Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Domy i domki

Przejdź do - Domy i domki

W ciągu minionych dwóch tygodni zrealizowaliśmy w Klubie Młodziaka tematy: „Domy i domki” oraz „Urządzenia elektryczne”. Zajęcia „Domy i domki” dotyczyły domu jako miejsca , w którym mieszkamy, dorastamy i żyjemy na co dzień. Dzieci zapoznawały się z różnymi rodzajami budynków, uczyły się nazw pomieszczeń w domu i mieszkaniu oraz o ich przeznaczenia. Drugi temat zaznajamiał dzieci z rodzajami urządzeń elektrycznych używanych na co dzień. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, nie zabrakło także zajęć ruchowych takich jak „Szukaj swojego domku” czy „Domek na kurzej nóżce”.

1 grudnia 2017
Małgorzata Trajdos

Dbamy o zdrowie

Przejdź do - Dbamy o zdrowie

W październiku w Klubie Młodziaka dominowały tematy dotyczące zdrowego trybu życia. Dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie. Przeczytaliśmy bajkę „Pan kotek był chory”. Maluchy wzięły udział w „Misiowej gimnastyce” oraz w zabawie „Głowa, ramiona”. Wykonały wycinankę przedstawiającą karetkę pogotowia oraz kubek i szczoteczkę do zębów. Nie zabrakło tematów związanych ze zdrowym sposobem odżywiania. Dzieci poznały wiele kolorowych warzyw i owoców. Niektóre z nich utrwaliły na rysunkach oraz wielu innych pracach plastycznych wykonanych podczas zajęć.

17 listopada 2017
Małgorzata Trajdos

Jesień w sadzie

Przejdź do - Jesień w sadzie

Maluchy z Klubu Młodziaka poznały owoce sezonowe. W trakcie zajęć pod tytułem „Jesień w sadzie” miały okazję pogłębić swoje wiadomości o pysznych owocach zbieranych jesienią w naszych sadach i ogrodach. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych: koszyczek z owocami z plasteliny oraz drucika kreatywnego, malowaną farbami plakatowymi śliwkę, jabłuszko wykonane z bibuły i plasteliny. Dzieci brały udział w zabawach orientacyjno- porządkowych, jak szukanie jabłuszka ukrytego w sali, segregowanie owoców ze względu na ich rodzaj, a także w zabawie ruchowej „Idziemy do sadu”. Wspólnie odgadywaliśmy zagadki dotyczące owoców i określaliśmy ich kolor.

17 listopada 2017
Małgorzata Trajdos

Jesiene kolory

Przejdź do - Jesiene kolory

Maluchy spędzające czas w Klubie Młodziaka jak zwykle biorą udział w wielu ciekawych zajęciach. Tym razem tematyka zajęć związana była z jesienią. Dzieci wyklejały kolorowe jesienne drzewko, malowały listki farbami plakatowymi, segregowaliśmy także papierowe listki według kształtu i koloru. Z plasteliny i kasztanów wykonaliśmy wesołe zwierzątka. Dzieci brały udział w zajęciach ruchowych m.in. „Spadające kasztany”,”Jesienne liście” , „Kasztankowy konik”.

19 października 2017
Małgorzata Trajdos

Podróż po Polsce

Przejdź do - Podróż po Polsce

Ostatni tydzień wakacji był dla wielu maluchów pożegnaniem z Klubem Młodziaka. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu pojawili się na naszych zajęciach towarzyszył temat „Podróż po Polsce” . W podróż „wyruszyliśmy” pociągiem do do dźwięków piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci wykleiły też wakacyjny pociąg z plasteliny i kolorowego papieru, wykonały kolejowe akcesoria maszynisty. Nie zabrakło zabaw ruchowych i edukacyjnych „Mazurski spacerek”, „Stoję na szczycie i widzę” , „Wspinaczka górska”. Maluchy wykonały także górką owieczkę oraz Smoka Wawelskiego z kolorowego papieru.

13 września 2017
Małgorzata Trajdos

Kolory lata

Przejdź do - Kolory lata

W ciągu ostatniego tygodnia nasi milusińscy w Klubie Młodziaka mieli okazję poznać kolory lata i utrwalić ich nazwy .Wiele radości sprawiła wszystkim dzieciom zabawa chustą animacyjną oraz niebieskimi balnami. Wyszukiwaliśmy żóltych rzeczy w kartach pracy i kolorowaliśmy je kredkami, dzieci wykonywały ziełone żabki i czerwone biedronki, mazakami malowały rózne buzie na swoich balonach. Zbudowaiśmy wieże z czerwonych kubeczków i graliśmy w kolorowe domino. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i tańców.

30 sierpnia 2017
Sylwia Kucharska

Poznajemy świat za pomocą zmysłów

Przejdź do - Poznajemy świat za pomocą zmysłów

W minionym tygodniu maluch z Klubu Młodziaka miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Dzieci z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne przy których spędziły miło i wesoło czas.

Pierwszego dnia ćwiczyły zmysł słuchu poprzez grę na instrumentach, zagadki słuchowe. Przypominały sobie jakimi zmysłami poznajemy otaczający nas świat. Następnego dnia zgłębialiśmy zmysł dotyku – rozpoznawały za pomocą dotyku różne przedmioty oraz wykonoły sensoryczne rączki. Noski maluchów też miały okazję wykazać się rozpoznając produkty spożywcze, zioła i przyprawy. W piątek z największą przyjemnością testowaliśmy nasz zmysł smaku poprzez degustowanie smakowitych różności.

25 sierpnia 2017
Sylwia Kucharska

Kim będę kiedy dorosnę?

Przejdź do - Kim będę kiedy dorosnę?

W Klubie Młodziaka w minionym tygodniu nasze maluchy poznawały różne zawody. Dzieci wcielały się w role ekspedientki, lekarza, fryzjerki. Zajęcia miały charakter edukacyjny, połączone były z zabawą. Przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne. Maluchy segregowały artykuły spożywcze, wyklejały zakupowy koszyk, kompletowały własna apteczkę, wyklejały suszarkę do włosów plasteliną, robiły portret „Bujne loki”. Oglądaliśmy prawdziwe przybory fryzjerskie oraz wyposażenie apteczki. Tydzień wypełniony był zabawą i wieloma zajęciami plastycznymi i ruchowymi.

24 lipca 2017
Sylwia Kucharska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:963