Placówka Nr 3 - ul. Brzeźnicka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zabawy z literaturą

Przejdź do - Zabawy z literaturą

O tym, że czytanie książek ma wiele zalet słyszał każdy z nas. W minionym tygodniu wychowankowie PWD 3 przypomnieli sobie niektóre z nich. Rozmawialiśmy o rodzajach , gatunkach literackich oraz współczesnych alternatywach papierowej książki. Podopieczni placówki podjęli również próbę samodzielnego napisania krótkiej historii o losach skrzata- Stasia. Choć zadanie okazało się niełatwe to efekt wynagrodził poniesiony trud. Czytajmy książki-to rozbudza wyobraźnię!

19 czerwca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W poszukiwaniu wiosny

Przejdź do - W poszukiwaniu wiosny

Wychowankowie PWD nr 3 pracowicie przygotowali się do spotkania z wiosną. W pocie czoła tworzyli elementy wesołej , wiosennej dekoracji. Efektem tych prac są wszechobecne w świetlicy kolorowe motyle i wiosenne kwiaty. Aby zrelaksować się po wytężonej pracy wybraliśmy się na spacer, by poszukać oznak wiosny. Udało nam się znaleźć pąki na drzewach, kwitnące krokusy. Hura ! Wiosna się zbliża.

19 kwietnia 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Stolikowe potyczki

Przejdź do - Stolikowe potyczki

,,Stolikowe potyczki'' pod takim hasłem odbyło się spotkanie w filii nr 4 Biblioteki Publicznej w Radomsku, w którym udział wzięli wychowankowie PWD nr 3. Gry planszowe to rozrywka, która dostarcza wiele ciekawych emocji i rozwija intelekt, gry uczą zdrowej rywalizacji i gry fair-play. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zaplanowanych zajęciach. Rozgrywki nie były sztywno wyznaczone co pozwoliło na swobodny ich przebieg.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W kinie za rogiem

Przejdź do - W kinie za rogiem

Gdy mówisz ferie -myślisz Kino za Rogiem. Tak właśnie dzieje się w świetlicy nr 3. W czasie tegorocznych ferii sala podczas seansów wypełniona była rozmaitymi emocjami i żywiołowymi reakcjami dzieci. Zobaczyliśmy animacje ,, Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta'' oraz ,, Jak zostać kotem ''. Wybór filmów nie był przypadkowy, przed każdym filmem odbywało się głosowanie i dzieciaki same decydowały o wyborze repertuaru. Tak wspólnie spędzony czas polecamy zarówno maluchom jak i starszym dzieciom.Gdy mówisz ferie -myślisz Kino za Rogiem. Tak właśnie dzieje się w świetlicy nr 3. W czasie tegorocznych ferii sala podczas seansów wypełniona była rozmaitymi emocjami i żywiołowymi reakcjami dzieci. Zobaczyliśmy animacje ,, Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta'' oraz ,, Jak zostać kotem ''. Wybór filmów nie był przypadkowy, przed każdym filmem odbywało się głosowanie i dzieciaki same decydowały o wyborze repertuaru. Tak wspólnie spędzony czas polecamy zarówno maluchom jak i starszym dzieciom.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Smakosze

Przejdź do - Smakosze

W ramach zajęć integracyjnych prowadzonych podczas ferii wychowankowie PWD nr 3 wybrali się na pizzę. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze pozytywnie działa na relacje między uczestnikami i wpływa na dobre humory dzieciaków. Z tego spotkania wszyscy wyszli zadowoleni i z pełnymi brzuchami.

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

W zdrowym ciele zdrowy duch

Przejdź do - W zdrowym ciele zdrowy duch

W trosce o aktywność fizyczną wychowankowie świetlicy z ul. Brzeźnickiej wybrali się do Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku, gdzie wspinali się po ściankach oraz grali w squasha . Aktywność fizyczna jest kluczowym czynnikiem warunkującym prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Dzięki wspinaczce dzieci uczyły się kontrolować emocje, pokonywać trudności oraz radzić sobie ze zmęczeniem. Wycieczka ta miała na celu kształtowanie relacji w grupie. Wysiłek fizyczny przyniósł dzieciom wiele korzyści i wcale nie był monotonny i wyczerpujący -wręcz przeciwnie. To była super zabawa.

 

20 marca 2019
Monika Kornacka, Aleksandra Maszczyk

Świąteczna atmosfera na świetlicy

Przejdź do - Świąteczna atmosfera na świetlicy

W dniu 21.12 na naszej świetlicy odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestnicy w świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i blasku dużej choinki, ozdobionej ręcznie wykonanymi dekoracjami złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Przygotowania do wigilii, rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, dzieci przygotowały zimowy wystrój sali między innymi gwiazdy, renifery czy anioły. Dzięki współpracy udało się przygotować kolację wigilijną z tradycyjnymi postnymi potrawami. Nie zabrakło słodkich upominków pod choinką i rozmów o zwyczajach Bożonarodzeniowych w naszych domach.

17 stycznia 2019
Aleksandra Maszczyk

100 lat Niepodległej!

Przejdź do - 100 lat Niepodległej!

Święto Niepodległości to jedno z ważniejszych dla Polaków wydarzeń w ciągu roku. 11 listopada obchodziliśmy setną rocznicę Narodowego Święta. Uczestnicy świetlicy nr 3 również przygotowali specjalne zajęcia dla uczczenia tego dnia.

27 listopada 2018
Aleksandra Maszczyk
Czytaj więcej o: 100 lat Niepodległej!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-21
Data publikacji:2016-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2895