Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wielkanocny czas

Przejdź do - Wielkanocny czas

W Pogotowiu Lekcyjnym okres Świąt Wielkanocnych owocuje zawsze w przygotowanie wspaniałych dekoracji i nie tylko. Dzieci z tej okazji zrobiły piękne kolorowe jajka oraz króliczki, które wymagały użycia wyobraźni oraz umiejętnego posługiwania się nożyczkami. Kartki świąteczne zainteresowały wszystkich gdyż były ozdabiane kolorowymi paskami papieru. Służyły one również jako zaproszenia na Śniadanie Wielkanocne, które uwieńczyło ten czas przedświąteczny. Wyobraźnia dzieci i w tym przypadku nie zawiodła. Oczywiście wszystkie prace były nagradzane słodkościami i zdobiły wnętrze naszej świetlicy.

14 maja 2019
Beata Karasek, Kamila Pilarska

Świąteczny kurczak "Łapek"

Przejdź do - Świąteczny kurczak "Łapek"

W czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych nie brakuje pomysłów na dekoracje świetlicy. Na zajęciach technicznych w Pogotowiu Lekcyjnym powstał oryginalny kurczak z odrysowanych rączek dzieci. Wszystkie maluchy chętnie służyły swoimi „łapkami” by potem zdobił drzwi wejściowe. Oczywiście potem wszystko trzeba było dokładnie wyciąć i uformować kurczaka. Taka wspólna praca podoba się dzieciom jak i wszystkim, którzy odwiedzają naszą Świetlicę.

19 kwietnia 2019
Beata Karasek

Wiosna w świetlicy

Przejdź do - Wiosna w świetlicy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Również w Pogotowiu Lekcyjnym widać jej oznaki. Dzieci na zajęciach plastycznych i technicznych wykonywały dekoracje sali. Kolorowały farbami pierwsze kwiaty wiosenne pierwiosnki, hiacynty, tulipany, żonkile i krokusy. Tematem przewodnim innych zajęć była Marzanna, której portrety zawisły na świetlicowej gazetce. Następnie robiły krokusy z krepiny, których tworzenie sprawiało im wiele radości. Dzieci były bardzo zaangażowane by jak najwięcej i najbardziej kolorowe kwiaty zrobić. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

9 kwietnia 2019
Ewa Tybel, Beata Karasek

Żegnamy zimę

Przejdź do - Żegnamy zimę

Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Wychowankowie Pogotowia Lekcyjnego z radością przywitali Panią Wiosnę. Dzień wcześniej przygotowały gaiki ozdobione kwiatami i wstążkami z bibuły. Gaiki zostały utopione w Radomce przy okrzykach radości wszystkich dzieci.

9 kwietnia 2019
Ewa Tybel, Beata Karasek

Makaronowe prezenty

Przejdź do - Makaronowe prezenty

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z Pogotowia Lekcyjnego tworzyły przepiękną biżuterię. Makaron w różnych kształtach został wcześniej ufarbowany i wysuszony. Dzieci nawlekały go na sznurek i gumkę według własnego pomysłu. Wykonane starannie naszyjniki i bransoletki były oryginalnymi prezentami dla koleżanek, mam oraz Pań wychowawczyń.

21 marca 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel

Zabawy na śniegu

Przejdź do - Zabawy na śniegu

Doczekaliśmy się puszystego śniegu więc musieliśmy go w pełni wykorzystać podczas zabaw. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego wybrały się się na boisko nieopodal świetlicy i tam szalały w śniegu. Robiły aniołki , rzucały się śnieżkami, lepiły bałwana oraz zostawiały ciekawe ślady. Na świetlicę wróciliśmy trochę mokrzy oraz zmarznięci ale za to bardzo zadowoleni. Inną formą na zachowanie obrazu zimy w pamięci było malowanie obrazów pastą do zębów na ciemnym kartonie. Ta technika okazała się świetną zabawą. Dzieci przekonały się o tym tworząc przepiękne dzieła. Takie zajęcia mają za zadanie rozwijać umiejętności manualne dzieci. Zima za oknem przyszła niestety tylko na chwilę ale sprawiła dzieciom dużo radości.

1 marca 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel

I tydzień ferii w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - I tydzień ferii w Pogotowiu Lekcyjnym

I tydzień ferii upłynął nam w przyjemnej i twórczej atmosferze. Rozpoczął się wizytą w MDK, podczas której odbył się niecodzienny, widowiskowy pokaz chemiczny w wykonaniu absolwenta Politechniki Warszawskiej. Publiczność zobaczyła m.in. jak powstaje 5 barw z jednego roztworu, gigantyczna piana, wybuchy pary, ogień z wody czy jak wyglądają dłonie proroka.

1 marca 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel
Czytaj więcej o: I tydzień ferii w Pogotowiu Lekcyjnym

Przepraszam, proszę, dziękuję!

Przejdź do - Przepraszam, proszę, dziękuję!

Obecnie coraz rzadziej funkcjonują słowa: proszę, przepraszam, dziękuje. Są bardzo ważne, a mimo to o nich zapominamy. Tej tematyce poświęciliśmy zajęcia na świetlicy. Każdy przypomniał sobie gdzie i w jakich okolicznościach używa zwrotów grzecznościowych. Aby utrwalić tą tematykę dzieci wykonały przepiękne plakaty z wybranym słowem. Wspólnie wymyślaliśmy hasła jak być miłym i uprzejmym.

1 lutego 2019
Beata Karasek, Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4712