Placówka Nr 3 - ul. Brzeźnicka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Ptasia stołówka

Przejdź do - Ptasia stołówka

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego Nr 3 , ul.Brzeźnicka 149 w okresie zimowym pamiętają o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Utworzyły dla nich " ptasią stołówkę".Codziennie dbają,aby w karmniku znajdowało się świeże ziarno.

12 lutego 2020
Gabriela Stasiak-Kowalska

Dni Bezpiecznego Internetu

Przejdź do - Dni Bezpiecznego Internetu

Internet jest wspaniałym wynalazkiem. Daje dostęp do wiedzy, łączy z ludźmi.Żeby Internet był przyjaznym miejscem, wszyscy powinni przestrzegać zasad dobrego wychowania w sieci.W przeciwnym wypadku staniesz się trollem. Tak właśnie nazywa się osoby, które specjalnie prowokują do kłótni, ośmieszają i obrażają innych internautów.Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego Nr 3, ul. Brzeźnicka 149 wykonały papierowe trolle.

12 lutego 2020
Gabriela Stasiak-Kowalska

Rodzice naszych Rodziców

Przejdź do - Rodzice naszych Rodziców

Babcia i Dziadek to Rodzice naszych Rodziców.Z okazji Ich święta wnukowie ze Świetlicy Nr 3 przy ulicy Brzeżnickiej wykonali drobne upominki przedstawione na dołączonych zdjęciach.

27 stycznia 2020
Gabriela Stasiak-Kowalska

"Polska w opowieściach"

Przejdź do - "Polska w opowieściach"

Ze względu na zbliżające się święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w minionym tygodniu na świetlicy nr 3 podjęliśmy temat patriotyzmu. By przybliżyć najmłodszym historię naszego kraju w sposób, który ich zaciekawi poznaliśmy najpiękniejsze Polskie Legendy, oraz historie prawdziwe. Najbardziej dzieciakom spodobała się opowieść o ,, Misiu Wojtku'', niedżwiedziu i maskotce żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Andersa. Uczestnicy po obejrzeniu krótkich filmów wykonywali prace plastyczne, które wzbogaciły naszą sietlicową galerię. Pod koniec tygodnia przypomnieliśmy sobie tekst całego hymnu narodowego, oraz wykonaliśmy biało-czerwone kotyliony.

15 listopada 2019
Aleksandra Maszczyk

Złota jesień

Przejdź do - Złota jesień

Dni stają się coraz krótsze, za oknami szaro i ponuro a w PWD nr 3 kolorowa jesień. Wszystko to za sprawą wesołych dekoracji, które nasi wychowankowie przygotowywali w minionych tygodniach. Prace naszych podopiecznych stanowią dowód na to, że jesień nie musi być bura i nudna.

8 listopada 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W wakacyjnym nastroju

Przejdź do - W wakacyjnym nastroju

W PWD nr 3 przez miniony tydzień świętowaliśmy rozpoczęcie wakacji. Z tej okazji na wychowanków czekało wiele atrakcji, między innymi pieczenie babeczek czy świetlicowy dzień sportu. Dzieciaki próbowały swoich sił w grach zespołowych między innymi piłka nożna czy przeciąganie liny. Wychowankowie rywalizowali o tytuł mistrza zwinności w czasie biegu z jajkiem. W trakcie wszystkich zabaw uczestnikom towarzyszył dobry humor i głośne wybuchy śmiechu. Z tej okazji nasza świetlica zyskała wakacyjny wizerunek, dzięki letnim dekoracjom.

24 lipca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Niech żyją wakacje!

Przejdź do - Niech żyją wakacje!

W ramach projektu Profilaktyczne Środy w PWD nr 3 odbył się piknik, którego celem była integracja wychowanków wszystkich świetlic . Uczestnicy dopisali a i aura sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Spotkanie to było okazją do nawiązania nowych znajomości i pogłębienia już istniejących . W programie pikniku przewidziane zostały zabawy i gry zespołowe, robienie baniek mydlanych . Na wszystkie spragnione i głodne dzieci czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla. Z niecierpliwością czekamy na kolejny piknik, podsumuwujący kampanie ,, Zachowaj Trzeźwy Umysł'' , który odbędzie się już w sierpniu.

24 lipca 2019
Wychowawcy PWD

Zabawy z literaturą

Przejdź do - Zabawy z literaturą

O tym, że czytanie książek ma wiele zalet słyszał każdy z nas. W minionym tygodniu wychowankowie PWD 3 przypomnieli sobie niektóre z nich. Rozmawialiśmy o rodzajach , gatunkach literackich oraz współczesnych alternatywach papierowej książki. Podopieczni placówki podjęli również próbę samodzielnego napisania krótkiej historii o losach skrzata- Stasia. Choć zadanie okazało się niełatwe to efekt wynagrodził poniesiony trud. Czytajmy książki-to rozbudza wyobraźnię!

19 czerwca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3520