Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Filmowe a b c …

Od kilku lat rejestrujemy życie naszej świetlicy. Spotkania, przedstawienia, próby teatralne i całe spektakle. W swojej działalności mamy też profesjonalnie zrobione filmy na warsztatach filmowych w MDK, w których brali udział aktorzy – z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego. Prezentujemy ostatni nasz spektakl – „Tajemniczy ogród” wg klasycznej powieści H. Burnett.

28 grudnia 2017
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Filmowe a b c …

Świątecznie w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Świątecznie w Pogotowiu Lekcyjnym

Teatr „Magiczna 6” wystąpił w jasełkach „w bardzo dowolnej interpretacji” – dowcipnie i z uśmiechem wg pomysłu p. Anny Szczerbińskiej. 20 grudnia 2017 r. w Pogotowiu Lekcyjnym spotkali się: uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele dyrekcji, pracownicy MOPS – u oraz nauczyciele z radomszczańskich szkół – przyjaciele naszej świetlicy ( PSP 2 i 4, II LO ). Piękna scenografia wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój. Instrumentację muzyczną kolęd przygotował gościnnie p. Zdzisław Szczerbiński. Wspólne kolędowanie i kolacja wigilijna upłynęły w ciepłej, serdecznej atmosferze.

21 grudnia 2017
Beata Karasek

W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Przejdź do - W świecie  lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

20.11.2017 r. dzieci z „Pogotowia Lekcyjnego” miały okazję wziąć udział w fantastycznym przedstawieniu Teatru Lalka z Warszawy. Wrażenia po spektaklu były niesamowite i dlatego postanowiliśmy poświęcić wydarzeniu cykl zajęć, żeby można było głębiej zastanowić się, co młodym widzom zaproponowali warszawscy artyści.

12 grudnia 2017
Beata Karasek, Halina Kucharska
Czytaj więcej o: W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

Przejdź do - Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

26 listopada 2017 r. w radomszczańskim kinie „Pasja” młodzi rodzice mogli przyjść ze swoimi pociechami i obejrzeć film „Listy do M” – kolejną część niezwykle popularnej komedii. Na tym seansie w sali kinowej organizatorzy zadbali o wyższą temperaturę, lekko przygaszone światła, ściszony dźwięk. Był też mini plac zabaw przed ekranem – zabawki, książeczki, pluszami, kocyki, a w foyer MDK przewijak i chusteczki. Wolontariuszki z zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” przy świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” – (współpracują z MDK już od 2 lat) - świetnie spisały się w swojej roli. Zyskały sobie sympatię maluchów, z którymi się bawiły. Zobaczcie, jak robiła to Daria. Zdjęcia dzięki uprzejmości MDK w Radomsku.

7 grudnia 2017
Beata Karasek

Brawo dziewczyny!

Przejdź do - Brawo dziewczyny!

Pogotowie Lekcyjne dumne jest ze swoich koleżanek. 19 listopada 2017 r. w MDK w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów łódzkiej Fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Miło nam poinformować, że Dagmara Nogaj otrzymała stypendium literackie, a Ewelina Gloc – stypendium artystyczne. Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji marzeń.

23 listopada 2017
Anna Szczerbińska
Czytaj więcej o: Brawo dziewczyny!

W magicznym świecie teatru

Przejdź do - W magicznym świecie teatru

14 listopada 2017 r. w „Pogotowiu Lekcyjnym” było gwarno, tłoczno i wesoło. Teatr „Magiczna 6” wystąpił z kolejnym spektaklem. Fragmenty klasycznej powieści F. H. Burnett zostały fantastycznie zagrane przez młodych aktorów. Mała Mary Lennox i furtka do tajemniczego ogrodu wprowadziły wykonawców i widzów w inny, nieznany świat. Reżyserem spektaklu była p. Anna Szczerbińska, która kilka lat wcześniej wraz z dziećmi ten teatr założyła. Nad wspaniałą scenografią pracowali wszyscy, pomagali wychowawcy, nieoceniona p. Terenia, pomagały dzieci oraz rodzice, dzięki którym mali wykonawcy tak wspaniale wyglądali. Przyznać trzeba, ze praca nad spektaklem trwała dość długo, ale sukces wynagrodził wszelkie trudy.

22 listopada 2017
Beata Karasek
Czytaj więcej o: W magicznym świecie teatru

Patriotycznie w MDK w Radomsku

Przejdź do - Patriotycznie w MDK w Radomsku

Happening i konkurs plastyczny „Piłsudski oczami Radomska” 11 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego połączone z patriotycznym happeningiem z Józefem Piłsudskim w roli głównej. Miło nam poinformować, że wyróżnienie otrzymała Ewelina Gloc z Pogotowia Lekcyjnego. Na imprezie obecne były też wolontariuszki z Pogotowia: Dagmara Nogaj i Ewelina Gloc, które pomagały w organizacji wydarzenia. Ewelinie gratulujemy.

22 listopada 2017
Beata Karasek

Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Pogotowie Lekcyjne od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja! W ramach projektu „Akademia Dokumentu” mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma filmami:

- 24.10.2017 r. „Optymista” – reż. K. Pluta – o małym żeglarzu Mateuszu, który walczył ze swymi słabościami.

- 25.10.2017 r. „Tańczę dla ciebie” – reż. Erlend Mo. Ta projekcja była zupełnie nietypowa. Zaprosiliśmy gości z innych szkół ( PSP nr 4, PSP nr 6, PSP nr 9 ). Dzieci bardzo przeżyły ten film. Mała Vilde, i jej ukochany, chory na raka dziadek, stali się inspiracją do dyskusji o rodzinie i własnych dziadkach. Na kartach pracy powstały piękne charakterystyki dziadków, najciekawsze prezentujemy na naszej tablicy filmowej.

To były zajęcia inne od wszystkich, pozwoliły nam, dorosłym zorientować się, że takie pojęcia jak przywiązanie, szacunek, miłość, choroba nie są małym widzom obce. Dzieci się otworzyły i w dyskusji bardzo emocjonalnie opowiadały o swoich dziadkach.

31 października 2017
Beata Karasek, Karolina Mysłek
Czytaj więcej o: Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1157