Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Działanie Placówek Wsparcia Dziennego zawieszone do odwołania

Przejdź do - Działanie Placówek Wsparcia Dziennego zawieszone do odwołania

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa informujemy, iż Zarządzeniem Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku z dnia 12.10.2020r. zajęcia prowadzone przez Placówki Wsparcia Dziennego zostają zawieszone od dnia 13.10.2020r. do odwołania. O dalszym funkcjonowaniu Placówek Wsparcia Dziennego będziemy informować na stronie internetowej Ośrodka.

13 października 2020
Dyrekcja MOPS

Biała zima

Przejdź do - Biała zima

Mimo braku zimowej aury na dworze, w Klubie Młodziaka realizowaliśmy temat "Biała zima". W trakcie zajęć dzieciom zostały przybliżone pojęcia zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy. Dzieci dowiadywały się jak ubrać się odpowiednio do pogody, poznały sporty zimowe. Maluchy uczestniczyły w licznych zajęciach edukacyjnych: łączyły elementy w pary, oglądały ilustracje związane z tematem zajęć. Towarzyszyło nam również wiele zajęć plastycznych jak wykonanie bałwanka z rolki po papierze toaletowym, stemplowanie farbą gwiazdki śniegu, wyklejenie kolorowych akcesoriów sportowych. Dzieci brały udział w zabawach sportowych z gazetami i zajęciach przy muzyce.

4 marca 2020
Małgorzata Trajdos

Kolor czerwony

Przejdź do - Kolor czerwony

Na ostatnich zajęciach w Klubie Młodziaka realizowany był temat "Czerwony- nasz ulubiony kolor. " Dzieci utrwalały wiedzę na temat koloru czerwonego : segregowały elementy w zbiorze, poznawały czerwone warzywa i owoce, szukały czerwonych przedmiotów w sali. Zbliżające się Walentynki były także okazją, by porozmawiać o uczuciach i emocjach. Dzieciom przybliżone zosatało pojęcie Walentynek . Wykonały też kilka prac plastycznych np. kotka z serduszek czy Walentynkę dla mamy.

27 lutego 2020
Małgorzata Trajdos

Dokarmiamy ptaki

Przejdź do - Dokarmiamy ptaki

Maluchy z Klubu Młodziaka w ciekawy i interesujący sposób spędzały pierwszy tydzień ferii zimowych. Realizowany temat dotyczył dokarmiania ptaków zimą. Dzieci poznały gatunki ptaków, które zostają na zimę w naszym kraju. Oglądały ich wizerunki wyświetlane na tablicy multimedialnej oraz przedstawione na ilustacjach. Uczyły się, czym można dokarmiać ptaki i jak wygląda karmnik. Maluchy wykleiły karmnik z papieru oraz zbudowały karmnik z klocków. W zabawach "towarzyszyły" nam także bajkowe ptaki. Dzieci wyczarowały ptaki cudaki z kolorowych kleksów.

12 lutego 2020
Małgorzata Trajdos

Babcia i Dziadek

Przejdź do - Babcia i Dziadek

W drugim tygodniu ferii dzieci z Klubu Młodziaka uhonorowały swoje babcie i dziadków z okazji ich święta, przypadającego na 21 i 22 stycznia. Dla babć przygotowaliśmy wazoniki z kwiatkami z foremek na muffiny, a dla dziadków ich portrety z płyt CD. Drobne upominki są wyrazem wdzięczności dla naszych seniorów za ich miłość, troskę i opiekę. W międzyczasie dzieci brały udział w różnorodnych zabawach ruchowo-naśladowczych takich jak „Pomagamy babci”, „Ukłon dla babci i dziadka”, „Zmęczony dziadek – wypoczęty dziadek”. Nauczyliśmy się także wierszyka I. Salach „Idzie babcia”.

12 lutego 2020
Aleksandra Suwart-Stępień

Uszy do góry

Przejdź do - Uszy do góry

Podczas ferii zimowych dzieciaczki z Klubu Młodziaka wraz z rodzicami brały udział w cyklu zajęć słuchowo-językowych „Uszy do góry”. Zajęcia prowadzone były przez pedagogów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku: surdopedagog Panią Annę Garbiec oraz neuro- i surdologopedę Panią Monikę Knychalską-Zbierańską. Panie przeprowadziły specjalnie przygotowane zajęcia logopedyczne i ogólnorozwojowe. W czasie zajęć dzieci tańczyły, śpiewały, kolorowały, chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach edukacyjnych. Spotkania były bardzo ciekawe i inspirujące.

12 lutego 2020
Aleksandra Suwart-Stępień, Małgorzata Trajdos

Święta

Przejdź do - Święta

Maluchy z Klubu Młodziakaka również przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wyklejały kolorowe ozdoby i ciasteczka na choinkę. Ozdabiały choinkę z papieru. Rozmawialiśmy o zwyczajah Bożonarodzeniowych. Nie zabrakło atrakcyjnych gier i zabaw ruchowych.

20 grudnia 2019
Małgorzata Trajdos

Tydzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Tydzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel i nieodłączna zabawka każdego dziecka. 25-go listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Właśnie z tej okazji w Klubie Młodziaka poświęciliśmy pluszakom tematykę ostatnich zajęć. Dzieci wykleiły misiowe puzzle, ulepiły misie z masy solnej, wykonały misie z origami z koła i kolorowały misiowe malowanki. Poznaliśmy także piosenkę „Jadą, jadą Misie”, przeprowadziliśmy gimnastykę poranną z pluszakami oraz uczestniczyliśmy w różnorodnych zabawach i opowiadaniach ruchowych, takich jak „Misie i miód”, „Spacer misiów”, czy „Prezent dla misia”.

11 grudnia 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5098