Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Piknik integracyjny w Środowiskowym Domu Samopomocy

Przejdź do - Piknik integracyjny w Środowiskowym Domu Samopomocy

5 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się piknik integracyjny pod tytułem „Kapeluszowy zawrót głowy”. Uczestniczyły w nim Wszystkie Placówki Wsparcia Dziennego i inni podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pogoda była przepiękna i wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce. Dzieci mogły również skorzystać z malowania twarzy, kolorowych warkoczyków wplatanych we włosy. Na tę okazję dzieci z Pogotowia Lekcyjnego tworzyły przepiękne kapelusze z brystolu. Ozdabiały je różnymi materiałami: wstążkami, tasiemkami, pomponami. Każdy kapelusz był wspaniały i oryginalny. Zapraszamy do galerii zdjęć z naszej pracy.

17 lipca 2018
Beata Karasek

Czary Narnii w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Czary Narnii w Pogotowiu Lekcyjnym

21 czerwca przedstawieniem „Lew, czarownica i stara szafa” Teatr Magiczna 6 zakończył teatralny sezon 2017/2018. Świetlicowy teatr pożegnał także swoją najwierniejszą i najstarszą aktorkę – 18-letnia już Dagmarę Nogaj. Czary Narni są jednocześnie czarami Pogotowia Lekcyjnego. Dzięki min Julita, Emilia, Patrycja, Martyna, Natalia, Dagmara i Daniel pokazali swój kunszt aktorski, poczucie humoru i zapał, z jakim podchodzą do pracy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

17 lipca 2018
Beata Karasek, Anna Szczerbińska

Sport to zdrowie

Przejdź do - Sport to zdrowie

Kolejny raz nasi podopieczni mieli okazję w minionym tygodniu uczestniczyć w zajęciach sportowych odbywających się w Powiatowej Hali Sportowej. Ścianka wspinaczkowa niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego też każdorazowo uczestniczy w zajęciach duża ilość osób. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ jak każdy wie ruch to zdrowie. Uczymy się wytrwałości, odwagi i pokonywania własnych słabości. Po zakończonych zajęciach wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili salę zajęć czekając już na następną wizytę.

21 czerwca 2018
Aneta Matysiak

Gotujmy razem!

Przejdź do - Gotujmy razem!

Dnia 12 czerwca dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 miały zaszczyt uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, które odbyły się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w ramach projektu „Ja i Ty – Klub Pokoleń” współfinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2018. Wraz z seniorami wychowankowie przygotowali przepyszne mini pizze z różnego rodzaju dodatkami. Wszyscy obecni ochoczo brali udział w zajęciach dzięki czemu na sali panowała miła i przyjemna atmosfera. Zapraszamy do galerii zdjęć.

21 czerwca 2018
Aneta Matysiak

Wakacje tuż, tuż!

Przejdź do - Wakacje tuż, tuż!

Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 w Radomsku w minionym tygodniu brali udział w konkursie plastycznym pt „Moje wymarzone wakacje”. Każdy mógł przedstawić dowolną techniką miejsce, w którym chciałby spędzić wakacyjny czas. Na uczestników czekały słodkie nagrody za wykonanie prac. Dodatkowo odświeżona została gazetka w sali zajęć. Przepiękne palmy oraz krajobraz nadmorski ozdabia od teraz naszą planszę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

15 czerwca 2018
Aneta Matysiak

Wszyscy kochamy nasze mamy!

Przejdź do - Wszyscy kochamy nasze mamy!

Ostatni czas nasi milusińscy spędzili na przygotowywaniu upominków z okazji Dnia Matki. Każdy z obecnych z niezwykłą starannością i miłością według własnych upodobań ozdobił ramkę na zdjęcie ze swoim wizerunkiem. Praca wykonana samodzielnie z pewnością sprawiła mnóstwo radości każdej z mam. Wszystkiego najlepszego drogie mamy !

6 czerwca 2018
Aneta Matysiak

Kolorowy zawrót głowy

Przejdź do - Kolorowy zawrót głowy

Wychowankowie świetlicy na 2 w ostatnich dniach chętnie brali udział w zajęciach plastyczno -technicznych. Wyklejane mandale , które wykonali rewelacyjnie ozdabiają salę. Zajęcia tego typu stanowią znakomity pomysł na zabawę z dziećmi. Praca twórcza ma za cel wyciszyć i poprawić koncentrację. Prowadzi także do wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Drugą formą tej aktywności było tworzenie nowej dekoracji w sali informatycznej. Od teraz pracę z komputerem umilają wszystkim kolorowe koła wiszące tuż nad głowami uczestników zajęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

21 maja 2018
Aneta Matysiak, Beata Karasek

Sukces Pogotowia Lekcyjnego

Przejdź do - Sukces Pogotowia Lekcyjnego

27.04.2018 r. jak co roku Dagmara, Ewelina, Kuba i Michał wzięli udział w Konkursie recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. Zgodnie z regulaminem konkursu zaprezentowali po 2 wiersze polskich i obcych poetów. Sukcesem zakończył się występ Kuby. W jego wykonaniu jury i publiczność usłyszeli wiersze : Tadeusza Różewicza - „Herszlik stolarz” i Sylvii Plath - „Lustro”. Kuba zdobył II miejsce w kategorii uczniów V-VI . Dagmara i Ewelina wystąpiły w tym konkursie po raz ostatni, ponieważ żegnają się w tym roku z gimnazjum i Teatrem Magiczna 6.

Dziękujemy dziewczyny ! Powodzenia!

21 maja 2018
Anna Szczerbińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2911