Placówka Nr 3 - ul. Brzeźnicka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Świąteczna atmosfera na świetlicy

Przejdź do - Świąteczna atmosfera na świetlicy

W dniu 21.12 na naszej świetlicy odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestnicy w świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i blasku dużej choinki, ozdobionej ręcznie wykonanymi dekoracjami złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Przygotowania do wigilii, rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, dzieci przygotowały zimowy wystrój sali między innymi gwiazdy, renifery czy anioły. Dzięki współpracy udało się przygotować kolację wigilijną z tradycyjnymi postnymi potrawami. Nie zabrakło słodkich upominków pod choinką i rozmów o zwyczajach Bożonarodzeniowych w naszych domach.

17 stycznia 2019
Aleksandra Maszczyk

100 lat Niepodległej!

Przejdź do - 100 lat Niepodległej!

Święto Niepodległości to jedno z ważniejszych dla Polaków wydarzeń w ciągu roku. 11 listopada obchodziliśmy setną rocznicę Narodowego Święta. Uczestnicy świetlicy nr 3 również przygotowali specjalne zajęcia dla uczczenia tego dnia.

27 listopada 2018
Aleksandra Maszczyk
Czytaj więcej o: 100 lat Niepodległej!

Jesienne inspiracje

Przejdź do - Jesienne inspiracje

Jesień to czas kiedy pojawiają się kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Jesienne barwy stały się inspiracją dla uczestników naszej świetlicy. W ostatnim czasie powstało wiele ciekawych pejzaży, przy użyciu kolorowych liści, farb i kredek. Ponadto uczestnicy świetlicy poszukiwali dowodów na to, że przyszła jesień. Z zebranych materiałów stworzyliśmy tablicę edukacyjną, która stała się też częścią świetlicowej dekoracji.

11 października 2018
Aleksandra Piotrowska

Zatrzymać lato

Przejdź do - Zatrzymać lato

Mimo, że czas wypoczynku dobiega końca, dzieciaki ze świetlicy nr 3 podtrzymują wakacyjną aurę. W ubiegłym tygodniu odbyło się wiele interesujących zajęć, głównie dotyczących zabaw związanych z wakacjami. Dzieci wybrały się na spacer do Parku Świętojańskiego, gdzie mogły się zrelaksować i pobawić na Placu Zabaw. Na placu naszej świetlicy, powstały piaskowe budowle i rzeźby. Na zakończenie wakacji dziewczynki z naszej świetlicy otworzyły mini salon piękności. Był to czas pełen zabawy i uśmiechu, mamy nadzieję, że dobre humory zostaną z nami aż do następnych letnich wakacji.

4 września 2018
Aleksandra Piotrowska

Czas zabawy

Przejdź do - Czas zabawy

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu ale przede wszystkim zabawy. Dzieci podczas pobytu na świetlicy mogą aktywnie wypoczywać. Wiele czasu spędzamy na placu zabaw i siłowni, ale nie brakuje też chętnych do udziału w zajęciach plastycznych. W ostatnim czasie powstają figurki z gliny plastycznej, i bajkowe postaci. Kolejne tygodnie wakacji, przynoszą kolejne ciekawe pomysły.

17 sierpnia 2018
Aleksandra Piotrowska

Świetlicowi kinomani

Przejdź do - Świetlicowi kinomani

Uczestnicy świetlicy nr 3, jak co roku odwiedzili ,,Kino za Rogiem'', w przyjaznej atmosferze , obejrzeliśmy wiele ciekawych projekcji, podczas których każdy dzieciak mógł znaleźć coś dla siebie. Bajki przyniosły uczestnikom naszej świetlicy dużo śmiechu i zabawy. Zobaczyliśmy ,,Riko prawie bocian'', oraz ,,Dzielny Kogut Maniek'', dzieci mogły same dobrać repertuar kina. Seanse w ,,Kinie za Rogiem'' pozwalają na zebranie nowych doświadczeń, ale też rozwijają wyobraźnie najmłodszych.

17 sierpnia 2018
Aleksandra Piotrowska

Mali naukowcy

Przejdź do - Mali naukowcy

Dzieci ze świetlicy nr 3 miały okazję uczestniczyć w interaktywnej wystawie Centrum Nauki Kopernik w MDK w Radomsku. Naukobusem przyjechały eksponaty, które można było nie tylko zobaczyć, ale dotknąć czy na nich poeksperymentować. Dzieciaki samodzielnie jak i wspólnie, obserwowały, próbowały rozwiązać zagadki i wymieniały się wrażeniami. Wszelkich wskazówek udzielali edukatorzy i opiekunowie wystawy. Wystawa ta realizuje idee- uczenie się przez eksperymentowanie. Prezentowane zjawiska pochodzą z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Na zakończenie, każdy otrzymał ,, Poradnik młodego naukowca'' z eksperymentami, które można przeprowadzić w domu.

17 sierpnia 2018
Aleksandra Piotrowska

Kreatywnie na Brzeźnickiej

Przejdź do - Kreatywnie na Brzeźnickiej

Dzieciaki ze świetlicy nr 3 rozpoczęły wakacje od realizacji swoich ciekawych pomysłów. Wykazały się kreatywnością podczas tworzenia biżuterii. Największym zainteresowaniem cieszyły się bransoletki przyjaźni, tworzone według własnych projektów. Chłopcy zajęli się odtwarzaniem kart piłkarskich i innych postaci związanych z piłką nożną. Wiele czasu spędzamy na placu zabaw i siłowni. Dzieci angażują się w zabawy integracyjne i zawody sportowe. Mamy nadzieję, że doskonałe humory zostaną z nami przez całe wakacje.

17 lipca 2018
Aleksandra Piotrowska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2696