Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Urodziny Klubu

Przejdź do - Urodziny Klubu

W drugim tygodniu kwietnia maluchy z Klubu Młodziaka obchodziły swoje wielkie święto. 11 kwietnia dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach, zostały pasowane na Młodziaka, a sam Klub obchodził 8 rocznicę swojego istnienia. Na uroczystości pojawili się wyjątkowi goście przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: Pani Dyrektor Beata Kotlicka , Kierownik Placówek Wsparcia Dziennego- Pani Iwona Broszkiewicz oraz Pani Emilia Gałwiaczek. Pani Dyrektor oraz Pani Kierownik dokonały uroczystego pasowania każdego z dzieci na Młodziaka. Maluchy otrzymały dyplom i mały upominek, złożyły przysięgę, a najbardziej śmiałe z nich zaprezentowały swój talent taneczny. Miłą niespodzianką i prezentem był piękny tort. Nie obyło się bez tradycyjnego „Sto lat”. Całe przedpołudnie upłynęło pod znakiem zabawy i świętowania.

25 kwietnia 2018
Małgorzata Trajdos

Wiosennie i świątecznie

Przejdź do - Wiosennie i świątecznie

W Klubie Młodziaka wiosennie i świątecznie. Maluchy przygotowywały się do nadejścia Wielkanocy. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych takich jak: kurczaki wykonane farbą plakatową przy użyciu widelca, kurczaczki z jajek niespodzianek, zajączki z rolek po papierze toaletowym, pisanki z papieru. Zasadziły także rzeżuchę w specjalnie przygotowanych pojemniczkach. Maluchy spędziły miło czas z dziećmi ze świetlicy nr 1, biorąc udział w zajęciach plastycznych, podczas których przygotowały „pisanki” stemplowane gąbkami i malowane farbą plakatową przy użyciu gąbeczek oraz taśmy. Maluchy zostały poczęstowane przez starsze dzieci pyszną sałatką warzywną.

6 kwietnia 2018
Małgorzata Trajdos

Kalendarz i czas

Przejdź do - Kalendarz i czas

Dzieci z Klubu Młodziaka brały udział w zajęciach dotyczących kalendarza i czasu. Maluchy poznawały pory roku oraz pojęcia takie jak "dzień" i "noc". Wykonały kolorowe prace plastyczne z papieru przedstawiające zegary, słońce i księżyc. Dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych m.in. "Wstaje dzień". Ponadto wiele radości jak zawsze sprawiła maluchom zabawa plasteliną i kolorowymi korkami.

30 marca 2018
Małgorzata Trajdos

Maluchy witają wiosnę

Przejdź do - Maluchy witają wiosnę

Maluchy z Klubu Młodziaka witają wiosnę. W minionym tygodniu wzięły udział w wielu ciekawych zajęciach, które przybliżyły im pierwsze zwiastuny tej pory roku. Wykonały wycinanki przedstawiające bociana i żaby, a także kolorowe kwiaty wyklejone z plasteliny. Próbowały samodzielnie utworzyć kolor zielony, który stworzył tło dla kwietnej łąki. Bawiły się w zabawę ruchową "Bociek i żabki" oraz "Wiosenny deszczyk". Poznawały kolory wiosny podczczas zajęć z chustą animacyjną,

30 marca 2018
Małgorzata Trajdos

Kolory

Przejdź do - Kolory

Podczas ostatnich zajęć w Klubie Młodziaka dzieci rozwjały swą kreatywność i zdobywały wiedzę o kolorach. W ruch poszły pędzle i farby. Maluchy wyklejały prace z papieru kolorowego np. motylki i papugi. Odnajdywały ukryte w sali kwiatki, brały udział w ćwiczeniach oddechowych i porządkowały kwiaty w zbiorach. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną i zajęć ruchowych.

16 marca 2018
Małgorzata Trajdos

Zwierzątka z wiejskiego podwórka

Przejdź do - Zwierzątka z wiejskiego podwórka

Maluchy z Klubu Młodziaka poznawały zwierzęta żyjące na wsi. Wyklejanie kurek, krówki z kolorowego papieru oraz kotka z odrysowanej rączki to jedne z wielu zajęć związanych z tą tematyką. Dzieci brały udział w zajęciach pantomimicznych i ruchowych naśladując zwierzątka, odgadywały zagadki, brały udział w ćwiczeniach dźwiękowych i zabawach muzycznych.

16 marca 2018
Małgorzata Trajdos

Ferie i karnawał

Przejdź do - Ferie i karnawał

Podczas drugiego tygodnia ferii, dzieci uczęszczające na zajęcia do Klubu Młodziaka świętowały zakończenie karnawału. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tą tematyką. Dzieci miały między innymi okazję wykonać kolorowe maski karnawałowe. Udało nam się także zintegrować ze świetlicą nr 1. Starsze dzieci chętnie pomagały maluchom i brały udział we wspólnych zabawach muzycznych i ruchowych. W środę odwiedziliśmy „Kino za Rogiem”. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć bajkę „Żółwik Sammy. W 50 dni dookoła świata”. W czwartek maluchy brały udział w zorganizowanej wraz ze świetlicą nr 1 zabawie karnawałowej.

14 lutego 2018
Małgorzata Trajdos

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka w Klubie Młodziaka

Zajęcia odbywające się w minionym tygodniu w Klubie Młodziaka dotyczyły Dnia Babci i Dziadka. Dzieci brały udział w wielu zabawach i zajęciach ruchowych np. „Pomagamy babci sprzątać”, „Obiad dla babci” czy „Babciu, dziadku to dla was”. Przede wszystkim jednak zrobiły piękne laurki oraz wykonały wiele prac plastycznych, jak korale dla babci czy wyklejankę przedstawiającą kolorowy bukiet kwiatów.

24 stycznia 2018
Małgorzata Trajdos

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1759