Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kolorowa jesień w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Kolorowa jesień w Pogotowiu Lekcyjnym

Mamy już jesień. To czas kiedy za oknem drzewa i krzewy zmieniają swoją barwę. Piękne różnokolorowe liście zdobią nasz krajobraz, również nasza świetlica również nabrała kolorów poprzez dekoracje wykonywane przez dzieci. Gazetka tematyczna została zaktualizowana, a dzieci wykonały przepiękne kolorowe liście, które w wazonie zdobią salę. Kolorowe parasole, które wiszą pod sufitem sprawiły dużo radości podczas ich tworzenia. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przystrojenia swojego domu pięknymi, jesiennymi dekoracjami!

11 października 2018
Beata Karasek

„Teatr Magiczna 6” wystąpił dla radomszczan

Przejdź do - „Teatr Magiczna 6” wystąpił dla radomszczan

1 września 2018 r. na pikniku żegnającym lato wystąpił obok zaproszonych gwiazd polskiej muzyki, „Teatr Magiczna 6”, działający przy Pogotowiu Lekcyjnym w Radomsku. Przedstawienie pt; „Wakacje kopciuszka” zaprezentowali: Dagmara, Ewelina, Kasia, Marysia, Estera, Wiktoria, Piotrek i Daniel. Dzieci bardzo były przejęte tym występem, ponieważ nigdy nie mały okazji stanąć przed tak dużą publicznością. Stres okazał się nie tak groźny gdyż wszystko wypadło rewelacyjnie. By mieć większe wyobrażenie o tym występie zapraszam do galerii zdjęć.

11 października 2018
Beata Karasek

Fauna oceanu

Przejdź do - Fauna oceanu

Dzieci w Pogotowiu Lekcyjnym nie mogą narzekać na nudę. Zajęcia wakacyjne mają różną tematykę. Tym razem poznawaliśmy faunę oceanu. Dzieci tworzyły z papierowych talerzy jednorazowych, farb oraz kolorowych wstążek zwierzęta zamieszkujące oceany. Milusińscy z dużym zaangażowaniem uruchomili wyobraźnię i tak powstały kolorowe, podmorskie zwierzaczki, które zdobią naszą świetlicę.

4 września 2018
Beata Karasek, Ewa Tybel

Palenie papierosów to nasz wróg!

Przejdź do - Palenie papierosów to nasz wróg!

Palenie papierosów jest niebezpiecznym uzależnieniem niosącym wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg. Tej problematyce poświęciliśmy zajęcia . Dzieci ze świetlicy nr 2 dowiedziały się , jak palenie wpływa negatywnie na zdrowie , co to jest palenie bierne i jakie choroby wywołuje palenie papierosów. Na koniec zajęć dzieci wykonały wspólny plakat pod hasłem „ Palenie zabija”. Zapraszam do galerii zdjęć.

24 sierpnia 2018
Ewa Tybel

Kolorowe farby!

Przejdź do - Kolorowe farby!

W kolejnym tygodniu wakacji dzieciaki ze świetlicy nr 2 chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Kolejną propozycją dla dzieci było drzewo z dłoni. Na kartce każdy obrysował swoją dłoń i część ręki. W ten sposób powstał pień, a palce to gałęzie. Następnie drzewo malowaliśmy farbami poprzez namaczanie patyczka kosmetycznego w farbie i kropkowanie go na gałęziach drzewa jako liście. Drugą równie ciekawą i pracochłonną propozycją były rysunki na szkle. Dzieci starannie odrysowywały markerem kontury wybranej malowanki o tematyce letniej, a potem farbami akrylowymi kolorowały. Powstały pięknie i ciekawe prace. Zapraszamy do galerii zdjęć.

17 sierpnia 2018
Ewa Tybel

Wakacje to nie czas na nudę!

Przejdź do - Wakacje to nie czas na nudę!

02.08 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego NR 1 I 2, dzięki uprzejmości Pana Komendanta Policji złożyły „niecodzienną wizytę” w Komendzie Policji w Radomsku. Celem wizyty było poznanie pracy policjanta, zwrócenie uwagi na dbałość o własne bezpieczeństwo, kształtowanie postawy odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz znalezienie sposobu na bezpieczne spędzanie wakacji. Na dzieci czekało moc atrakcji, w tym zwiedzanie wybranych pomieszczeń Komendy, min. pokoju, w którym pracuje oficer dyżurny jednostki. Poza tym dzieci pod okiem fachowca mogły uczestniczyć w procedurze zdejmowania odcisków palców, a także obejrzeć sprzęt policyjny. Na zakończenie każde dziecko mogło się wczuć w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, a nawet przejechać się radiowozem. Najwięcej emocji wzbudziły sygnały dźwiękowe. Była to bardzo udana wycieczka. Zapraszamy do galerii zdjęć.

8 sierpnia 2018
Ewa Tybel, Aleksandra Suwart-Stępień

Pomysłowi Artyści

Przejdź do - Pomysłowi Artyści

W kolejnym tygodniu wakacji wychowankowie świetlicy nr 2 chętnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych. Podczas zajęć tworzyły cuda z koralików. Praca polegała na układaniu wybranego wzoru z koralików ułożonych na plastikowej formie z wypustkami. Gdy obrazek był gotowy ,został zaprasowany żelazkiem. Pod wpływem temperatury koraliki stopiły się i po odklejeniu papieru powstało ostateczne dzieło. Praca wymagała precyzji, koncentracji i dużej cierpliwości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

8 sierpnia 2018
Beata Karasek, Ewa Tybel

Wakacje z Kopernikiem

Przejdź do - Wakacje z Kopernikiem

Interaktywna wystawa naukowa EKSPERYMENTUJ z Centrum Nauki Kopernik dostępna była w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wystawie towarzyszyło troje animatorów Centrum Nauki Kopernik, którzy chętnie objaśniali zwiedzającym działanie eksponatów i opowiadali o zjawiskach naukowych. Podczas wystawy można było zobaczyć eksponaty m.in. „Dowód na twierdzenie Pitagorasa”, „Tablica Galtona”, „Szyfry”, „Wirujące krzesło”, „Najszybsza zjeżdżalnia”, „Dziwne walce”, „Znikające barwy” i wiele innych niezwykłych ciekawostek naukowych. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego były bardzo zainteresowane wszystkimi atrakcjami. Z wielkim skupieniem próbowali rozwikłać trudne układanki logiczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wystawy naukowej.

25 lipca 2018

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3379