Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

Przejdź do - Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

W czerwcu 2019 r. zespół filmowy przy „Pogotowiu Lekcyjnym” otrzymał informację, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Projektu „Filmoteka Szkolna . Akcja!” była ostatnim sezonem. Projekt zakończył się, trwał 10 lat, „Pogotowie Lekcyjne” uczestniczyło w nim 6. Było to 6 lat wspaniałych działań.

18 września 2019
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

Wakacyjne "Kino za Rogiem"

Przejdź do - Wakacyjne "Kino za Rogiem"

W sierpniu dzięki uprzejmości „Kina za Rogiem” mieliśmy okazję obejrzeć dwie wspaniałe animacje „Super Spark – Gwiezdna Misja” i „Jaskiniowiec” Wspaniale złożyło się, że filmy przeznaczone były dla widza małego i trochę starszego, a i dorośli mogli znaleźć w nich coś dla siebie. Kino to wspaniały element kulturalny, który dostarcza rozrywkę, kształtuje wyobraźnię, wpływa na nasz rozwój kulturalny oraz daje wiele tematów do dyskusji. Wizyty w kinie zaowocowały zajęciami plastycznymi – dzieci stworzyły wspaniałe ilustracje do obu filmów.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska, Beata Karasek, Kamila Pilarska

Zajęcia z pedagogiem w "Pogotowiu Lekcyjnym"

Przejdź do - Zajęcia z pedagogiem w "Pogotowiu Lekcyjnym"

„Bądź kumplem, nie dokuczaj”, to temat pierwszego spotkania, które odbyło się w Pogotowiu Lekcyjnym w ramach programu pracy z pedagogiem. Celem tych zajęć było przybliżenie problemu dokuczania, kształtowanie postaw empatycznych czy integracja grupy. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.: co zrobić w sytuacji, gdy ktoś nam dokucza; do kogo zgłosić się z problemem. Spisano również „Kodeks dobrego kumpla”. Zarówno wychowawcy jak i uczestnicy świetlic mogli poznać sposoby, aby rozwiązać ww. problem. Na kolejnym spotkaniu zapoznaliśmy się z pojęciem asertywności.. Poznaliśmy różnice między zachowaniami uległymi, asertywnymi i agresywnymi. Każdy poznał techniki trudnej sztuki odmawiania, tak, aby nie czuć się pokrzywdzonym i jednocześnie nie urazić innych.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska

Pierwsza pomoc w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Pierwsza pomoc w Pogotowiu Lekcyjnym

23 sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 gościliśmy Radomszczańską Ochotniczą Grupę Ratowniczą która przeprowadziła dla dzieci z dwóch świetlic instruktarz udzielania pierwszej pomocy. Demonstrowano pozycję bezpieczną, w jaki sposób zrobić masaż serca, sztuczne oddychanie oraz zakładanie opatrunków na ręce i głowę. Dzieci również próbowały swoich sił i nawet nieźle im to wychodziło. Okazało się , że to nie tak prosta sztuka zrobić prawidłowo masaż serca. Po szkoleniu dzieci wręczyły podziękowania i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie na wszystkich czekało pyszne ciacho. Przebieg naszego spotkania ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii.

18 września 2019
Beata Karasek, Katarzyna Krzesińska

Słodkości w Pogotowiu

Przejdź do - Słodkości w Pogotowiu

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 tworzą nie tylko przepiękne prace plastyczne ale również udzielają się w kuchni. Najbardziej lubią pomagać gdy robimy desery. Każde dziecko lubi galaretkę z bitą śmietaną i owocami lub ciasto. Każdy z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w przygotowaniu wszystkich pyszności.

18 września 2019
Beata Karasek, Katarzyna Krzesińska

Wystawa malarstwa i rzeźby "Rok Słowiański"

Przejdź do - Wystawa malarstwa i rzeźby "Rok Słowiański"

Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego zostały zaproszone do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na wystawę malarstwa i rzeźby Jerzego Przybyła „Rok Słowiański”. Pani Karolina Mysłek przybliżyła dzieciom twórczość malarską Pana Jerzego Przybyła. Opowiadała o mitologii Słowiańskiej. Podziwialiśmy jego plastyczny panteon dawnych bóstw słowiańskich. Artysta czerpie inspiracje z wierzeń, mitów, symboli i rytuałów, z religii, obrzędów kultowych. Na zakończenie dzieci malowały swoje „Domowiki” - skrzaty, które pomagają w domu w codziennych pracach.

18 września 2019
Beata Karasek

Sposoby na nudę

Przejdź do - Sposoby na nudę

Dzieci z Pogotowia lekcyjnego cały czas szukają sposobów by się nie nudzić w okresie wakacyjnym. Przy pomocy wychowawców ten czas jest dobrze zagospodarowany. Kolorują kredkami bohaterów z ulubionych bajek, wycinają, wyklejają plasteliną, pomagają przy przygotowaniu posiłków, grają w gry planszowe komputerowe i karty. Odwiedzamy również place zabaw i miejską siłownię.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska, Beata Karasek

Pluuusk do wody!

Przejdź do - Pluuusk do wody!

Uczestnicy Pogotowia Lekcyjnego w ostatnim czasie rozpoczęli cykliczne wyjścia na krytą pływalnie. Każdy czerpał ogromną radość z  zajęć na basenie. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Czas spędzony w wodzie przyniósł nie tylko korzyści zdrowotne, ale też mnóstwo radości. 

30 lipca 2019
Katarzyna Krzesińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5084