Placówka Nr 3 - ul. Brzeźnicka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Złota jesień

Przejdź do - Złota jesień

Dni stają się coraz krótsze, za oknami szaro i ponuro a w PWD nr 3 kolorowa jesień. Wszystko to za sprawą wesołych dekoracji, które nasi wychowankowie przygotowywali w minionych tygodniach. Prace naszych podopiecznych stanowią dowód na to, że jesień nie musi być bura i nudna.

8 listopada 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W wakacyjnym nastroju

Przejdź do - W wakacyjnym nastroju

W PWD nr 3 przez miniony tydzień świętowaliśmy rozpoczęcie wakacji. Z tej okazji na wychowanków czekało wiele atrakcji, między innymi pieczenie babeczek czy świetlicowy dzień sportu. Dzieciaki próbowały swoich sił w grach zespołowych między innymi piłka nożna czy przeciąganie liny. Wychowankowie rywalizowali o tytuł mistrza zwinności w czasie biegu z jajkiem. W trakcie wszystkich zabaw uczestnikom towarzyszył dobry humor i głośne wybuchy śmiechu. Z tej okazji nasza świetlica zyskała wakacyjny wizerunek, dzięki letnim dekoracjom.

24 lipca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Niech żyją wakacje!

Przejdź do - Niech żyją wakacje!

W ramach projektu Profilaktyczne Środy w PWD nr 3 odbył się piknik, którego celem była integracja wychowanków wszystkich świetlic . Uczestnicy dopisali a i aura sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Spotkanie to było okazją do nawiązania nowych znajomości i pogłębienia już istniejących . W programie pikniku przewidziane zostały zabawy i gry zespołowe, robienie baniek mydlanych . Na wszystkie spragnione i głodne dzieci czekał słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla. Z niecierpliwością czekamy na kolejny piknik, podsumuwujący kampanie ,, Zachowaj Trzeźwy Umysł'' , który odbędzie się już w sierpniu.

24 lipca 2019
Wychowawcy PWD

Zabawy z literaturą

Przejdź do - Zabawy z literaturą

O tym, że czytanie książek ma wiele zalet słyszał każdy z nas. W minionym tygodniu wychowankowie PWD 3 przypomnieli sobie niektóre z nich. Rozmawialiśmy o rodzajach , gatunkach literackich oraz współczesnych alternatywach papierowej książki. Podopieczni placówki podjęli również próbę samodzielnego napisania krótkiej historii o losach skrzata- Stasia. Choć zadanie okazało się niełatwe to efekt wynagrodził poniesiony trud. Czytajmy książki-to rozbudza wyobraźnię!

19 czerwca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W poszukiwaniu wiosny

Przejdź do - W poszukiwaniu wiosny

Wychowankowie PWD nr 3 pracowicie przygotowali się do spotkania z wiosną. W pocie czoła tworzyli elementy wesołej , wiosennej dekoracji. Efektem tych prac są wszechobecne w świetlicy kolorowe motyle i wiosenne kwiaty. Aby zrelaksować się po wytężonej pracy wybraliśmy się na spacer, by poszukać oznak wiosny. Udało nam się znaleźć pąki na drzewach, kwitnące krokusy. Hura ! Wiosna się zbliża.

19 kwietnia 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Stolikowe potyczki

Przejdź do - Stolikowe potyczki

,,Stolikowe potyczki'' pod takim hasłem odbyło się spotkanie w filii nr 4 Biblioteki Publicznej w Radomsku, w którym udział wzięli wychowankowie PWD nr 3. Gry planszowe to rozrywka, która dostarcza wiele ciekawych emocji i rozwija intelekt, gry uczą zdrowej rywalizacji i gry fair-play. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zaplanowanych zajęciach. Rozgrywki nie były sztywno wyznaczone co pozwoliło na swobodny ich przebieg.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W kinie za rogiem

Przejdź do - W kinie za rogiem

Gdy mówisz ferie -myślisz Kino za Rogiem. Tak właśnie dzieje się w świetlicy nr 3. W czasie tegorocznych ferii sala podczas seansów wypełniona była rozmaitymi emocjami i żywiołowymi reakcjami dzieci. Zobaczyliśmy animacje ,, Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta'' oraz ,, Jak zostać kotem ''. Wybór filmów nie był przypadkowy, przed każdym filmem odbywało się głosowanie i dzieciaki same decydowały o wyborze repertuaru. Tak wspólnie spędzony czas polecamy zarówno maluchom jak i starszym dzieciom.Gdy mówisz ferie -myślisz Kino za Rogiem. Tak właśnie dzieje się w świetlicy nr 3. W czasie tegorocznych ferii sala podczas seansów wypełniona była rozmaitymi emocjami i żywiołowymi reakcjami dzieci. Zobaczyliśmy animacje ,, Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta'' oraz ,, Jak zostać kotem ''. Wybór filmów nie był przypadkowy, przed każdym filmem odbywało się głosowanie i dzieciaki same decydowały o wyborze repertuaru. Tak wspólnie spędzony czas polecamy zarówno maluchom jak i starszym dzieciom.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Smakosze

Przejdź do - Smakosze

W ramach zajęć integracyjnych prowadzonych podczas ferii wychowankowie PWD nr 3 wybrali się na pizzę. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze pozytywnie działa na relacje między uczestnikami i wpływa na dobre humory dzieciaków. Z tego spotkania wszyscy wyszli zadowoleni i z pełnymi brzuchami.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3085