Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Już jesień...

Przejdź do - Już jesień...

Dzieci z Klubu Młodziaka witały jesień. Maluchy wykonały wiele prac plastycznych związanych z tą tematyką. Wykleiły jeża z papieru kolorowego, jarzębinę wypełnioną bibułą. Wiele radości dzieciom sprawiło wykonanie jeżyków i grzybków z kasztanów i plasteliny oraz malowanie widelcem i farbą plakatową kolorowego listka. Maluchy tańczyły z jesiennymi listkami, porządkowały liście w zbiorach , brały udział w ćwiczeniach oddechowych z użyciem słomek. Nie zabrakło oglądania ilustracji i czytania bajek, których zadaniem było przybliżenie dzieciom zjawisk chrakterystycznych dla jesieni

11 października 2018
Małgorzata Trajdos

„Z poradnika młodego zielarza”

Przejdź do - „Z poradnika młodego zielarza”

W ostatnim tygodniu wakacji dziesięcioro dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 brało udział w artystyczno-ekologicznym projekcie „Z poradnika młodego zielarza”. Projekt, organizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Łódzki Dom Kultury, skierowany był do dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tygodniowego cyklu zajęć uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą zielarstwa i ziołolecznictwa, poznali nowe nazwy ziół, ich właściwości i zastosowanie. Wzięli udział w grze terenowej, w trakcie której rozwiązywali liczne zagadki, łamigłówki i rebusy. Udali się z wizytą do sklepu zielarskiego, gdzie mieli możliwość skosztowania ziołowych naparów.

4 września 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: „Z poradnika młodego zielarza”

Lato na wsi

Przejdź do - Lato na wsi

Wakacje w Klubie Młodziaka to czas wielu ciekawych zajęć. Ostatni temat ralizowanych zajęć nosił tytuł "Lato na wsi". Dzieci wykonały kurczaczki, słoneczniki i jabłuszka z kolorowego papieru. Malowały malowanki przedstawiające owoce zbierane latem w sadzie i ogrodzie. Bardzo chętnie bawiły się klockami budując fantazyjne budowle i domki dla zwierząt.

24 sierpnia 2018
Małgorzata Trajdos

Podróżujemy

Przejdź do - Podróżujemy

Kolejny cykl zajęć prowadzonych w Klubie Młodziaka związany był z podróżami. Dzieci poznawały różne środki lokomocji jak pociąg, statek, samolot czy samochód. Wykonały wiele prac plastycznych m. in statek i samochód z kolorowego papieru, samolot z rolki popierze toaletowym, samochodziki z pudełek i tektury. Zajęcia ruchowe przeprowadzone w ciągu tego tygodnia to zajęcia z chustą animacyjną, zabawa do piosenki „Płynie statek z bananami”, zabawa Podróż samolotem” czy zabawa bieżna „Samochody”

8 sierpnia 2018
Małgorzata Trajdos

Co słychać w lesie?

Przejdź do - Co słychać w lesie?

Dzieci z Klubu Młodziaka spędzają kolejne tygodnie wakacji biorąc udział w wielu ciekawych zajęciach. Tym razem zajęcia dotyczyły leśnej przyrody. Czytaliśmy i oglądaliśmy czasopisma i książki dotyczące lasu. Maluchy wykonały prace plastyczne przedstawiające leśne zwierzątka: jeża, sowę i wiewiórkę. Wzięły udział w wielu zajęciach ruchowych m.in. „Spacer jeżów”, „Taniec zwierząt na polanie”, „Zabawa z deszczem”.

8 sierpnia 2018
Małgorzata Trajdos

Niech żyje lato!

Przejdź do - Niech żyje lato!

W minionym tygodniu dzieci z Klubu Młodziaka uczestniczyły w zajęciach pod wspólnym tytułem "Niech żyje lato". Maluchy wykonały prace plastyczne z plasteliny, kolorowego papieru i masy solnej. Oglądały bajki, malowały malowanki. Nie zabrakło integracji ze Świetlicą nr 1. Był to czas wspónej zabawy, zajęć z muzyką oraz warsztatów plastycznych. Wszystkie chętne dzieci miały szansę wzięcia udziału w pikniku organizowanym przez Panie Asysytentki Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

17 lipca 2018
Małgorzata Trajdos

Maluchy witają wakacje

Przejdź do - Maluchy witają wakacje

Maluchy z Klubu Młodziaka świętując wakacje, uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Wykonały wiele kolorowych prac plastycznych takich jak: słoneczka z kolorowego papieru, zwierzątka z kopert, ślimaki z plasteliny, papieru i płyt CD. Uczestniczyły w zajęciach ruchowych m.in. „Zabawy z deszczem”, zabawy z gazetami, zajęcia sportowe z wykorzystaniem woreczków i szarf, czy taniec przy muzyce. Maluchy trzymały również kciuki za Reprezentację Polski w piłce nożnej, która grała w Mistrzostwach Świata w Rosji.

17 lipca 2018
Małgorzata Trajdos

Ruch to zdrowie!

Przejdź do - Ruch to zdrowie!

Maluchy z Klubu Młodziaka poznawały zalety zdrowego trybu życia i odżywiania. Uczestniczyły w licznych zajęciach plastycznych: wykonywały medal olimpijski, „Talerzyk pełen zdrowia” ukazujący produkty spożywcze, które powinny być obecne w zdrowej diecie każdego człowieka. Przede wszystkim jednak uczestniczyły w licznych zajęciach ruchowych i sportowych zgonie z hasłem tego tygodnia, czyli „ruch to zdrowie”.

21 czerwca 2018
Małgorzata Trajdos

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2475