Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Gorące dni czerwca

Przejdź do - Gorące dni czerwca

Upały również nam dały się we znaki. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego chłodziły się przy kurtynie wodnej na placu przed świetlicą. Skakały przez zraszacz oraz podchodziły do niego by tylko się zmoczyć chłodną wodą. Szczęśliwe dzieciaki mówiły, że to najfajniejsza atrakcja tego tygodnia.

27 czerwca 2019
Beata Karasek

Na dużej scenie

Przejdź do - Na dużej scenie

Teatr Magiczna 6 działający przy Pogotowiu Lekcyjnym wystąpił 26 maja w Parku Solidarności w czasie Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych z krótkim program artystycznym. Wiersze, piosenki i taniec zachwyciły wszystkich, zwłaszcza mamy w dniu ich święta. Zapraszam do relacji z tego przedstawienia.

19 czerwca 2019
Beata Karasek

Prezenty dla Mam

Przejdź do - Prezenty dla Mam

Maj jest miesiącem szczególnym. Jest zapowiedzią lata, słońca i wakacji. A 26 dzień maja to dzień, kiedy budzimy się z myślą o naszych Mamach. Jak sprawić Im radość? Jakie kupić kwiaty? Czy może wystarczą czekoladki? A może wiersz i piosenka? Tym razem dzieci przygotowywały kolorowe laurki z życzeniami oraz malowały portrety swoich kochanych mam. Zapraszam do galerii zdjęć.

4 czerwca 2019
Kamila Pilarska, Beata Karasek

Dzień Mamy w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Dzień Mamy w Pogotowiu Lekcyjnym

W Pogotowiu Lekcyjnym odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Mamy. Teatr Magiczna 6 działający przy naszej świetlicy przygotował program artystyczny pt. „Kocham cię, mamo !!!” Mali jak i duzi artyści przed swoimi mamami pokazali swoje talenty wokalne , recytatorskie oraz taneczne. Na zakończenie występu dzieci podarowały laurki mamom. Wzruszeniom i uśmiechom nie było końca. Spotkanie zakończyło się miłymi rozmowami przy kawie i pysznym cieście.

4 czerwca 2019
Kamila Pilarska, Beata Karasek

Biedroneczki są w kropeczki

Przejdź do - Biedroneczki są w kropeczki

Wraz z wiosną „przyleciały” do Pogotowia Lekcyjnego czerwone biedronki. Dzieci bardzo chętnie zajęły się tworzeniem tych owadów. Wycinanie oraz klejenie nie sprawia im kłopotu więc robiły ich po kilka sztuk. Teraz wszystkie biedronki usiadły w sali i są jej ozdobą.

4 czerwca 2019
Beata Karasek

Wielkanocny czas

Przejdź do - Wielkanocny czas

W Pogotowiu Lekcyjnym okres Świąt Wielkanocnych owocuje zawsze w przygotowanie wspaniałych dekoracji i nie tylko. Dzieci z tej okazji zrobiły piękne kolorowe jajka oraz króliczki, które wymagały użycia wyobraźni oraz umiejętnego posługiwania się nożyczkami. Kartki świąteczne zainteresowały wszystkich gdyż były ozdabiane kolorowymi paskami papieru. Służyły one również jako zaproszenia na Śniadanie Wielkanocne, które uwieńczyło ten czas przedświąteczny. Wyobraźnia dzieci i w tym przypadku nie zawiodła. Oczywiście wszystkie prace były nagradzane słodkościami i zdobiły wnętrze naszej świetlicy.

14 maja 2019
Beata Karasek, Kamila Pilarska

Świąteczny kurczak "Łapek"

Przejdź do - Świąteczny kurczak "Łapek"

W czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych nie brakuje pomysłów na dekoracje świetlicy. Na zajęciach technicznych w Pogotowiu Lekcyjnym powstał oryginalny kurczak z odrysowanych rączek dzieci. Wszystkie maluchy chętnie służyły swoimi „łapkami” by potem zdobił drzwi wejściowe. Oczywiście potem wszystko trzeba było dokładnie wyciąć i uformować kurczaka. Taka wspólna praca podoba się dzieciom jak i wszystkim, którzy odwiedzają naszą Świetlicę.

19 kwietnia 2019
Beata Karasek

Wiosna w świetlicy

Przejdź do - Wiosna w świetlicy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Również w Pogotowiu Lekcyjnym widać jej oznaki. Dzieci na zajęciach plastycznych i technicznych wykonywały dekoracje sali. Kolorowały farbami pierwsze kwiaty wiosenne pierwiosnki, hiacynty, tulipany, żonkile i krokusy. Tematem przewodnim innych zajęć była Marzanna, której portrety zawisły na świetlicowej gazetce. Następnie robiły krokusy z krepiny, których tworzenie sprawiało im wiele radości. Dzieci były bardzo zaangażowane by jak najwięcej i najbardziej kolorowe kwiaty zrobić. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

9 kwietnia 2019
Ewa Tybel, Beata Karasek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4879