Placówka Nr 3 - ul. Brzeźnicka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kreatywnie na Brzeźnickiej

Przejdź do - Kreatywnie na Brzeźnickiej

Dzieciaki ze świetlicy nr 3 rozpoczęły wakacje od realizacji swoich ciekawych pomysłów. Wykazały się kreatywnością podczas tworzenia biżuterii. Największym zainteresowaniem cieszyły się bransoletki przyjaźni, tworzone według własnych projektów. Chłopcy zajęli się odtwarzaniem kart piłkarskich i innych postaci związanych z piłką nożną. Wiele czasu spędzamy na placu zabaw i siłowni. Dzieci angażują się w zabawy integracyjne i zawody sportowe. Mamy nadzieję, że doskonałe humory zostaną z nami przez całe wakacje.

17 lipca 2018
Aleksandra Piotrowska

,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

Przejdź do - ,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

Zakończenie roku szkolnego, oznaczało uroczyste powitanie wakacji. Mieliśmy okazję uczestniczyć w akademii szkolnej PSP nr 10, podczas której uczniowie uroczyście otrzymali swoje świadectwa. Po oficjalnej ceremonii uczniowie, zawitali na naszą świetlicę, gdzie zorganizowaliśmy powitanie wakacji, w doskonałych nastrojach.

17 lipca 2018
Aleksandra Piotrowska
Czytaj więcej o: ,,Żegnaj szkoło…'' Zaczynamy wakacje!

Zaślubiny z latem

Przejdź do - Zaślubiny z latem

W pierwszym tygodniu czerwca na naszej świetlicy postanowiliśmy przywitać lato. Dla licznie zebranej młodzieży został przygotowany piknik integracyjny, oraz wspólne zabawy. Na początku imprezy odbył się uroczysty poczęstunek, a później wspólne konkursy i dyskoteka taneczna. Całą oprawę imprezy, czyli dekoracje, desery i konkursy samodzielnie przygotowali uczestnicy naszej świetlicy. Słoneczna pogoda sprawia, że większość wolnego czasu możemy spędzać na świeżym powietrzu, co przynosi wiele radości dzieciom. Już pojawiły się pomysły na zorganizowanie kolejnego pikniku, z okazji rozpoczęcia wakacji.

15 czerwca 2018
Aleksandra Piotrowska

Spotkanie promocyjno-informacyjne na placu zabaw

Przejdź do - Spotkanie promocyjno-informacyjne na placu zabaw

W ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku, na placu naszej świetlicy odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta. Celem imprezy było pokazanie walorów nowopowstałego Placu Zabaw i Siłowni. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji, konkursy dla najmłodszych, malowanie twarzy i słodki poczęstunek. Uroczystego otwarcia placu zabaw dokonał Prezydent Miasta Radomsko –dr Jarosław Ferenc. Mimo deszczowej aury, dzieci mogły wypróbować wszystkie urządzenia na placu zabaw i siłowni. Choć najmłodsi korzystają z tych atrakcji od kilku tygodni, festyn przyniósł im wiele radości i zabawy.

23 maja 2018
Aleksandra Piotrowska

Pierwsze oznaki wiosny

Przejdź do - Pierwsze oznaki wiosny

Dzieci ze świetlicy nr 3 postanowiły poszukać wiosny, mimo braku wiosennej aury. Wystarczyło kilka chwil na świeżym powietrzu, by znacznie poprawić samopoczucie. W ramach aktywności ruchowej, dzieci wzięły udział w zabawach na świeżym powietrzu, gdzie poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Dzieciaki przygotowały kolorowe, wiosenne dekoracje, ocieplające klimat placówki. Na naszej świetlicy rozpoczynamy cykl zajęć profilaktycznych. W ramach takich zajęć wspólnie z uczestnikami przygotowaliśmy kącik wiadomości, gdzie regularnie zamieszczane będą informacje dotyczące zajęć. Zajęcia profilaktyczne mają kształcić prozdrowotne zachowania wśród naszej młodzieży.

6 kwietnia 2018
Aleksandra Piotrowska

Świetlicowe łasuchy

Przejdź do - Świetlicowe łasuchy

9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy, by uczcić tą okazję w należyty sposób dzieci z naszej świetlicy wybrały się na Pizzę w ramach zajęć integracyjnych prowadzonych podczas ferii. Pizza jest jednym z tradycyjnych dań kuchni włoskiej, lubiana jest ze względu na możliwość doboru rozmaitych składników, dlatego każdy znalazł coś dla siebie. Święto pizzy w tym roku, zbiegło się z ulubionym dniem łasuchów, czyli Tłustym Czwartkiem. Tego dnia nikt nie liczył kalorii, mogliśmy spróbować pączków, faworków i innych słodkości. Dzięki uprzejmości ,, Bistro&pizza Corso’’ mieliśmy okazję skosztować domowych pączków.

21 lutego 2018
Aleksandra Piotrowska

Zimowe kino za rogiem

Przejdź do - Zimowe kino za rogiem

Dzieciaki ze świetlicy nr 3 podczas ferii zimowych , chętnie uczestniczyły w seansach filmowych organizowanych przez ,, Kino za Rogiem’’. Obejrzeliśmy wiele ciekawych projekcji, podczas których każdy dzieciak mógł znaleźć coś dla siebie. Filmy i bajki poruszały zróżnicowaną tematykę, przyniosły uczestnikom naszej świetlicy dużo śmiechu, wzruszeń i wiele ciekawostek. Mogliśmy uczestniczyć w filmach takich jak: ,,Zakwakani’’ ,,Królowa Śniegu I i II’’ ,Jacek i Placek”, oraz ,,Wilk w Owczej skórze’’. Warto wybrać się do kina by dziecko w niepowtarzalny sposób spędziło niesamowitą przygodę.

21 lutego 2018
Aleksandra Piotrowska

,,Zdrowo i aktywnie’’ - ferie na naszej świetlicy

Przejdź do - ,,Zdrowo i aktywnie’’ - ferie na naszej świetlicy

Zdrowy tryb życia, oraz możliwość  spędzania czasu wolnego to tematyka która towarzyszyła nam podczas ferii. Odpowiedni styl życia poprawia ogólne samopoczucie. Ważne jest, by zadbać o aktywność fizyczną. Wystarczy kilkanaście minut na świeżym powietrzu, aby znacznie poprawić zarówno stan zdrowia jak i humor. W ramach aktywności ruchowej, dzieci wzięły udział w zabawach na świeżym powietrzu, gdzie głównie chodziło o rozwiązywanie łamigówek i zadań. Zabawy na nowo otwartym placu zabaw również cieszyły się ogromnym zaintersowaniem dzieci.  Taka aktywność sprawiała im ogromną frajdę. Regularna dawka wysiłku fizycznego to jedna z zasad zdrowego trybu życia, w naszym przypadku przybrała ona jak najbardziej formę zabawy. Ferie to czas odpoczynku zabawy, ale też znakomita okazja do wszelkiej aktywności dzieci. Nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, podczas których każdy dzieciak mógł znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie

21 lutego 2018
Aleksandra Piotrowska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1857