Placówki Wsparcia Dziennego w Radomsku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Urodziny Klubu

Przejdź do - Urodziny Klubu

W drugim tygodniu kwietnia maluchy z Klubu Młodziaka obchodziły swoje wielkie święto. 11 kwietnia dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach, zostały pasowane na Młodziaka, a sam Klub obchodził 8 rocznicę swojego istnienia. Na uroczystości pojawili się wyjątkowi goście przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: Pani Dyrektor Beata Kotlicka , Kierownik Placówek Wsparcia Dziennego- Pani Iwona Broszkiewicz oraz Pani Emilia Gałwiaczek. Pani Dyrektor oraz Pani Kierownik dokonały uroczystego pasowania każdego z dzieci na Młodziaka. Maluchy otrzymały dyplom i mały upominek, złożyły przysięgę, a najbardziej śmiałe z nich zaprezentowały swój talent taneczny. Miłą niespodzianką i prezentem był piękny tort. Nie obyło się bez tradycyjnego „Sto lat”. Całe przedpołudnie upłynęło pod znakiem zabawy i świętowania.

25 kwietnia 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Urodziny Klubu

Filcowe ptaszki

Przejdź do - Filcowe ptaszki

Młodzież z Pogotowia Lekcyjnego spróbowała swoich sił także w szyciu. Filc to bardzo wdzięczny materiał bo nie strzępi się, nie trzeba go podwijać czy specjalnie wykańczać. Dlatego super nadaje się do nauki szycia. Dekoracje z filcu są bardzo piękne i nie skomplikowane. Zapraszam do obejrzenia etapów powstawania przepięknych ptaków, które są ozdobą naszej świetlicy.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Filcowe ptaszki

Wiosno - ach, to Ty!

Przejdź do - Wiosno - ach, to Ty!

Miniony tydzień dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego nr 6 spędziły w sposób bardzo aktywny. Pogoda pozwoliła na liczne zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Czas spędzony na świetlicy wykorzystaliśmy także na usunięcie zalegających liści i starych gałązek z placu przed budynkiem, a w środku wystrój sali wzbogacił się o sympatyczne, papierowe ptaki wiszące nad naszymi głowami. U nas coraz wiosenniej – a u Was? Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia dzieci i młodzież.

20 kwietnia 2018
Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Wiosno - ach, to Ty!

Brzozowe obrazy

Przejdź do - Brzozowe obrazy

Na korytarzu świetlicy przy ul. Kościuszki nadeszła pora na zmianę aranżacji na ścianach. Przy wykorzystaniu brzozowych gałązek i ramek, farby i kleju na gorąco powstały przepiękne dekoracje ścienne. Na zdjęciach z praz został uwieczniony tylko moment dopasowywania i mycia gałązek i oczywiście końcowy. Mam nadzieję że nasza praca państwa zachwyci.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Brzozowe obrazy

Nowy plakat

Przejdź do - Nowy plakat

Ostatnio na zajęciach artystycznych postanowiliśmy zająć się naszym już trochę zniszczonym plakatem. Stworzyliśmy nowy i bardziej kolorowy. Teraz na wejściu od razu widać że się coś zmieniło. Na sali też powstał napis „POGOTOWIE LEKCYJNE”, który zdobi ścianę. Zapraszam do naszej galerii.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Nowy plakat

Święta Wielkej Nocy

Przejdź do - Święta Wielkej Nocy

Tydzień poprzedzający Święta Wielkiej Nocy w Pogotowiu Lekcyjnym obfitował w prace związane z przygotowaniami do tego święta. Wychowankowie ochoczo wykonali wystrój sali - zajączki. Dodatkowo brali także udział w konkursie na najładniejsze jajo i kartę wielkanocną. Środa była dniem pełnym przygotowań do uroczystego śniadania wielkanocnego. Żurek, jaja i mazurek to główne dania goszczące na naszym świątecznym stole. Wraz z końcem tygodnia podczas zajęć omówiliśmy na świetlicy tradycje związane ze świętem Wielkiej Nocy pielęgnowane w naszych domach.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek, Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Święta Wielkej Nocy

Czuć wiosnę...

Przejdź do - Czuć wiosnę...

Czas pierwszych dni wiosny jak i okres przedświąteczny w Placówce Wsparcia dziennego nr 4 wypełniony był pracą. Na świetlicy pojawiły się nowe, wiosenne dekoracje. Kolorowe kwiaty i zwiastuny wiosny – jaskółki, które ożywiły wnętrze naszej świetlicy. Wielki Tydzień natomiast to już czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Posiana rzeżucha, zrobione świąteczne porządki, więc nadszedł czas na wykonanie ozdób. Dzieci najchętniej ozdabiały styropianowe jajka, ale nie zabrakło również kolorowych rysunków o tematyce świątecznej.

16 kwietnia 2018
Magdalena Knopik
Czytaj więcej o: Czuć wiosnę...

Wielkanoc

Przejdź do - Wielkanoc

Przedświąteczny czas podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 5 wypełnili po brzeg. Znaleźliśmy chwilę na naukę, zabawę, a także na przygotowanie przeróżnych prac wielkanocnych. Jedną z nich były kolorowe pisanki z papieru, które ozdobiły nasze koszyczki . Dzieci z chęcią przystąpiły także do wykonania baranków wielkanocnych przy użyciu wacików. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jajeczka styropianowe, i choć wykonanie ich wymaga czasu , to powstało wiele kolorowych pisanek.

6 kwietnia 2018
Iwona Warcińska
Czytaj więcej o: Wielkanoc