Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przepraszam, proszę, dziękuję!

Przejdź do - Przepraszam, proszę, dziękuję!

Obecnie coraz rzadziej funkcjonują słowa: proszę, przepraszam, dziękuje. Są bardzo ważne, a mimo to o nich zapominamy. Tej tematyce poświęciliśmy zajęcia na świetlicy. Każdy przypomniał sobie gdzie i w jakich okolicznościach używa zwrotów grzecznościowych. Aby utrwalić tą tematykę dzieci wykonały przepiękne plakaty z wybranym słowem. Wspólnie wymyślaliśmy hasła jak być miłym i uprzejmym.

1 lutego 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel

Upominki dla cudownych Dziadków

Przejdź do - Upominki dla cudownych Dziadków

Każda babcia i dziadek z okazji swojego święta ucieszą się z prezentów, które wnuczek czy wnuczka sami dla nich wykonają. Rzeczy zrobione przez dzieci budzą najwięcej emocji i po latach będą sentymentalnymi przedmiotami wywołującymi wspomnienia. W tym roku robiliśmy kolorowe ramki ze zdjęciem z patyczków oraz przepiękne pudełeczka z własnoręcznie zdobionymi pierniczkami. Na naszej gazetce zawisły wyklejanki oraz kolorowanki z podobiznami dziadków. Dzieciom takie zajęcia sprawiły dużo radości ponieważ ich praca będzie prezentem dla kochających dziadków. Zobaczcie proszę nasze pomysły na prezenty dla dziadków, które dzieci z Pogotowia Lekcyjnego wykonali.

28 stycznia 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel

Spotkanie wigilijne w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Spotkanie wigilijne w Pogotowiu Lekcyjnym

Drugim etapem przygotowań do okresu świątecznego było integracyjne spotkanie wigilijne. Przez kilka ostatnich tygodni Teatr Magiczna 6 działający przy naszej Świetlicy przygotowywał Jasełka dla dzieci oraz zaproszonych gości. Świetlica wymagała specjalnej dekoracji w którą włożyliśmy dużo serca i pracy by odzwierciedlić magię świąt. Rozmawialiśmy również o zwyczajach i tradycji świąt, śpiewaliśmy kolędy, które później towarzyszyły nam podczas Wigilii.

17 stycznia 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel
Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Pogotowiu Lekcyjnym

Dokarmianie ptaków przy Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Dokarmianie ptaków przy Pogotowiu Lekcyjnym

Zima jest dla ptaków trudnym okresem ze względu na niską temperaturę a, że do nas zawitała w końcu zima , dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 postanowiły pomóc ptaszkom. Podczas zajęć dzieci dowiedziały , które ptaki zostają na zimę w naszym kraju oraz czym można je dokarmiać, wykonały kółka z drutu wypełnione chrupkami i ziarnami kukurydzy. Każdy mógł umieścić pomysłowy karmnik w dostępnym dla nich miejscu, czyli na gałęziach drzew. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za wsparcie w te mroźne dni.

17 stycznia 2019
Ewa Tybel, Beata Karasek

Pracowity grudzień w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Pracowity grudzień w Pogotowiu Lekcyjnym

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Upłynął w świąteczno-zimowej atmosferze. Ta magiczna atmosfera zawitała także do naszej Świetlicy. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sala zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych oraz zimowych. Na oknach rozgościły się piękne gwiazdy i choinki. Następnie zaczęły królować choinki z włóczki, które zostały wykorzystane do przepięknych stroików. Dzieci przygotowywały również bałwanki z płatków kosmetycznych, gazetkę o tematyce zimowej oraz kartki świąteczne które były narzędziem do nauki redagowania życzeń. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wspólne ubieranie choinki, która stanęła w widocznym miejscu na naszej Świetlicy. Mam nadzieję , że galeria zdjęć przybliży Państwu naszą pracę.

31 grudnia 2018
Ewa Tybel, Beata Karasek

ABC animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - ABC animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

11 grudnia 2018 r. zakończyliśmy projekt „Myszka Miki ma 90 lat – od tego się wszystko zaczęło”. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o animacji i konkurs rysunkowy pt. „Portret filmowego bohatera bajkowego”. Najmłodsi bardzo zaangażowali się w prace i powstały piękne portrety ulubionych postaci z filmów animowanych. Świetną zabawą było też tworzenie własnych animacji i zabawa z kołem animacyjnym – pies goni kota. Największą wiedzą wykazała się trójka małych kino maniaków. Nagrodzonych można obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do naszej galerii. W przygotowanie projektu zaangażowali się starsi członkowie zespołu filmowego.

31 grudnia 2018
Beata Karasek, Halina Kucharska

Pogotowie Lekcyjne w Sejmie

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne w Sejmie

22 listopada 2018 r. członkowie zespołów działających przy MDK w Radomsku (w tym duża grupa członków Pogotowia Lekcyjnego) wzięli udział w wycieczce do Sejmu. Organizatorką przedsięwzięcia była p. poseł Anna Milczanowska. Dzieci zaproszone zostały przez dyrekcję i pracowników MDK w Radomsku – Pogotowie Lekcyjne od wielu lat współpracuje z MDK, bierze udział w wielu ciekawych projektach, członkowie świetlicy spełniają się też jako wolontariusze MDK. Wycieczka była bardzo atrakcyjna. Dzieci zwiedziły salę obrad Sejmu, kuluary, galerię sejmową oraz okolicznościową wystawę z okazji odzyskania niepodległości. Obiad zjadły w restauracji sejmowej, w której stołują się posłowie. Do Radomska wróciły pełne wrażeń oraz z kilkoma prezentami. . Dziękujemy za zaproszenie. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości MDK.

14 grudnia 2018
Beata Karasek

Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

W ramach ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” rozpoczęliśmy nowe działania. W Pogotowiu Lekcyjnym mamy dużą grupę dzieci młodszych. Tak jak wszędzie. Starsi odchodzą, młodsi przychodzą. Nasz zespół jest bardzo zróżnicowany wiekowo. Ma to swoje plusy. Starsi opiekują sie młodszymi. Dla nich właśnie zespół „Filmoteki Szkolnej” przygotował cykl zajęć związanych z animacją.

14 grudnia 2018
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4413