotowiu Lekcyjnym wystąpił 26 maja w Parku Solidarności w czasie Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych z krótkim program artystycznym. Wiersze, piosenki i taniec zachwyciły wszystkich, zwłaszcza mamy w dniu ich święta. Zapraszam do relacji z tego przedstawienia.

19 czerwca 2019
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Na dużej scenie

Życzenia dla Mamy

Przejdź do - Życzenia dla Mamy

Zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego upłynęły pod hasłem „Nie ma jak u mamy...” Wychowankowie PWD nr 5 nie zapomnieli o swoich mamach. Wszyscy chętnie opowiadali o swoich najukochańszych mamach i każdy stworzył pamiątkę dla swoich mam. Dzieciaki chętnie korzystały z dopisującej pogody, gdzie umilały sobie czas zabawami na świeżym powietrzu.

19 czerwca 2019
Katarzyna Krzesińska
Czytaj więcej o: Życzenia dla Mamy