Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Co słychać w lesie?

Przejdź do - Co słychać w lesie?

Maluchy pozawały ostatnio skarby jesieni, które możemy znaleść w lesie. Dzieci oglądały ilustracje i czasopisma związane z realizowanym tematem, wykonały obrazek przedstawiający las jesienią, wykleiły muchomorka z kolorowego papieru. Bawiliśmy się w tematyczne zabawy ruchowe takie jak: "Zbieranie grzybów" oraz taniec do piosenki "Rudy rydz".

8 listopada 2019
Małgorzata Trajdos

Dbamy o zdrowie

Przejdź do - Dbamy o zdrowie

W Klubie Młodziaka dzieci uczstniczyły w zajęciach pod wspólnym tytułem "Dbamy o zdrowie" Zadaniem zajęć było kształtowanie i propagowanie wśród dzieci postaw prozdrowotnych, a wszystko to realizowane było w formie zabaw i zajęć plastycznych dostowsowanych do wieku uczestników zajęć. Dzieci wykonały szczoteczkę i pastę do zębów z kolorowego papieru oraz wycinankę przedstawiającą karetkę pogotowia. Podczas zabawy inscenizacyjnej poznawały pracę lekarza. Maluchy malowały paluszkami i specjalnie przeznaczonymi do malowania rączkami farbami. Zajęciom towarzyszył taniec i muzyka.

8 listopada 2019
Małgorzata Trajdos

Jesień daje nam warzywa

Przejdź do - Jesień daje nam warzywa

„Jesień daje nam warzywa” to temat, który realizowaliśmy w Klubie Młodziaka na początku października. Jego celem było poznanie nazw i wyglądu wybranych warzyw oraz zachęcenie dzieci do ich częstego spożywania. Dzieci brały udział w wielu zabawach dydaktycznych takich jak: „Warzywne puzzle”, „Magiczny worek z warzywami”, „Warzywa – owoce”, „Warzywa zielone i niezielone”, które służyły zapamiętaniu i utrwaleniu nazw i cech wybranych jarzyn. Wysłuchały także wiersza J. Tuwima pt. „Warzywa” oraz rozwiązywały warzywne zagadki. Jak zwykle uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w czasie których lepiły warzywa z masy solnej, wyklejały bibułą, malowały farbami, czy ozdabiały plasteliną.

8 listopada 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Jesień w parku

Przejdź do - Jesień w parku

Jesienne klimaty nie opuszczają dzieci z Klubu Młodziaka. W ostatnim tygodniu tematem zajęć była jesień w parku. Dzieci oglądały i poznawały dary jesieni: kolorowe suszone liście, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę, a także opowiadały o tym, jakie zmiany można zaobserwować w przyrodzie jesienią. Poznały nazwy niektórych drzew, takich jak dąb, jarzębina, kasztanowiec. Podczas zajęć plastycznych wykonywały różnorodne prace z wykorzystaniem liści i kasztanów. Nie zabrakło zabaw mających na celu rozwijanie sprawności ruchowych, czy utrwalenie nazw kolorów.

8 listopada 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Jesień daje nam owoce

Przejdź do - Jesień daje nam owoce

W Klubie Młodziaka jak zwykle nie brakuje ciekawych zajęć, tym razem maluchy poznawały owoce z jesiennego sadu. Zadaniem zajęć było nuczenie dzieci rozpoznawania owoców i utrwalenie ich nazw. W trakcie zajęć dzieci rozwijały zdrowe nawyki żywieniowe oraz wrażliwość na piękno przyrody i zachodzących w niej zmian. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach dydaktycznych i ruchowych :"Owoce w sadzie", "Jabłoń i grusza" , Spacer jeża" , "Drzewa w sadzie i wiatr" . Chętnie wyklejały plasteliną koszyczek z owocami, jabłuszko papierem kolorowym, wykonały jeża z jabłka i wykałaczek.

31 października 2019
Małgorzata Trajdos

Eko dzieci

Przejdź do - Eko dzieci

Dzieci z Klubu Młodziaka uczestniczyły w zajęciach związanych z ekologią . Podczas zajęć dzieci oglądały wiele ilustracji dotyczących ekologii i środowiska naturalnego. Uczestniczyły w zajeciach plastycznych, podczas których lepiły Kulę Ziemską z masy solnej, kórą następnie malowały farbą plakatową , malowały farbami malowankę przedstawiającą naszą planetę. Maluchy brały udział w zabawie " Dzięcioły, pszczoły i kukułki", wykonały pszczółkę z rolki po papierze toaletowym oraz z papieru kolorowego, następnie mogły spróbować zdrowego smakołyku jakim jest miód.

8 października 2019
Małgorzata Trajdos

Umiem wiele zrobić sam

Przejdź do - Umiem wiele zrobić sam

W sierpniu w Klubie Młodziaka odbywały się zajęcia pt. „Umiem wiele zrobić sam”, mające na celu rozwijanie samodzielności dzieci. Maluchy wypowiadały się na temat czynności samoobsługowych, które potrafią wykonać bez pomocy dorosłych, brały udział w różnorodnych zabawach ruchowo-naśladowczych np. „Jesteśmy samodzielni”, „Dzień Przedszkolaka” czy „Zrób to, co ja”. Dzieci samodzielnie przygotowały także zdrowe i kolorowe kanapki na drugie śniadanie oraz wykonały prace plastyczne dotyczące higieny osobistej. Dużą frajdę sprawiła im zabawa „Czarodziejski worek z przyborami”, w której za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały ukryte w worku przybory toaletowe.

18 września 2019
Aleksandra Suwart-Stępień

Zwierzęta w domu i w gospodarstwie

Przejdź do - Zwierzęta w domu i w gospodarstwie

Maluchy z Klubu Młodziaka kreatywnie i wesoło spędzają letnie przedpołudnia. Tym razem temat realizowanych zajęć dotyczył zwierząt w domu i gospodarstwie. Dzieci poznawały zwierzęta wiejskie i domowe, uczyły się szacunku do zwierząt i przyrody. Miały okazję oglądać książki i bajki dotyczące świata zwierząt, odgadywały zagadki związane z tą tematyką. Maluchy szczególnie chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych wykonały m.in osiołka z kolorowego papieru, kurkę z papieru i bibuły czy baranka z rolki po papierze toaletowym i waty.

30 sierpnia 2019
Małgorzata Trajdos

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4155