Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Sposób na nudę

Przejdź do - Sposób na nudę

Dzieci po zakończonych lekcjach w naszej świetlicy nie mają czasu na nudę. Dzięki pomocy wychowawców ten czas jest dobrze zagospodarowany. Podopieczni kolorują kredkami, wycinają, tworzą różne rzeczy z plasteliny, grają w gry planszowe komputerowe i karty, natomiast przed świetlicą bawią się w chowanego, ciuciubabkę lub robią olbrzymie bańki mydlane. Odwiedzamy również plac zabaw na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

29 czerwca 2021
Beata Karasek, Paulina Gawińska

Prezenty dla mam

Przejdź do - Prezenty dla mam

Maj jest miesiącem szczególnym. Jest zapowiedzią lata, słońca i wakacji. Natomiast 26 dzień maja to dzień, kiedy budzimy się z myślą o naszych Mamach. Jak sprawić Im radość? Jakie kupić kwiaty? Czy może wystarczą czekoladki? A może wiersz i piosenka? Tym razem dzieci przygotowały kolorowe laurki z życzeniami oraz przepiękne pudełeczka na smakołyki lub inny mały prezent dla mamy. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z zajęć.

31 maja 2021
Beata Karasek, Paulina Gawińska

Konkurs plastyczny „Wakacyjna pocztówka”

Przejdź do - Konkurs plastyczny „Wakacyjna pocztówka”

Wraz z zakończeniem wakacji w Placówkach Wsparcia Dziennego w Radomsku odbył się konkurs plastyczny pt. „Wakacyjna pocztówka”. Uczestnicy wybierając dowolną technikę pracy wykonali wiele pięknych kart pocztowych, które odzwierciedlały ich wakacyjne wspomnienia. Każda placówka wyłaniając zwycięzców, obdarowała uczestników nagrodami.

18 września 2020
Aneta Matysiak

Działalność PWD zawieszona do 10 kwietnia

Przejdź do - Działalność PWD zawieszona do 10 kwietnia

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa informujemy, iż zajęcia prowadzone przez Placówki Wsparcia Dziennego pozostają zawieszone do dnia 10.04.2020r. O dalszym funkcjonowaniu Placówek Wsparcia Dziennego będziemy informować na stronie internetowej Ośrodka.

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

25 marca 2020
Aleksandra Stanowska

Wiosna, wiosna, ach to Ty!

Wychowankowie Placówki Wsparcia dziennego nr 2 przy ul. Kościuszki 12 ubiegły tydzień poświęcili na przygotowania do nadchodzącej wiosny. Sala zajęciowa zyskała nowy, lekki i wiosenny wygląd. Pojawiły się kolorowe, papierowe kwiaty w wazonach. Świetlicową gazetkę dumnie zdobi Pani Wiosna w sukni powstałej z wyciętych motyli. Drugą część sali zdobią wesołe żabki wykonane przez najmłodsze dzieci. Dodatkowo tydzień został zakończony celebrowaniem Święta Kobiet, podczas którego podopieczni wykonali upominki dla pań oraz odświeżyli zeszłoroczny wiosenny wystrój powstały metodą witrażową. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami za udział w pracach plastycznych. Dziękujemy za miło spędzony czas !

10 marca 2020
Beata Karasek, Aneta Matysiak

Świetlice znów na balu w I LO

Przejdź do - Świetlice znów na balu  w I LO

Dla Placówek Wsparcia Dziennego bal karnawałowy w I Liceum Ogólnokształcącym stał się już tradycją. I tak 24 lutego 2020 r. spotkaliśmy się ponownie. Wspaniałą zabawę taneczną połączono z konkursami i licznymi nagrodami. Dużym powodzeniem cieszył się stół z ciastkami, kanapkami, owocami i napojami, a także malowanie twarzy. Wspominamy zawsze wielkie zaangażowanie starszych kolegów i ich wychowawców, abyśmy się świetnie czuli i dobrze bawili. A jak się bawiliśmy w tym roku, ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii. Dziękujemy za mile spędzony czas oraz za pyszny poczęstunek, mamy co wspominać i czekamy na następne zaproszenie.

2 marca 2020
Wychowawcy PWD

Walentynki to piękny czas

Przejdź do - Walentynki to piękny czas

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę”. Podopieczni świetlicy nr 2 również postanowili uczcić Dzień Świętego Walentego. Gazetka o tejże tematyce, własnoręcznie stworzone upominki i ozdoby okienne pojawiły się u nas obowiązkowo. Salę zajęciową upiększa również duży wazon z wiszącymi sercami, które powstały ze starych, bezużytecznych puzzli oraz wisząca walentynkowa girlanda. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

27 lutego 2020
Beata Karasek, Aneta Matysiak

Ferie już za nami

Przejdź do - Ferie już za nami

Ferie zimowe w pogotowiu już za nami. Drugi tydzień miną równie szybko jak poprzedni. Poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęliśmy od pracy nad upominkami dla naszych kochanych babć i dziadków. Kolorowe tulipany z życzeniami dla babć wszystkimi dzieciom wyszły przepiękne. Drugim prezentem były podobizny babci i dziadka wykonane z płyt CD i kolorowych brystoli. We wtorek odwiedził naszą świetlicę pan dzielnicowy, który przypomniał ważne informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Gościliśmy również na tych zajęciach dzieci z innych Placówek Wsparcia Dziennego by wspólnie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od pana policjanta. Przez kolejne dni odwiedziliśmy Kino za Rogiem w którym oglądaliśmy takie filmy jak: „Luis i obcy” oraz „Biały Kieł” Dzieci pod okiem wychowawców dzieci przygotowywały naleśniki z dżemem. Gry planszowe i karciane zajmowały każdą wolną chwilę Rummihub, Uno, Double, Bierki, Domino, Memory edukacyjne. Malowanie Potworów przy pomocy wzornika i kostki do gry sprawiało dużo śmiechu i zabawy. Zapraszam do fotorelacji z drugiego tygodnia ferii.

12 lutego 2020
Beata Karasek, Tetiana Dankevych, Katarzyna Krzesińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6749