Placówka Nr 2 - Pogotowie Lekcyjne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Konkurs plastyczny „Wakacyjna pocztówka”

Przejdź do - Konkurs plastyczny „Wakacyjna pocztówka”

Wraz z zakończeniem wakacji w Placówkach Wsparcia Dziennego w Radomsku odbył się konkurs plastyczny pt. „Wakacyjna pocztówka”. Uczestnicy wybierając dowolną technikę pracy wykonali wiele pięknych kart pocztowych, które odzwierciedlały ich wakacyjne wspomnienia. Każda placówka wyłaniając zwycięzców, obdarowała uczestników nagrodami.

18 września 2020
Aneta Matysiak

Działalność PWD zawieszona do 10 kwietnia

Przejdź do - Działalność PWD zawieszona do 10 kwietnia

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa informujemy, iż zajęcia prowadzone przez Placówki Wsparcia Dziennego pozostają zawieszone do dnia 10.04.2020r. O dalszym funkcjonowaniu Placówek Wsparcia Dziennego będziemy informować na stronie internetowej Ośrodka.

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

25 marca 2020
Aleksandra Stanowska

Wiosna, wiosna, ach to Ty!

Wychowankowie Placówki Wsparcia dziennego nr 2 przy ul. Kościuszki 12 ubiegły tydzień poświęcili na przygotowania do nadchodzącej wiosny. Sala zajęciowa zyskała nowy, lekki i wiosenny wygląd. Pojawiły się kolorowe, papierowe kwiaty w wazonach. Świetlicową gazetkę dumnie zdobi Pani Wiosna w sukni powstałej z wyciętych motyli. Drugą część sali zdobią wesołe żabki wykonane przez najmłodsze dzieci. Dodatkowo tydzień został zakończony celebrowaniem Święta Kobiet, podczas którego podopieczni wykonali upominki dla pań oraz odświeżyli zeszłoroczny wiosenny wystrój powstały metodą witrażową. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami za udział w pracach plastycznych. Dziękujemy za miło spędzony czas !

10 marca 2020
Beata Karasek, Aneta Matysiak

Świetlice znów na balu w I LO

Przejdź do - Świetlice znów na balu  w I LO

Dla Placówek Wsparcia Dziennego bal karnawałowy w I Liceum Ogólnokształcącym stał się już tradycją. I tak 24 lutego 2020 r. spotkaliśmy się ponownie. Wspaniałą zabawę taneczną połączono z konkursami i licznymi nagrodami. Dużym powodzeniem cieszył się stół z ciastkami, kanapkami, owocami i napojami, a także malowanie twarzy. Wspominamy zawsze wielkie zaangażowanie starszych kolegów i ich wychowawców, abyśmy się świetnie czuli i dobrze bawili. A jak się bawiliśmy w tym roku, ilustrują zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii. Dziękujemy za mile spędzony czas oraz za pyszny poczęstunek, mamy co wspominać i czekamy na następne zaproszenie.

2 marca 2020
Wychowawcy PWD

Walentynki to piękny czas

Przejdź do - Walentynki to piękny czas

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych „walentynkę”. Podopieczni świetlicy nr 2 również postanowili uczcić Dzień Świętego Walentego. Gazetka o tejże tematyce, własnoręcznie stworzone upominki i ozdoby okienne pojawiły się u nas obowiązkowo. Salę zajęciową upiększa również duży wazon z wiszącymi sercami, które powstały ze starych, bezużytecznych puzzli oraz wisząca walentynkowa girlanda. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

27 lutego 2020
Beata Karasek, Aneta Matysiak

Ferie już za nami

Przejdź do - Ferie już za nami

Ferie zimowe w pogotowiu już za nami. Drugi tydzień miną równie szybko jak poprzedni. Poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęliśmy od pracy nad upominkami dla naszych kochanych babć i dziadków. Kolorowe tulipany z życzeniami dla babć wszystkimi dzieciom wyszły przepiękne. Drugim prezentem były podobizny babci i dziadka wykonane z płyt CD i kolorowych brystoli. We wtorek odwiedził naszą świetlicę pan dzielnicowy, który przypomniał ważne informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Gościliśmy również na tych zajęciach dzieci z innych Placówek Wsparcia Dziennego by wspólnie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od pana policjanta. Przez kolejne dni odwiedziliśmy Kino za Rogiem w którym oglądaliśmy takie filmy jak: „Luis i obcy” oraz „Biały Kieł” Dzieci pod okiem wychowawców dzieci przygotowywały naleśniki z dżemem. Gry planszowe i karciane zajmowały każdą wolną chwilę Rummihub, Uno, Double, Bierki, Domino, Memory edukacyjne. Malowanie Potworów przy pomocy wzornika i kostki do gry sprawiało dużo śmiechu i zabawy. Zapraszam do fotorelacji z drugiego tygodnia ferii.

12 lutego 2020
Beata Karasek, Tetiana Dankevych, Katarzyna Krzesińska

Pierwszy tydzień ferii w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Pierwszy tydzień ferii w Pogotowiu Lekcyjnym

I tydzień ferii upłynął nam w przyjemnej i twórczej atmosferze. Rozpoczął się konkursem plastycznym pt: „Moje wymarzone ferie” w którym dzieci bardzo się starały by jak najlepiej namalować swoją pracę. Nagrodzone zostały wszystkie dzieci pluszakiem i słodkim batonikiem. Wtorek był dniem zabaw ruchowych – Kret, Gorące krzesła, Sałatka owocowa, Macarena. Śmiechu i krzyków było co niemiara. Kino za Rogiem przedstawiło dla nas ofertę dwóch filmów w środę i czwartek tj.: „Kaczki z dzikiej paczki” oraz „ Książę Czaruś”. Chętnie korzystamy z uprzejmości kina w ferie i wakacje. Oczywiście gry planszowe i karciane cały tydzień były rozchwytywane. Rummihub, Uno, Double, Bierki, Domino zmieniały co chwilę tylko graczy. Był również czas na zmianę gazetki ze zdjęciami z życia świetlicy oraz na posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych. Na zajęciach profilaktycznych rozmawialiśmy o tym jak ważne jest umiejętne segregowanie śmieci.

12 lutego 2020
Beata Karasek, Tetiana Dankevych, Katarzyna Krzesińska

Gałązki śniegowe

Przejdź do - Gałązki śniegowe

Zima to bardzo piękna pora roku. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnie. Zimowy krajobraz przedstawia drzewa , które są pokryte białym śniegiem. Niestety w tym roku nie możemy doczekać się puszystego śniegu, więc na naszej placówce wsparcia dziennego nr 2 „Pogotowie Lekcyjne” chcieliśmy stworzyć zimową bajkę z dziećmi, była to praca techniczna - zdobienie gałązek z drzewa białym styropianem. Ta technika okazała się świetną zabawą. Dzieci przekonały się o tym tworząc przepiękne dzieła. Takie zajęcia mają za zadanie rozwijać umiejętności manualne dzieci. Mamy nadzieje, że wkrótce będziemy mogli podziwiać nie tylko piękne gałązki na naszej świetlicy, a także na dworze.

14 stycznia 2020
Tetiana Dankevych, Beata Karasek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6120