Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Pogotowie Lekcyjne w Sejmie

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne w Sejmie

22 listopada 2018 r. członkowie zespołów działających przy MDK w Radomsku (w tym duża grupa członków Pogotowia Lekcyjnego) wzięli udział w wycieczce do Sejmu. Organizatorką przedsięwzięcia była p. poseł Anna Milczanowska. Dzieci zaproszone zostały przez dyrekcję i pracowników MDK w Radomsku – Pogotowie Lekcyjne od wielu lat współpracuje z MDK, bierze udział w wielu ciekawych projektach, członkowie świetlicy spełniają się też jako wolontariusze MDK. Wycieczka była bardzo atrakcyjna. Dzieci zwiedziły salę obrad Sejmu, kuluary, galerię sejmową oraz okolicznościową wystawę z okazji odzyskania niepodległości. Obiad zjadły w restauracji sejmowej, w której stołują się posłowie. Do Radomska wróciły pełne wrażeń oraz z kilkoma prezentami. . Dziękujemy za zaproszenie. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości MDK.

14 grudnia 2018
Beata Karasek

Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

W ramach ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” rozpoczęliśmy nowe działania. W Pogotowiu Lekcyjnym mamy dużą grupę dzieci młodszych. Tak jak wszędzie. Starsi odchodzą, młodsi przychodzą. Nasz zespół jest bardzo zróżnicowany wiekowo. Ma to swoje plusy. Starsi opiekują sie młodszymi. Dla nich właśnie zespół „Filmoteki Szkolnej” przygotował cykl zajęć związanych z animacją.

14 grudnia 2018
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

11 listopada - trochę historii w Pogotowiu

Przejdź do - 11 listopada  - trochę historii w Pogotowiu

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dlatego tej tematyce poświęciliśmy zajęcia na świetlicy. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, rozmawialiśmy , jak obchodzimy dziś to święto. Podczas zajęć plastycznych wykonały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. Godła, Flagi i mapy Polski. Dzieci kolorowały Godło Polski i układały z niego puzzle, wyklejały flagę plasteliną, tworzyły kotyliony z bibuły.

28 listopada 2018
Ewa Tybel, Beata Karasek
Czytaj więcej o: 11 listopada - trochę historii w Pogotowiu

Haloween w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Haloween w Pogotowiu Lekcyjnym

Halloween to okazja poznania kultury krajów anglojęzycznych, w których ten zwyczaj cieszy się największą popularnością. Dlatego w naszej świetlicy pojawiło się wiele symboli związanych z tym świętem .Na początku tygodnia przygotowaliśmy wspólnie dekorację na świetlicę. Nie zabrakło śmiesznych dyni, nietoperzy, duchów. Dzieci wykonały ze słoików świeczniki – duchy oraz z kubków plastikowych – zwisające duszki. Dużym zainteresowanie cieszyła się konkurencja :„Dżdżownice z ziemi.”, która polegała na wyłowieniu dżdżownicy ( żelka) z ziemi ( budyń czekoladowy) wyłącznie przy pomocy ust. Przy tej zabawie było dużo śmiechu, bo każdy z uczestników ubrudził sobie buzię budyniem. Najszybszy uczestnik został nagrodzony drobną niespodzianką. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały słodką przekąskę w postaci babeczki z pajęczyną..

27 listopada 2018
Ewa Tybel, Beata Karasek

Jesienne liście

Przejdź do - Jesienne liście

Złocista jesień na dobre zawitała w naszej świetlicy. Na początku zajęć poznaliśmy drzewa rosnące przy świetlicy, w tym celu zebraliśmy liście każdego gatunku, nauczyliśmy się rozpoznawać liście poszczególnych gatunków drzew. Na koniec tych zajęć dzieci wybrały najpiękniejsze liście i malując farbami odbijały je na białej kartce. Powstały ciekawe i piękne prace, które są zamieszczone w galerii zdjęć.

27 listopada 2018
Ewa Tybel, Beata Karasek

Witraże z liści i lampiony jesienne

Przejdź do - Witraże z liści i lampiony jesienne

Kolejne zajęcia w Pogotowiu Lekcyjnym poświęcone zostały tematyce jesieni. Dzieci wykonały przepiękne papierowe witraże przedstawiające różne gatunki drzew, m.in. dębu, kasztana. Praca polegała na wycięciu pewnych elementów rysunku , tj. kształtu liścia i podklejeniu tych miejsc kolorową bibułą. Wykonane prace zdobią teraz okna świetlicy. Pod wpływem słońca powstają różnokolorowe liście. Na koniec starsze dzieci farbami do malowania na szkle ozdobiły słoiki , z których powstały lampiony. Takie prace to doskonały pomysł na wprowadzenie w świat grafiki. To świetny pomysł na zapoznanie dzieci z nowymi technikami twórczymi.

27 listopada 2018
Ewa Tybel, Beata Karasek

"Różewicz Open Festiwal" za nami

Przejdź do - "Różewicz Open Festiwal" za nami

W niezwykle ciekawych imprezach, związanych z tegorocznym ogólnopolskim wydarzeniem - Różewicz Open Festiwal, brały udział członkinie Pogotowia Lekcyjnego. Dziewczyny przez wiele lat bardzo aktywnie poznawały (dzięki festiwalowi) twórczość braci Różewiczów . Dziś, prawie dorosłe , same angażują się artystycznie.

30 października 2018
Halina Kucharska
Czytaj więcej o: "Różewicz Open Festiwal" za nami

Kasztanowe wariacje

Przejdź do - Kasztanowe wariacje

Początek października zaowocował w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 pięknymi pracami z kasztanów i żołędzi. Dzieci z kasztanów i żołędzi tworzyły przepiękne ludziki i zwierzątka. Do swoich prac wykorzystały zebrane wcześniej dary jesieni oraz plastelinę, zapałki i drucik kreatywny. Zajęcia tego typu mają na celu przybliżyć dzieciom porę roku jaką jest jesień oraz rozwijać ich sprawność manualną. Ważną rolę odgrywa także wyobraźnia i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

30 października 2018
Beata Karasek, Ewa Tybel

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3779