Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Gałązki śniegowe

Przejdź do - Gałązki śniegowe

Zima to bardzo piękna pora roku. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnie. Zimowy krajobraz przedstawia drzewa , które są pokryte białym śniegiem. Niestety w tym roku nie możemy doczekać się puszystego śniegu, więc na naszej placówce wsparcia dziennego nr 2 „Pogotowie Lekcyjne” chcieliśmy stworzyć zimową bajkę z dziećmi, była to praca techniczna - zdobienie gałązek z drzewa białym styropianem. Ta technika okazała się świetną zabawą. Dzieci przekonały się o tym tworząc przepiękne dzieła. Takie zajęcia mają za zadanie rozwijać umiejętności manualne dzieci. Mamy nadzieje, że wkrótce będziemy mogli podziwiać nie tylko piękne gałązki na naszej świetlicy, a także na dworze.

14 stycznia 2020
Tetiana Dankevych, Beata Karasek

„Na talerzach kluski z makiem, karp, jak księżyc w pełni”

Przejdź do - „Na talerzach kluski z makiem, karp, jak księżyc w pełni”

19 grudnia 2019 r. w świątecznej odsłonie na wspólnej wigilii spotkali się członkowie „Pogotowia Lekcyjnego”. W kolorowo udekorowanej świetlicy można było poczuć już cudowny nastrój. Przepiękna choinka, dzieło dzieci, mrugała do gości światełkami. Było bardzo nastrojowo. Na stołach pachniały tradycyjne potrawy – ryba, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i serem, łazanki z kapustą oraz przepyszne ciasta. Program artystyczny teatru „Magiczna 6” dopełnił całości. A występ był naprawdę ciekawy.

23 grudnia 2019
Beata Karasek
Czytaj więcej o: „Na talerzach kluski z makiem, karp, jak księżyc w pełni”

Warsztaty w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Warsztaty w Pogotowiu Lekcyjnym

6 grudnia gościliśmy Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Sczepocicach. Dzieci wspolnie tworzyły przepiękne karty Bożonarodzeniowe. Tematem prac były anioły wykonane techniką papieroplastyki. Wszystkie karty wyglądały przepięknie, a po skonczonej pracy dzieci z placówki dostały upominki w postaci czekolad. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek. Dzieci ze wspólnych zajęc były bardzo zadowolone, co obrazuje nasza galeria zdjęc.

23 grudnia 2019
Beata Karasek, Tetiana Dankevych

Dary Jesieni w POGOTOWIU LEKCYJNYM

Przejdź do - Dary Jesieni w POGOTOWIU LEKCYJNYM

Jesień to bardzo piękna kolorowa pora roku. Poza tym że drzewa i krzewy zmieniają swoją barwę, jesień przynosi nam wiele owoców i warzyw! Na naszej świetlicy robiliśmy bardzo prosta i efektowną prace plastyczną z folii bąbelkowej. Pomalowane kawałki folii i odbite na drzewku wyglądają fantastycznie. Drzewko każdego dziecka wygląda indywidualnie. Jesienne warzywa i owoce są pełne koloru, pysznego smaku, a także witamin i wartości odżywczych. Podczas pracy plastyczno-technicznej wychowańcy świetlicy wyklejały wydzieranką sylwety ulubionych jesiennych owoców i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych jesiennych zajęć!

26 listopada 2019
Tetiana Dankevych, Beata Karasek

11 listopada - 101 rocznica w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - 11 listopada  - 101 rocznica w Pogotowiu Lekcyjnym

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dlatego tej tematyce poświęciliśmy zajęcia na świetlicy. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, rozmawialiśmy, jak obchodzimy dziś to święto. Podczas zajęć technicznych wykonały trójwymiarową flagę Polski z tektury i bibuły, a w tle słychać było pieśni patriotyczne. Nagrodą za udział w zajęciach był biało-czerwony deser, czyli galaretka z bita śmietaną. Zarówno dla najmłodszych jak i starszych dzieci była to niezapomniana lekcja historii.

14 listopada 2019
Tetiana Dankevych, Beata Karasek

Kasztanowe ślimaki

Przejdź do - Kasztanowe ślimaki

Początek października zaowocował w Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 pięknymi pracami z kasztanów nazbieranych przed świetlicą. Dzieci tworzyły przepiękne kolorowe ślimaki. Do swoich prac wykorzystały zebrane wcześniej dary jesieni, plastelinę, zapałki oraz kolorowe liście z papieru. Zajęcia tego typu mają na celu przybliżyć dzieciom porę roku jaką jest jesień oraz rozwijać ich sprawność manualną. Ważną rolę odgrywa także wyobraźnia i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

8 listopada 2019
Beata Karasek

Kolorowa jesień

Przejdź do - Kolorowa jesień

Mamy już jesień. To czas kiedy za oknem drzewa i krzewy zmieniają swoją barwę. Piękne różnokolorowe liście zdobią nasz krajobraz, również nasza świetlica nabrała kolorów poprzez dekoracje wykonywane przez dzieci. Dzieci odbijały kontury liści w kolorach jesiennych, innym razem z nazbieranych okazów wyklejały sowy, które teraz zdobią salę. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przystrojenia swojego domu pięknymi, jesiennymi dekoracjami!

8 listopada 2019
Beata Karasek

Łapkowy jeż

Przejdź do - Łapkowy jeż

Na zajęciach technicznych w Pogotowiu Lekcyjnym powstał oryginalny jeż z odrysowanych rączek dzieci. Wszystkie maluchy chętnie służyły swoimi „łapkami” by potem zdobił drzwi wejściowe. Oczywiście potem wszystko trzeba było dokładnie wyciąć i uformować jeża. Taka wspólna praca podoba się dzieciom jak i wszystkim, którzy odwiedzają naszą Świetlicę.

8 listopada 2019
Beata Karasek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5416