Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Nowy plakat

Przejdź do - Nowy plakat

Ostatnio na zajęciach artystycznych postanowiliśmy zająć się naszym już trochę zniszczonym plakatem. Stworzyliśmy nowy i bardziej kolorowy. Teraz na wejściu od razu widać że się coś zmieniło. Na sali też powstał napis „POGOTOWIE LEKCYJNE”, który zdobi ścianę. Zapraszam do naszej galerii.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek

Brzozowe obrazy

Przejdź do - Brzozowe obrazy

Na korytarzu świetlicy przy ul. Kościuszki nadeszła pora na zmianę aranżacji na ścianach. Przy wykorzystaniu brzozowych gałązek i ramek, farby i kleju na gorąco powstały przepiękne dekoracje ścienne. Na zdjęciach z praz został uwieczniony tylko moment dopasowywania i mycia gałązek i oczywiście końcowy. Mam nadzieję że nasza praca państwa zachwyci.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek

Filcowe ptaszki

Przejdź do - Filcowe ptaszki

Młodzież z Pogotowia Lekcyjnego spróbowała swoich sił także w szyciu. Filc to bardzo wdzięczny materiał bo nie strzępi się, nie trzeba go podwijać czy specjalnie wykańczać. Dlatego super nadaje się do nauki szycia. Dekoracje z filcu są bardzo piękne i nie skomplikowane. Zapraszam do obejrzenia etapów powstawania przepięknych ptaków, które są ozdobą naszej świetlicy.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek

Święta Wielkej Nocy

Przejdź do - Święta Wielkej Nocy

Tydzień poprzedzający Święta Wielkiej Nocy w Pogotowiu Lekcyjnym obfitował w prace związane z przygotowaniami do tego święta. Wychowankowie ochoczo wykonali wystrój sali - zajączki. Dodatkowo brali także udział w konkursie na najładniejsze jajo i kartę wielkanocną. Środa była dniem pełnym przygotowań do uroczystego śniadania wielkanocnego. Żurek, jaja i mazurek to główne dania goszczące na naszym świątecznym stole. Wraz z końcem tygodnia podczas zajęć omówiliśmy na świetlicy tradycje związane ze świętem Wielkiej Nocy pielęgnowane w naszych domach.

20 kwietnia 2018
Beata Karasek, Aneta Matysiak

Góra emocji na ściance wspinaczkowej

Przejdź do - Góra emocji na ściance wspinaczkowej

W ramach przygotowania kondycji do zbliżającej się wielkimi krokami wiosny wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 odwiedzili w trakcie poniedziałkowych zajęć Powiatową Halę Sportową w Radomsku, gdzie próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Dzięki wykwalifikowanemu instruktorowi, na wsparcie którego można było liczyć, każdy z uczestników dotarł na sam szczyt.

30 marca 2018
Aneta Matysiak
Czytaj więcej o: Góra emocji na ściance wspinaczkowej

Wiosna tuż, tuż...

Przejdź do - Wiosna tuż, tuż...

Witając zbliżającą się wiosnę wielkimi krokami w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 zapanowała już letnia atmosfera. Aby odzwierciedlić swe wiosenne usposobienie wychowankowie w ramach prac plastycznych i technicznych odświeżyli świetlicowe okna nadając im wyrazistości i koloru.

30 marca 2018
Beata Karasek
Czytaj więcej o: Wiosna tuż, tuż...

Wiosna nadchodzi

Przejdź do - Wiosna nadchodzi

W Pogotowiu Lekcyjnym już widać przygotowanie do nadchodzącej wiosny. Świąteczna atmosfera ogarnęła wszystkich. Na zajęciach artystyczno - plastycznych powstają cudowne dekoracje - piękne wiosenne kwiaty, hiacynty w kolorowych doniczkach, przepiękne motyle na oknach, oraz gazetka wiosenna. Przystrajamy swoją świetlicę, chcemy, żeby było kolorowo i miło. Do prac zaangażowali się wszyscy, pomysły i propozycje ozdób są naprawdę fantastyczne. Zobaczcie nasze dzieło na załączonych zdjęciach.

22 marca 2018
Beata Karasek

Po raz kolejny na balu w I LO

Przejdź do - Po raz kolejny na balu w I LO

Dla członków „Pogotowia Lekcyjnego” bal karnawałowy w I LO stał się już tradycją. I tak 13 lutego 2018 r. spotkaliśmy się ponownie. Wspaniale przygotowane zabawy, świetna muzyka, wielkie zaangażowanie starszych kolegów i ich wychowawców, abyśmy się świetnie czuli i dobrze bawili. A jak się bawiliśmy w tym roku, ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii. Dziękujemy za mile spędzony czas, mamy co wspominać i czekamy na następne zaproszenie.

21 lutego 2018
Beata Karasek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2259