Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kasztanowe ślimaki

Przejdź do - Kasztanowe ślimaki

Początek października zaowocował w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 pięknymi pracami z kasztanów nazbieranych przed świetlicą. Dzieci tworzyły przepiękne kolorowe ślimaki. Do swoich prac wykorzystały zebrane wcześniej dary jesieni, plastelinę, zapałki oraz kolorowe liście z papieru. Zajęcia tego typu mają na celu przybliżyć dzieciom porę roku jaką jest jesień oraz rozwijać ich sprawność manualną. Ważną rolę odgrywa także wyobraźnia i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

8 listopada 2019
Beata Karasek

Kolorowa jesień

Przejdź do - Kolorowa jesień

Mamy już jesień. To czas kiedy za oknem drzewa i krzewy zmieniają swoją barwę. Piękne różnokolorowe liście zdobią nasz krajobraz, również nasza świetlica nabrała kolorów poprzez dekoracje wykonywane przez dzieci. Dzieci odbijały kontury liści w kolorach jesiennych, innym razem z nazbieranych okazów wyklejały sowy, które teraz zdobią salę. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przystrojenia swojego domu pięknymi, jesiennymi dekoracjami!

8 listopada 2019
Beata Karasek

Łapkowy jeż

Przejdź do - Łapkowy jeż

Na zajęciach technicznych w Pogotowiu Lekcyjnym powstał oryginalny jeż z odrysowanych rączek dzieci. Wszystkie maluchy chętnie służyły swoimi „łapkami” by potem zdobił drzwi wejściowe. Oczywiście potem wszystko trzeba było dokładnie wyciąć i uformować jeża. Taka wspólna praca podoba się dzieciom jak i wszystkim, którzy odwiedzają naszą Świetlicę.

8 listopada 2019
Beata Karasek

Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

Przejdź do - Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

W czerwcu 2019 r. zespół filmowy przy „Pogotowiu Lekcyjnym” otrzymał informację, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Projektu „Filmoteka Szkolna . Akcja!” była ostatnim sezonem. Projekt zakończył się, trwał 10 lat, „Pogotowie Lekcyjne” uczestniczyło w nim 6. Było to 6 lat wspaniałych działań.

18 września 2019
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

Wakacyjne "Kino za Rogiem"

Przejdź do - Wakacyjne "Kino za Rogiem"

W sierpniu dzięki uprzejmości „Kina za Rogiem” mieliśmy okazję obejrzeć dwie wspaniałe animacje „Super Spark – Gwiezdna Misja” i „Jaskiniowiec” Wspaniale złożyło się, że filmy przeznaczone były dla widza małego i trochę starszego, a i dorośli mogli znaleźć w nich coś dla siebie. Kino to wspaniały element kulturalny, który dostarcza rozrywkę, kształtuje wyobraźnię, wpływa na nasz rozwój kulturalny oraz daje wiele tematów do dyskusji. Wizyty w kinie zaowocowały zajęciami plastycznymi – dzieci stworzyły wspaniałe ilustracje do obu filmów.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska, Beata Karasek, Kamila Pilarska

Zajęcia z pedagogiem w "Pogotowiu Lekcyjnym"

Przejdź do - Zajęcia z pedagogiem w "Pogotowiu Lekcyjnym"

„Bądź kumplem, nie dokuczaj”, to temat pierwszego spotkania, które odbyło się w Pogotowiu Lekcyjnym w ramach programu pracy z pedagogiem. Celem tych zajęć było przybliżenie problemu dokuczania, kształtowanie postaw empatycznych czy integracja grupy. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.: co zrobić w sytuacji, gdy ktoś nam dokucza; do kogo zgłosić się z problemem. Spisano również „Kodeks dobrego kumpla”. Zarówno wychowawcy jak i uczestnicy świetlic mogli poznać sposoby, aby rozwiązać ww. problem. Na kolejnym spotkaniu zapoznaliśmy się z pojęciem asertywności.. Poznaliśmy różnice między zachowaniami uległymi, asertywnymi i agresywnymi. Każdy poznał techniki trudnej sztuki odmawiania, tak, aby nie czuć się pokrzywdzonym i jednocześnie nie urazić innych.

18 września 2019
Katarzyna Krzesińska

Pierwsza pomoc w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Pierwsza pomoc w Pogotowiu Lekcyjnym

23 sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 gościliśmy Radomszczańską Ochotniczą Grupę Ratowniczą która przeprowadziła dla dzieci z dwóch świetlic instruktarz udzielania pierwszej pomocy. Demonstrowano pozycję bezpieczną, w jaki sposób zrobić masaż serca, sztuczne oddychanie oraz zakładanie opatrunków na ręce i głowę. Dzieci również próbowały swoich sił i nawet nieźle im to wychodziło. Okazało się , że to nie tak prosta sztuka zrobić prawidłowo masaż serca. Po szkoleniu dzieci wręczyły podziękowania i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie na wszystkich czekało pyszne ciacho. Przebieg naszego spotkania ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii.

18 września 2019
Beata Karasek, Katarzyna Krzesińska

Słodkości w Pogotowiu

Przejdź do - Słodkości w Pogotowiu

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 tworzą nie tylko przepiękne prace plastyczne ale również udzielają się w kuchni. Najbardziej lubią pomagać gdy robimy desery. Każde dziecko lubi galaretkę z bitą śmietaną i owocami lub ciasto. Każdy z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w przygotowaniu wszystkich pyszności.

18 września 2019
Beata Karasek, Katarzyna Krzesińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5323