Placówka Nr 1 - Klub Młodziaka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Czas i kalendarz

Przejdź do - Czas i kalendarz

Maluchy z Klubu Młodziaka uczstniczyły w zajęciach związanych z kalendarzem i czasem. Poznawały dni tygodnia, i nazwy pór roku. Wykonały zegarek z papieru, kalendarz pogody związany z porami roku oraz kapelusze Pani Zimy. Malowały malowankę "Dwanaście miesięcy", odgadywły zimowe zagadki. Był to miło spędzony czas zimowy w gronie kolegów i koleżanek.

28 stycznia 2019
Małgorzata Trajdos

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka w Klubie Młodziaka

Maluchy z Klubu Młodziaka dzielnie przygotowywały się do Dnia Babci i Dziadka. Wykonały wiele prac plastycznych, które wzięły ze sobą, by uroczyście wręczyć swoim babciom i dziadkom. Były to kolorowe krawaty, bukiet kwiatów – wycinanka papieru oraz koszyczek z kwiatkami wykonany z zakrętek plastikowych i z plasteliny. Nie obyło się bez przygotowania pięknych laurek. Dzieci uczestniczyły też bardzo chętnie w wielu zajęciach ruchowych np. "Co robi moja babcia", "Podaj babci kubek".

28 stycznia 2019
Małgorzata Trajdos

Święta w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Święta w Klubie Młodziaka

Maluchy z Klubu Młodziaka przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonały wiele prac plastycznych takich jak : choinka i bombka z kolorowego papieru, renifer, malowanki świąteczne. Przede wszystkim jednak przygotowały ozdoby na choinkę: kolorowy łańcuch, ptaszki z papieru, figurki z masy solnej. Z pomocą wychowowawców i rodziców przygotowały świąteczne ciasteczka. 21 grudnia odbyło się natomiast w Klubie spotkanie opłatkowe dla mam oraz dzieci uczęszcających do Klubu na zajęcia. Wszyscy mieli okazję połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia oraz spróbować świątecznych potraw. Dzieci otrzymały słodki upominek w postaci czekolady.

17 stycznia 2019
Małgorzata Trajdos, Aleksandra Suwart-Stępień

Mikołaj w roli głównej

Przejdź do - Mikołaj w roli głównej

Tematem przewodnim grudniowych zajęć w Klubie Młodziaka był oczywiście Święty Mikołaj. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnymi technikami prace z Mikołajem w roli głównej oraz ozdabiały skarpety na prezenty. Aby Święty Mikołaj wiedział, jakie podarunki przynieść dzieciom pod choinkę każde z nich przygotowało dla niego list przedstawiający worek Mikołaja, a w nim wymarzoną zabawkę. Dzieci nauczyły się także piosenki „Siedem Reniferów” i wzięły udział w imprezie Mikołajkowej. Oprócz tego znaleźliśmy też czas na ulubione zabawy w kącikach zainteresowań, grę na instrumentach, czy puszczanie baniek mydlanych. Nie zabrakło również licznych zabaw muzyczno-ruchowych.

21 grudnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień

Maluchy kochają misie

Przejdź do - Maluchy kochają misie

25-go listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, dlatego też ostatni listopadowy tydzień w Klubie Młodziaka upłynął pod hasłem „Maluchy kochają misie”, a wszystkie odbywające się zajęcia dotyczyły „misiowej” tematyki. Dzieci poznały historię pluszowego misia, wysłuchały wierszy poświęconych pluszakom oraz nauczyły się piosenki Jadą, jadą misie. Miały także możliwość przyniesienia do Klubu swoich ukochanych maskotek i przedstawienia ich rówieśnikom.

21 grudnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień
Czytaj więcej o: Maluchy kochają misie

Mikołajki w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Mikołajki w Klubie Młodziaka

Maluchy z Klubu Młodziaka uczestniczyły w imprezie Mikołajkowej. Na wszystkie dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach czekał słodki poczęstunek oraz owoce i wiele atrakcji takich jak malowanie buzi, zabawy integracyjne , zabawy z balonikami. Dzieci wykleiły kolorowe kapelusze reniferów, malowały świąteczne kolorowanki, chętnie brały udział wielu zabawach tanecznych jak: "Siedem reniferów", "Czekolada" czy "Mucha w mucholocie"

21 grudnia 2018
Aleksandra Suwart-Stępień, Małgorzata Stępień

Zwierzęta przygotowują się do zimy

Przejdź do - Zwierzęta przygotowują się do zimy

Początek grudnia w Klubie Młodziaka to zajęcia pod tytułem "Zwierzęta przygotowują się do zimy". Zadaniem zajęć było rozbudzanie w dzieciach troski o los zwierząt w czasie zimy. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne w formie oglądania książek i czasopism poświęconych zwierzętom leśnym, dzieci wysłuchały wierszyków oraz opowiadań związanych z tą tematyką.

21 grudnia 2018
Małgorzata Trajdos
Czytaj więcej o: Zwierzęta przygotowują się do zimy

Jest nas coraz więcej!

Przejdź do - Jest nas coraz więcej!

W Klubie Młodziaka przywitaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajeciach integracyjnych , ruchowych .Maluchy bawiły się robiąc bańki mydlane i układając fantazyjne budowle z klocków. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych.

30 października 2018
Małgorzata Trajdos

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3290